PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za uszkodzenie - Film



sublove
23-02-10, 21:29
http://www.youtube.com/watch?v=jOfiLzHUy88

Przednia oś, mój Civic. Tarcza zacisk i jarzmo dokręcone na 100%. (tzn. potem do diagnozy i nagrania video zdjąłem :) )

Dwa pytania:

1. Tarcza lata sobie jak nią poruszam, za tarczą chodzi z nią przegub - to łożysko zdechłe, zgadza się?
2. Ta guma w połowie ośki to co to? Mam naderwaną jak na filmiku, grozi to czemuś?

Za trafne diagnozy piwo ;) bezalkoholowe.

dzidziaz_
23-02-10, 21:34
Łożysko sprawdź,te gumowe to raczej nie przegub wiec chyba nic się nie urwie,też się zastanawiałem co to ta guma jest.

sublove
23-02-10, 21:35
Tarcza jest przykręcona fest 2 śrubkami. Spokojnie tarcza siedzi sztywno :)

LIO
23-02-10, 21:39
sprawdz czy przegub jest fest dokrecony na tą dużą śrube w środku, jak tak to luz na łożysku taki :/ ale nic nie huczy ?

sublove
23-02-10, 21:41
huczy jak jadę na skręconych kołach, ale nie zawsze.
mówisz o tej nakrętce co się wgina jej kawałek po dokręceniu? Na wstępie to wyeliminowałem bo ruszając tarczą rusza się potem dalej półoś za tarczą... hmm.

Budziniak
23-02-10, 22:01
Zmień łożysko i przestanie pukac i się ruszać w nie naturalny sposób. Skoro tarcza/piasta rusza się razem z przegubem pomimo że są ze Sobą skręcone to wytłumaczenia samo się wysuwa....Łożysko. Załóż koło złap jedną dłonią za sprężynę a drugą ręką energicznie zakręć kołem poczujesz różnice między lewy a prawym kołem.

A to na pół osi to jest odnośnie wyważenia dokładnie Ci nie powiem jak to się nazywa ale coś z przeciw wagą chyba. Nie wiem jak to w Hondzie ale jak mi to odpadło ze starości w Passacie to nic szczególnego się nie działo z przeniesieniem napędu i zawiasem

sublove
23-02-10, 22:14
I tak też Rafale myślałem :) Dziękować!

Dziwi mnie co jest grane u mnie z tymi łożyskami... Oba tylne wymieniałem, teraz ten przód :/
Kuwa, nie latam bokami przecież co zakręt :(

Nemereth
23-02-10, 22:17
ale po dziurach ;p

Budziniak
23-02-10, 22:26
Kamilu ale mieszkasz w Warszawie a drogi tu dziurawe jak...jak...w reszcie kraju :)
Poza tym łożysko ma prawo się zużyć jest w sumie to część która cały czas pracuje ( prócz postoju )