PDA

Zobacz pełną wersję : Jak porzadnie wymienic uszczelke pod glowica?



NOLAN
27-02-10, 03:01
Witam

Moj problem jest nastepujacy,w ciagu jakiegos miesiaca moze poltorej zniknelo mi gdzies okolo litra plynu chlodniczego i jak sie teraz okazalo to co leci z wydechu to nie para wodna spowodowana warunkami na dworze:D

Poczytalem troche forum uzywajac szukajki i powiem szczerze ze wiem jeszcze mniej niz przedtem,tak wiec:

- Jak upewnic sie na 1000% ze to uszczelka pod glowica?

-Przy okazji chcialem wymienic rozrzad czy nie komplikuje to jakos sprawy z uszczelka?

-Z tego co mi sie wydawalo wystarczy zwalic glowice dac do planowania i poskladac jednak znajac zycie trzeba bedzie zrobic jeszcze cos? Mysle sie? :D

Silnik to d15b2 wiec ocencie czy jest sens ladowania w niego kasy czy moze dolewac mu poprostu plynu az umrze w mekach i agonii a w tym czasie odkladac na nowy motor?

Wiec niech mnie ktos oswieci czy wymiana uszczelki to powazna operacja ktora przewaznie daje wymierne efekty czy po zrobieniu tego problem ze znikajacym plynem powinien minac?

fastfurious1
27-02-10, 08:45
ja prubuje wymieniac sam uszczelke, jak cos to napisz mi na gg, podziele sie fotkami co robie 10059556:D

Budziniak
27-02-10, 08:52
Jak masz gdzie czym i masz pod kopuła chodź trochę to może dasz sobie radę.
Odnośnie rozrządu to w niczy to nie koliduje ponieważ rozrząd i tak musisz rozpiąc do zdjęcia głowicy więc i przy okazji zmienisz pompę i napinacz ( NIE SAM PASEK ).
Masz dobry klucz dynamometryczny ??? uzbieraj wszystkie potrzebne uszczelki, na forum jest user który ma oem uszczelki więc dojście już masz.
Prócz planowania warto aby w obróbce wymienili uszczelniacz zaworowe oraz ( w razie potrzeby ) prowadnice zaworowe.

analyzer64
27-02-10, 10:52
Żeby sprawdzić czy to na pewno UPG (uszczelka pod głowicą) zrobiłbym tak:

- poprosiłbym drugą osobę, żeby obserwowała zbiorniczek wyrównawczy (odkręć wcześniej korek)
- Ty w tym czasie uruchomisz silnik i przygazujesz trochę

jeśli wyrzuci płyn to UPG

- sprawdź też czy węże wodne robią się mocno twarde, to też jest objaw awarii UPG


Co do samej roboty UPG to tutaj potrzebny jest dobry klucz dynamometryczny i oczywiście wiedza jakim momentem dokręcać głowicę. Przydałoby się również splanować głowicę, to jest też dobry moment na całkowity przegląd tej głowicy, być może inne części będą kwalifikować się do wymiany.
Oczywiście będziesz potrzebował też nową uszczelkę, OEM z tego co pamiętam miał ktoś tutaj w cenie około 200zł. Z innych dobrych to Elring, Goetze, miałem te wyroby w rękach i są ok. Uszczelkę Elringa miałem co prawda w innym aucie (Opel Astra F), a Goetze w Cinquecento Sporting :D

NOLAN
27-02-10, 14:17
Czyli mowiac racjonalnie koszta sa wieksze niz kupno uzywanego d15b2? Nie oplaca sie troche,co myslicie mam to w gazie z blosem i chcialbym zrobic swapa na d15z6 ktory chyba jest najekonomiczniejsza opcja.

Co myslicie na ten temat?

analyzer64
27-02-10, 14:28
Czy koszty są większe niż zakup kolejnego (niepewnego zresztą) silnika to nie wiem. Robiąc to samemu (nie liczę tu planowania głowicy i klucza dynamometrycznego, którego nie każdy ma i nie każdy chce pożyczać) koszt nie będzie duży i tu wolałbym robić UPG niż kupować drugi silnik.

D15Z6 to OBD2 więc swap nie jest taki Plug&play, ale o tego rodzaju swapach była już dyskusja.

Budziniak
27-02-10, 14:55
Żeby sprawdzić czy to na pewno UPG (uszczelka pod głowicą) zrobiłbym tak:

- poprosiłbym drugą osobę, żeby obserwowała zbiorniczek wyrównawczy (odkręć wcześniej korek)
- Ty w tym czasie uruchomisz silnik i przygazujesz trochę

jeśli wyrzuci płyn to UPG

- sprawdź też czy węże wodne robią się mocno twarde, to też jest objaw awarii UPG


Co do samej roboty UPG to tutaj potrzebny jest dobry klucz dynamometryczny i oczywiście wiedza jakim momentem dokręcać głowicę. Przydałoby się również splanować głowicę, to jest też dobry moment na całkowity przegląd tej głowicy, być może inne części będą kwalifikować się do wymiany.
Oczywiście będziesz potrzebował też nową uszczelkę, OEM z tego co pamiętam miał ktoś tutaj w cenie około 200zł. Z innych dobrych to Elring, Goetze, miałem te wyroby w rękach i są ok. Uszczelkę Elringa miałem co prawda w innym aucie (Opel Astra F), a Goetze w Cinquecento Sporting :D

Sens naszych postów jest bardzo zbliżony :D Jest ktoś kto ma równie słuszne rozumowanie

PeJot
27-02-10, 23:34
A jeżeli tak przy okazji motor popija olej to warto się zastanowić nad wymianą od razu pierścieni tłokowych bo sama obróbka głowicy może nie pomóc i później będzie gorzki żal - tym samym robi się z tego "mały remont" ...

tfidos
27-02-10, 23:43
- poprosiłbym drugą osobę, żeby obserwowała zbiorniczek wyrównawczy (odkręć wcześniej korek)
- Ty w tym czasie uruchomisz silnik i przygazujesz trochęmozna samemu uruchomic silnik, otworzyc maske i bawić się przepustnicą przy odkręconym korku chłodnicy ;)

analyzer64
28-02-10, 01:32
Racja, tak też można.

Baracuzzz
28-02-10, 02:23
Jeżeli umiesz spiąć rozrząd i masz pojęcie o mechanice (budowie silnika) oraz czas, miejsce i narzędzia to nie ma w tym żadnej filozofii. W manualu znajdziesz wszystkie informacje. Najważniejsze to nie oszczędzać i kupić dobrą uszczelkę OEM-200zł + planowanie (sam bym zrobił chodź są różne opinie). Zastanów się czy nie warto od razu wymienić uszczelniaczy zaworowych (ja bym wymienił-koszt nie wielki a nie ma co się oszukiwać nikt już nowego auta z nas nie ma tylko 10+). Jak ci bierze olej to możesz pierścienie wymienić od razu. Wszystko skręć kluczem dynamometrycznym żeby nic nie poprzeciągać i powinno być ok.

NOLAN
28-02-10, 06:48
Generalnie to tak,nie mam zabardzo warunkow ani narzedzi wiec niestety koszta robocizny musze doliczyc,fakt pomylilem sie z tym d15z6,w 5genie bylo d16z6 ta? I ogolnie majac kompletni silnik z jakiego kolwiek 5 gena (plus komp wiazka itd) nie ma problemow z wlozeniem do eg4?


Zastanawial sie nad zakupem auta z angli na czesci,tylko wtedy odrazu zajal bym sie nowym silnikiem,w co warto by zainwestowac majac juz nowy motor "na stole"?Napewno rozrzad,olej filtry ale to oczywiste.Cos jeszcze?

analyzer64
28-02-10, 11:06
Problemów z włożeniem D16Z6 do EG4 nie będzie, tylko że tutaj jeśli przewidujesz anglika to z tego co wiem, jeśli jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi, będą problemy z wiązką.

Co do nowego motoru, gdyby był on w aucie i na chodzie, warto sprawdzić jak on pracuje, masz wtedy jakiś obraz tego co musiałbyś wymienić, co Ci po takim "remoncie" (wymiana rozrządu, olejów i filtrów) na wyjętym silniku, jeśli okaże się, że ten motor po włożeniu do Twojego auta bierze litr oleju?


Gdybym miał wyjęty silnik i wiedział że jest on w dobrym stanie to wymieniłbym wspomniane przez Ciebie rzeczy. Wyczyścił cały silnik i pomalował VHT. Nic tak nie cieszy oka jak czysty motor :D

NOLAN
28-02-10, 12:39
Wiem i wlasnie taki plan sobie w glowie ulozylem,a jakie problemy z wiązką moga byc przy silniku z anglii?

Bo elektryki napewno sam nie ogarne to wiecej niz pewne

piroman
28-02-10, 13:22
a jakie problemy z wiązką moga byc przy silniku z anglii?
A takie, że wiązka UK jest niejako lustrzanym odbiciem wiązki europejskiej, więc część kabli idzie w drugą stronę i chcąc to wsadzić w budę LHD część kabli jest poprostu za krótka i trzeba je przedłużyć

Kris21
28-02-10, 15:32
Silnik to d15b2 wiec ocencie czy jest sens ladowania w niego kasy czy moze dolewac mu poprostu plynu az umrze w mekach i agonii a w tym czasie odkladac na nowy motor?



Szczerze to rozwala mnie coś takiego że jak komuś coś siądzie i jest do wymiany to od razu myśli o wymianie silnika. Jeżeli silnik jest w całkiem dobrym stanie i tak jak w temacie jest do wymiany tylko uszczelka to po co od razu kupować nowy motor :confused: Po pierwsze: mając swój silnik wiesz jak się sprawował przez dotychczasowy czas no i tak też powinieneś wiedzieć co ew. byłoby do wymiany, wymieniasz to i śmigasz dalej. Dwa: nowego d15b2 nie dostaniesz a w oferty takiego typu że silnik ma 60tys najechane to nie wierze. Poza tym nie wiesz tak naprawdę co do końca dostaniesz. Być może też cos będzie do wymiany po jakimś czasie. Ja sam będę oddawał auto do mechanika i będe wymieniał uszczelniacze zaworowe, usz. pod gł. usz, pokrywy zaworów, rozrząd cały i głowica będzie planowana. Koszt z robocizną to ok 600zł. Co do ceny uszczelki.. pytałem i najtańsza (co nie znaczy że najgorsza) to 56. Za stówke można mieć calkiem dobrą.