PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 odblokowanie .



miichalek
25-02-10, 22:43
Temat bardziej chyba pasuje do działu tuning ale nie dało mi się tam nowego tematu założyć więc pisze tu.
Chciałem się dowiedzieć czy w okolicach Białegostoku jest ktoś kto by ogarnął odblokowanie silnika d13b2 ? Chodzi o te przeróbki z forum przepustnica i wężyki... Lub ktoś kto to robił i pomógł by mi to zrobić jakbym się zdecydował.
A drugie pytanie to takie czy ma to wpływ na spalanie auta, żywotność silnika itp. ? i czy różnica jest odczuwalna czy w ogóle warto się za to zabrać ?
za odpowiedzi z góry dziekuję .
pozdrawiam :)

FG3
25-02-10, 22:58
co do drugiego pytania - warto

oczywiste jest to, ze palic bedzie wiecej bo po to sie blokade sciaga, zeby sie przepustnica szerzej otwierala, przy maksymalnym wcisnieciu gazu. Ale i tak warto odblokowac gaznik razem z wywaleniem trojnika gdyz roznica jest spora.

chyba juz bylo o tym kilka razy ?

molekss
25-02-10, 23:07
było o tym wiele razy, wystarczy poszukać


i czy różnica jest odczuwalna czy w ogóle warto się za to zabrać ?
za odpowiedzi z góry dziekuję .
pozdrawiam :)

kolego to nic nie kosztuje więc nic nie tracisz, na początku odczujesz różnicę, potem będziesz miał większy apetyt. jak już modzić i chcesz odczuć różnicę to wykonaj te podstawowe mody za jednym grzebaniem (sitko, zwężka, ogranicznik, wężyk nr3)

powodzenia w grzebaniu, sam to ogarniesz :)

Muzyk-Grzes
26-02-10, 11:15
na początku odczujesz różnicę, potem będziesz miał większy apetyt.

Ja robiłem to co molekss pisał i jest różnica ,ale apetyt wzrósł i teraz jest wtrysk. Na różnych forach nikt nie docenia silnika D13 i pisza że to silnik z kosiarki, no cóż mój silnik z kosiarki objeżdża D15B2 ... poza tym jest to świetna baza do modzenia jak ktoś ma czas i trochę kasy.

Polecam też otwieranie 2 przepustnicy na przycisk, to znaczy nie odblokowywać jej na stałe a założyć na wężyku elektrozawór i włącznik w kabinie. Można w ten sposób zmniejszyć możliwość ewentualnego podwyższonego spalania. Przy normalnej jeździe wężyk jest otwarty, jak chcesz szybciej przyspieszyć to włączasz i czuć wtedy różnicę.

wojtasCiviC
26-02-10, 11:35
ale co z tego przycisku, jak nie będzie odpowiedniego podciśnienia to i tak się nie otworzy, to nie nitro, chciałem sobie też załozyć elektrozawór, ale stwierdziłem że to i tak nie przyniesie upragnionego efektu, a ze spalaniem może okazać się że wcale nie wzrośnie, zależy od tego jak wczesniej jeździłeś, jeżeli butowałeś wysoko żeby się rozpędzić, to teraz przy zdjęciu blokady będziesz szybciej się rozpędzał i częściej utrzymywał średnią prędkość

a czy warto? warto, ja wywaliłem kata, zrobiłem przelot końcowy, zdjąłem blokadę i wykonałem modyfikacje z wężykami i jeździło się o niebo lepiej, założyłem teraz seryjny końcowy (bo głowę mi urywało), to trochę się przymuliła

wszystkie te modyfikacje możesz sam zrobić, poszukaj tylko na forum jak to się robi, było nawet kilka tematów, widać że nie szukałeś ^^

__________________________________________________ ________________________________________________


http://img690.imageshack.us/img690/2599/krolikcivicd13b2.jpg (http://img690.imageshack.us/i/krolikcivicd13b2.jpg/)

White D13B2:http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=52170

Muzyk-Grzes
26-02-10, 14:30
ale co z tego przycisku, jak nie będzie odpowiedniego podciśnienia to i tak się nie otworzy]

To po co zatykać wężyk jak nie ma ciśnienia? A po to właśnie że ciśnienie tam jest, to znaczy kiedy wężyk jest nie zablokowany to ciśnienie dochodzi do siłownika przepustnicy i trzyma ją w pozycji zamkniętej jeśli odłączysz ten wężyk to siłownik puści i przepustnica się otworzy. Podobnie jak wyłącznik i zablokowanie wężyka ma takie zadanie żeby odciąć podciśnienie od siłownika przepustnicy.
No i fakt wydech trzeba odmulić bo każdy z modów daje kucyka czy dwa, he he ja też założyłem seryjny wydech z powrotem do auta, ale nie czułem różnicy.

wojtasCiviC
26-02-10, 14:40
wszystko prawda, cały czas jest tam ciśnienie, ale nie takie żeby otworzyć przepustnicę, to mówisz że jak załączysz przełącznik od elektrozaworu to cały czas jeździsz na dwóch przepustnicach? raczej nie ... dlatego też powyżej kilku tysięcy obrotów otwiera się przepustnica, bo jest wystarczające podcisnienie ... no nie wiem, mogę się mylić, ale tak mi się wydaje, przełącznik też działa tak jak zatkanie wężyka, ale dopiro przy kilku tysiącach obrotów


__________________________________________________ ________________________________________________


http://img690.imageshack.us/img690/2599/krolikcivicd13b2.jpg (http://img690.imageshack.us/i/krolikcivicd13b2.jpg/)

White D13B2:http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=52170

molekss
26-02-10, 15:53
wszystko prawda, cały czas jest tam ciśnienie, ale nie takie żeby otworzyć przepustnicę, to mówisz że jak załączysz przełącznik od elektrozaworu to cały czas jeździsz na dwóch przepustnicach? raczej nie ... dlatego też powyżej kilku tysięcy obrotów otwiera się przepustnica, bo jest wystarczające podcisnienie ... no nie wiem, mogę się mylić, ale tak mi się wydaje, przełącznik też działa tak jak zatkanie wężyka, ale dopiro przy kilku tysiącach obrotów

prawda, elektrozaworek działa tak samo jak zablokowany wężyk nr 3 - druga przepustnica otwiera się szybciej niż seria. nie mam elektrozaworka bo dla mnie to zbędna rzecz, wężyk nr 3 zablokowany na stałe :)

Muzyk-Grzes
26-02-10, 16:00
Wojtas zależy co masz na myśli pisząc odblokowanie?? Odblokować, bo różnie możemy się rozumieć ja piszę o otwarciu drugiej przepustnicy nim osiągniesz 4,5k obrotów do tego właśnie służy zaworek czy zablokowanie wężyka , a moze ty myślisz o całkowitym usunięciu ogranicznika drugiej przepustnicy? Jeśli jednak o otwieraniu 2 przepustnicy to jak najbardziej to co pisałem ma sens. Owa przepustnica otwiera sie w momencie kiedy na końcu wężyka brak ciśnienia (tak jak np: przy 4,5-5K obrotów) Zatkanie wężyka ma właśnie to na celu-obojętnie jakie obroty silnika- otworzyć drugą przepustnicę.

molekss
26-02-10, 17:39
Zatkanie wężyka ma właśnie to na celu-obojętnie jakie obroty silnika- otworzyć drugą przepustnicę.

tu się nie zgodzę, druga przepustnica nie otwiera się razem z pierwszą. zatkanie wężyka ma na celu otwarcie drugiej przepustnicy przy około 3000rpm a nie jak w serii przy ok. 4500rpm

miichalek
26-02-10, 18:37
ok czyli ogarne sam a duzo więcej bedzie palic ? orientujecie sie ? przy spokojnej jezdzie chyba bedzie jak było ?

molekss
26-02-10, 19:55
ok czyli ogarne sam a duzo więcej bedzie palic ? orientujecie sie ? przy spokojnej jezdzie chyba bedzie jak było ?

wiele razy było o tym pisane, a czytając co dają modyfikacje można samemu wywnioskować. jeśli będziesz jeździł normalnie - zmieniając bieg przy około 3000rpm to nie spali ci więcej niż seria. ganiając często silnik na wyższe obroty to trochę spali więcej, strzelam w ciemno 5-1l więcej. ja po tych modyfikacjach nie odczułem większego spalania