PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny stuk



bencol
13-08-06, 17:38
--------------------------------------------------------------------------------

Przy ruszaniu i skreconych kołach słysze dziwne puknięcie. nie jest to dźwięk przegubów.
moze to wina sworzni górnych które wymieniłem?

dźwięk ten słychać w obie strony jak skręcam.jest to tylko pojedyncze stuknięcie przy samym skrecie. co to moze byc?

malyhab
15-08-06, 23:21
U mnie było tak samo tylko przed wymianą swożni wahacza. Po wymianie swożni już nie ma tego stuknięcia. A co do swożni to polecam firmę GMB. Jężdżę na nich od roku i są jak nowe można je nawet smarowac co jakiś czas bo mają taki dziobek do smarowania.

bencol
18-08-06, 00:52
troche to dziwne,czy to mozlowe ze nowe sworznie wydaja ten dzwiek?

oblukam co jest grane z nimi

malyhab
18-08-06, 01:02
zobacz może są za słabo nasmarowane. Może zsunął się albo pękł ten kapturek co ochrania sworzeń i wypłukało smar.

Darek Chudzik
24-08-06, 14:03
witam chce wymienić sworznie( górnego wachacza) w swojej honi...w serwisie powiedzieli mi że to jest jedna całość z wachaczem i nie da się wymienić samego sworznia...już sam teraz nie wiem...GMB gdzie to można kupić? z góry dzięki.

sajmon1100
24-08-06, 21:48
witam chce wymienić sworznie( górnego wachacza) w swojej honi...w serwisie powiedzieli mi że to jest jedna całość z wachaczem i nie da się wymienić samego sworznia...już sam teraz nie wiem...GMB gdzie to można kupić? z góry dzięki.
kupisz to w każdym JC - wyciągasz wachacz górny ,na imadło - ****iesz młotem i stary sworzen wyskakuje , nowy nabijasz i takim cegerem co byl w kompecie zapinasz zeby nie wypadł- czasami sie zdarza ze sworzeń jest troche luźny tzn:dziura jest minimalnie większa niż sam sworzeń to wtedy najlepiej go migiem delikatnie złapać zeby sie nie obracał(ja tak miałem) cena samego sworznia -dobrego zamiennika -koło 60 zł

malyhab
24-08-06, 22:14
GMB kupisz w Inter Carsie. Są to japońskie zamienniki Cena 60 zł. Są to bardzo dobre swożnie. Na tych z JC jeżdziłem i padły mi po 3 msc więc nie polecam.

Darek Chudzik
25-08-06, 15:53
dzieki wielkie za informacje.Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 25 Sie, 2006 ]
dzwonijem do IC mają taki GMB za 46zł:) jeszcze raz dzięki