PDA

Zobacz pełną wersję : Kręci, ale nie pali..



Timo-hg
23-02-10, 20:20
Ehh ..

Honda od całkiem nie dawna dawała pewne znaki, że coś z nią nie tak, paliła na kluczyk, ale musiała pochodzić przynajmniej z minutę, żeby można było gdziekolwiek nią pojechać, w przeciwnym wypadku gasła od razu po dodaniu gazu.
Dziwne było w ogóle, że nie wchodziła jak zwykle na 2500RPM, tylko od razu 900 RPM, choć zimno było na polu i przynajmniej -10 stopni.
Jak sobie pochodziła minutkę to można było śmigać. Dziś postanowiłem jechać z tym do mechanika i dzień dobry bardzo, niespodzianka, Honda kręci, słychać, że pompa chodzi, ale nie zapaliła, miała takie sekundowe pomruki jak by chciała ale nie dało nic rady.
Może ktoś miał przypadek jakiś podobny. Honda stała 3 tygodnie nie używana, możliwe, że coś zawilgło, może wytrąciła się woda w filtrze paliwa.. nie mam pojęcia, Honda stoi już u mechanika, ale też musi sprawdzać wszystko. Może jakieś wskazówki? Nie mam zbytnio pojęcia jeśli chodzi o mechanikę.
Pozdrawiam

headone
23-02-10, 21:16
Mój też stoi ponad 3 tygodnie, kręci ale nie odpala. Paliwo podaje, ja u siebie obstawiam aparat zapłonowy nie ma iskry.
Może też u ciebie padł aparat zapłonowy (cewka, lub moduł).

pawelek_krak
23-02-10, 22:43
Ja też bym obstawiał że coś jest nie tak z układem zapłonowym.

Budziniak
23-02-10, 22:46
Zdejmij fajke z jednej świecy, wykręć świecę , wsadź tą święcę w fajke i przyłóż ja do silnik np. do głowicy czy bloku. Niech ktoś kręci a Ty lukaj czy widać iskrę.
zdejmijcie Swoje kopułki :D i osuszcie może wilgoć tam się wpakowała

perkus
23-02-10, 22:56
Co do nie palenia to nie wiem, ale 900 obr na zimnym to raczej czujnik temperatury padł, i nie włącza ssania.

Timo-hg
24-02-10, 18:52
Wymienione świecie i wszystko gra.. przy okazji sprawdzone filtry paliwa i ogólnie dosyć spora diagnostyka samochodu, tak więc trochę to wyszło Hance na dobre ;)