PDA

Zobacz pełną wersję : Żabkowanie, niska temperatura - v gen. D15B2



Bakss
25-02-10, 20:08
Witam

Mam ze swoją Hondą taki problem... zaczęła żabkować. Obojętnie na którym biegu gdy wciśnie się gaz w podłogę pomyśli, szarpnie i dopiero zacznie przyspieszać. Nie jest tak ,że powiedzmy żabkuje cały czas, trwa to szarpnięcie z 1-2s, i gładko jedzie. Podobna sprawa jest gdy jadę z gazem wciśniętym np. do połowy i odpuszczę gwałtownie gaz to auta zszarpie a później toczy się normalnie. Gdzie czytałem ,że to może być wtrysk. Może w tej początkowej fazie uszkodzenia wtrysku pomógł by preparat do czyszczenia wtrysków taki do wlewania do baku?

Następny problem jest z temperaturą, utrzymuje się na takim poziomie

http://iv.pl/images/30958052481649495510.jpg

To termostat czy co? Właśnie mam wątpliwości co do niego, bo gdyby się zawiesił to albo by się za bardzo nagrzewał albo w ogóle wskazówka nie podnosiła by się. Czasami jak jadę delikatnie obchodząc się z gazem to z takiego stanu jak powyższy wskazówka spadnie nawet na sam dół.

Pozdrawiam

kamix666
25-02-10, 22:16
podobne objawy mam
czekam na konkretne odpowiedzi

KrzyChules
25-02-10, 22:43
ostatnio zrobilem mały test na swoim samochodzie , mam d16z6 i wsadzilem wtryski od d15b8 i wlasnie na tych wtryskach działa się identyczna sytuacja co opisujesz , dajesz gazu a on dopiero po 2 sekundach reaguje, po wsadzeniu wtryskow z z6 problem ustał ( test robiony wraz z resetami kompa) , sprobuj przeczyscic wtryski
a co do drugiej przypadłosci termostat, moze byc zawieszony ,ew otworzyl sie po czesci i powiedział papa

Bakss
25-02-10, 22:48
Ok, czyli termostat do wymiany. Wtryski do czyszczenia pójdą. A teraz wracając do domu zauważyłem ,że gdy jest zimny czyli na ssaniu, ten objaw jest jakby mniejszy. Jutro zaleję tego czyściciela wtrysków, może coś to da. Tak czy siak auto idzie we wtorek na warsztat.

Sąsiad
25-02-10, 23:36
Hm...ja miałem takie objawy: na zimnym silniku, przy przyspieszaniu do ok. 2500obr. D15B2 szarpał jak porypany i jeszcze zamulał. Potrzebował 1-2 sec. żeby załapać, że ma przyspieszać.
Naczytałem się mnóstwo, i wszystkie posty prowadziły do tego małego ustrojstwa w plastikowym pudełu co jest obok filtra paliwa. MAP sensor ? - nie pamiętam nazwy, jak coś pokręciłem to przepraszam.

A ja wymieniłem kable i świece i ... jak ręką odjął :rolleyes:


Aha, wcześniej też zalałem go w STP do czyszczenia wtrysków i nie pomogło. Dopiero kable i świece.
Fakt, że pewnie też nie zaszkodziło ;)

JulekCIVIC
26-02-10, 00:05
Czójnik polozenia przepustnicy pewnie o to ci chodzilo, a to jest wlasnie przyczyna szarpania w D15B2, spróbujcie wciskac gaz stopniwo, jesli objawów nie bedzie tzn ze to czujnik a jesli beda tzn ze wtryski

Sąsiad
26-02-10, 08:48
Czójnik polozenia przepustnicy pewnie o to ci chodzilo, a to jest wlasnie przyczyna szarpania w D15B2, spróbujcie wciskac gaz stopniwo, jesli objawów nie bedzie tzn ze to czujnik a jesli beda tzn ze wtryski

No może i to, ale polecam autorowi posta, żeby wymienił świece i kable jeśli tego dawno nie robił.
U mnie jak ręką odjął.

subbler
26-02-10, 10:09
Następny problem jest z temperaturą, utrzymuje się na takim poziomie


To jest dobry poziom temp. u mnie pokazuje identycznie i z tego co wiem u wielu osób też dochodzi max do 1/3 skali. Wiec to raczej nie termostat. Chyba,że masz problem z nie-nagrzewaniem sie, albo przegrzewaniem ;] a tak to wskaźnik jest OK

Nie doczytałem, że jak delikatnie depczesz o wskazówka spada na sam dół - jednak.. termostat raczej do wymiany ;]

Bakss
26-02-10, 10:27
No tak. U mnie jest taka sytuacja, że gdy wcisnę gaz do oporu to mocno szarpnie, jak jechałem raz to nawet mi telefon z siedzenia pasażera spadł. A jak wcisnę lżej, wolniej i trochę a nie do dechy to i tak czuć ,że szarpnie tylko dużo lżej. To jest właśnie najgorsze ,że przyczyn tego może być cholernie wiele. Zauważyłem ,że gdy silnik jest zimny, szarpanie jest jakby dużo mniejsze lub w ogóle nie występuje. Przydało by się zrobić listę przyczyn szarpania D15B2, bo widzę, że więcej osób ma z tym problemy.

JulekCIVIC
26-02-10, 10:52
jezdzilem D15b2 przez okolo rok czasu, szarpalo i to czasaem dosc znacznie po przejsciu na D15b7 problem ustal wiec winuje uklad zasilania, czujnik polozenia przepustnicy badz wtryskiwacze.

mirek69
26-02-10, 13:12
W moim przypadku(d15b2) też tak jest, że jak wcisne odrazu gaz to szarpnie albo zmuli a jak powolutku to jest ok, kable i swiece też wymieniałem.(Caly czas mam wrazenie jakby moja honda była zamulona, niekiedy zdarzy się jej że od początku dostanie mega kopa i ciągnie do odcinki ale to jest tylko sporadycznie. W niedługim czasie planuje coś z tym zrobić i właśnie stawiam na ten czujnik położenia przepustnicy albo map sensor)

Bakss
16-03-10, 16:17
Przepustnica wymieniona. Chodził dobrze przez 2 dni, następnie miałem błąd 16 - przelutowałem przekaźnik, po południu jechał nim ojciec, i znowu szarpie, dużo mniej ale szarpie. A najbardziej to przy odpuszczeniu gazu. Macie jeszcze jakieś pomysły?