PDA

Zobacz pełną wersję : Kręci, nie odpala, brak iskry



PaĆko$
24-02-10, 15:57
kable sprawdzone miernikiem i mialy jakies 7,5 - 12 k Omów , swiece wygladaja jak nówki, jedna byla zalana olejem, przeczyscilem ja i w srodku fajki i tam gdzie sie wkreca swiece takze,
wykrecilem aparat, przypilowalem papierem sciernym palec bo byl zasniezony jednak nie moge go odkreciuc (tego plastikowego elementu kotry sie krecu) jest srubka z boku ale za cholere nie puszcza...a sie obrabia powoli, i nie moge sie przez to dostac do srodka aparatu, tam mam na oku do podmiany moduł, a moze bardzije myslicie ze to cewka padla?? dodam , ze codzinnie jezdze autem do pracy i 1 raz mmnie zawiodla hanka, 2 tyg temu zdazylo sie ze odpalilo autko ale zgaslo po paru minutach i nie chcialo odpalic przez jakeis 5minut, przekaznik przelutowany, pozostaje chyba tylko cewka, moduł? bo calego aparatu nie ma sensu raczje kupowac...??chyba ze ma ktos sprawna uzywke niedrogo do sprzedania? autko to D15b2??? prosze o porady:confused:

JulekCIVIC
24-02-10, 17:31
ale jestes w 100% pewny ze to brak iskry? a moze zwyczajnie paliwo nie dochodzi, wtryski padly, lub cos z tych rzeczy...

reaktor
24-02-10, 17:46
jest jeszcze taka opcja że aparat(kopułka) może być nie szczelny i jak stoi na dworze to wilgoć ciąglę sie do niego dostaję , ale raczej mało prawdodpodobne

jacek_bp
24-02-10, 18:42
Mi raczej na moduł to wygląda. Ale zanim założyłbym nowy moduł poprawiłbym masę pokrywy zaworów i silnika. Moduł zapłonu to nic innego jak tranzystor zalany w jakiejs masie.Powracający potencjał na masę auta może uszkodzić moduł.

PaĆko$
24-02-10, 18:55
swiece wykrecalem, wlozylem do fajki i przylozylem do pokrywy....krecce krece ale iskry nie widizalem, tak na marginesie to jak odkrecic to plastikowe kóleczko (nieiwem czy to jest ten palec wlasnie) przy aparacie zapl. ?? jest z boku tego srubka ale tak trzyma ze sie nie da jej odkrecic a wiercic nie wiem czy mozna w takim czyms... i czy macie moze jesce jakies pomysly? bo jak nie to jutro zakupuje moduł.... ma byc podobno za 100zł , to dobra cena?

majsterus
24-02-10, 20:09
za 100 kupisz cały aparat.
cewka Ci padła :D

PaĆko$
24-02-10, 20:34
A KTO MA NA SPRZEDAZ APARAT ZA 100 SPRAWNY??? BO ja znalazlem za 250(uzywka) -az do 690(nowy) ....taki za 100zl by mnie bardizje cieszyl gdyby byl sprawny :)

JulekCIVIC
24-02-10, 23:18
daj temat na forum moze ktos znajdzie u siebie od B2 taniej da rade wyrwac :)

PaĆko$
28-02-10, 12:32
Sprawa ma się teraz tak, ze iskra jest jednak... autko dalej nie łapie, świece śmierdzą beznynka, jak krece to za autem tez czuć wache...mysle , ze tak powinno byc?? wiec paliwko dochodzi?? wtryski zatem sa dobre?? pozostaje mi sprawdzic cewke i moduł?? bo wiecej opcji juz nie mam w pomysle.....

JulekCIVIC
28-02-10, 13:50
przestawiony zaplon, skoro paliwo jest i iskra tez bo to chyba zaplon

analyzer64
28-02-10, 14:03
Podłączę się do tematu :)

Auto zgasiłem w piątek po godzinie 17. W sobotę wieczorem wsiadam do samochodu i kręcił ale nie zapalał. Co i raz łapał, ale widocznie nie było iskry. Auto się zalało bo było czuć benzynę. W końcu odpaliła, ale nie pracowała na wszystkich cylindrach. Po chwili jednak pracowała normalnie.
OK, pojechałem do domu (60km), psiknąłem wodą nad przewody WN i kopułkę. Nic nie iskrzyło. Ale gdy dotknąłem kopułki to trzepnął mnie prąd, czyli kopułka ma przebicie.
Rozebrałem dziś tą kopułę, wyczyściłem styki. W kopułce jest jeszcze na środku coś takiego jak walec z grafitu który można wciskać - jest na sprężynce i to dotyka palca. Było to wciśnięte od brudu. Poprawiłem i to.

Nie mogę jednak odkręcić tego palca, śruba siedzi tak mocno, a boję się że zemknie i będzie już po śrubie. Psiknę WD40, ale wątpię żeby to pomogło.

Silnik to D15B2.

Jutro kupię nową kopułkę oraz przewody WN.

JulekCIVIC
28-02-10, 14:20
jak wyczysciles wszystko i jest jeszcze niezle to zobacz czy problem bedzie wracal, jesli nie to mozesz jeszcze smialo jezdzic, jesli jest nie tak czyli nie lapie na wszyskie garki a kopulka kopie to wymien

analyzer64
28-02-10, 14:33
No teraz jest ok, już wczoraj nawet było ok jak odpaliła. Ogólnie to nie zauważyłem na kopułce żadnych pęknięć ani mikropęknięć. W jednym miejscu jest może uszczypany kawałek tej kopułki wielkości 0,5x1mm. W tym miejscu mnie kopnął prąd, mimo to od środka kopułki nic nie widać w tym miejscu. Profilaktycznie od zewnątrz posmarowałem to miejsce silikonem.

PaĆko$
05-03-10, 21:02
Problem nie ustąpił.... nabyłem aparat zapłonowy...wymieniłem, podładowałem akumulator bo był słaby i nic...kręci, jest iskra..ale nie odpala...:/ brakuje mi już pomysłów co jeszcze można sprawdzic...chyba pozostaje odholowanie do mechaniora.... odnośnie tego przestawionego zapłonu... to czym mógł sie on przestawic sam?? dodam, ze zalalem 2 dni przed tym jak Hanka padła cały bak v-power racing... moze za wysokooktanowe to paliwko...i sie nie zdaza spalac...przez co sie zaplon rozregulował?? jak puszczalem gaz to bylo slychac nieco strzelanie z tlumika, jak mozna ustawic zaplon samemu jezezli nie odpala auto? i gdzie to sie robi, w ktorym dokladnie miesjcu?? co jesce moge sprawdzic...?? jak sprawdzic wtryski?

Dodam jeszcze , ze hanka ma troche inny dzwiek krecenia niz na poczatku...zaraz po tym jak stanela na dobre...slychac tez cos jakby wybuchalo..nieiwme czy to paliwo czy co...ale robi przy kreceniu czasme bbuumm bummm

pariah
25-03-10, 13:18
Trochę po czasie, ale czy sprawdziłeś przewody doprowadzające sygnały do aparatu zapłonowego, szczególnie masę (-)? Masz pewność że iskra jest zawsze? W moim przypadku nawet na chwilę odpalała... Do modułu zapłonowego dochodzą dwie masy i na w części odpowiedzialnej za wzmocnienie iskry nie było masy i zachowywał się prawie identycznie.

PaĆko$
25-03-10, 13:46
Problem już rozwiazany...ustawienie zapłonu , nowy aparat i smigam dalej =)

DymisR^
23-07-10, 12:12
Witam w moim przypadku jest tak ze szarpie autem przy ok 2500 obr(EG4 d15b2) i auto nie chce palic gdy sie rozgrzeje tzn przejade sie gdzies silnik jest cieply lub autko postoi na sloncu i niechce palic wymienilem cewke na nowa,slychac pompe paliwa jak sie wlancza ale dalej to samo ,teraz niewiem kupic modul zaplonowy,kopulke i palec czy kompletny aparat zaplonowy bo iskry nie ma

skolopendra
23-07-10, 18:20
stawiam na moduł

DymisR^
23-07-10, 23:15
tez mam nadzieje ze to modul tylko jest dylemat co bedzie jesli to kopulka lub palec ,kupie modul i 120zl pujdzie sie j..bac bo okaze sie ze to nie to

skolopendra
24-07-10, 11:44
kopułkę i palec idzie sprawdzić ,po rozkręceniu

DymisR^
24-07-10, 18:26
tzn jak to sprawdzic?nie jestem zadnym mechanikiem i poprostu sie nieznam prosze o szybka pomoc, na forum z tego co wyczytalem to ludzie pisza ze to moze byc cewka,palec,kopulka,modul (z tego cewka odpada bo juz jest nowa) ja niechce pakowac sie w niepotrzebne koszty i wymieniac wszystkiego

DymisR^
25-07-10, 19:33
widze ze niema zainteresowania tematem, kupie modul zaplonowy i zobaczymy

maritoz
26-07-10, 00:15
Witam! Chcę się podzielić swoimi doświadczeniami, ponieważ mam podobnie z moja Hanka, tylko, że dotyczy to silnika d13b2. Kupiłem drugi aparat, który okazał się walnięty. Wymieniłem moduł, sytuacja wiele się nie zmieniła. Przed wymianą modułu auto odpalało ciężko, jak się rozgrzało to schodził z obrotów i gasł. Ciepły nie odpalił. Polewałem wodą aparat i pomagało na jakieś 3-4km. Teraz po wymianie modułu nie schodzi równo z obrotów, ale szarpie i gaśnie. W tym tygodniu zostanie wymieniona cewka. Zobaczymy, jakie będą rezultaty. Ogólnie nie polecam kupować używanego aparatu zapłonowego, bo szkoda nerwów i pieniędzy. Moduł kupiłem nowy za 400zł (podobno można dostać nawet za 250), oryginalny w Hondzie 915zł;/

skolopendra
26-07-10, 18:56
kup w dziale giełda od chłopaków ,a nie na byle szrocie i będzie ok

DymisR^
26-07-10, 19:17
Maritoz daj znac czy wymiana cewki cos pomogla ja jutro rozkladam aparat zaplonowy wyciagam modul i jade go zamowic w sklepie, cos duzo za ten modul dales bo do d15b2 kosztuje 120-130zl myslalem ze do d13 beda podobne ceny

maritoz
26-07-10, 22:31
Cewkę będe miał około środy, więc dam znac. Mam nadzieję, że to załatwi sprawe...

Skoti
27-07-10, 09:39
ja płaciłem za nowy moduł 115zł do D13b2. nie wiem co ty za sklep znalazleś ale ceny niesamowite.
Kiedy wymieniana kopułka i palec ?

maritoz
04-08-10, 22:53
Zapłon jednak był dobry;) Okazało się, że zawór od instalacji gazowej odcinający paliwo zacinał się;/ Instalację wyrzucam z auta.

DymisR^
04-09-10, 19:52
Witam, cewka ,modul, kopulka i palec wymienione w zeszlym msc ,kable razem ze swiecami wymienione w zeszle wakacje ,auto nie chcialo palic i szarpalo teraz znow ladnie odpala ale dalej szarpie przy ok 2400 obr co robic?dodam jeszcze ze pali 9l na 100km przy bardzo spokojnej jezdzie,tak sie dzialo przed i po remoncie silnika d15b2 POMOCY juz sily nie mam , czy to sonda czy czujnik polozenia przepustnicy?moze cos innego?