PDA

Zobacz pełną wersję : ESI automat



R6
09-08-06, 23:04
witam

kopalem troszke na forum ale wpisujac rozne kombinacje civic i automat nieznalazlem wiekszej porcji potrzebnych mi informacji

z gory dzieki wszystkim za pomoc wiem ze wiele pytan wyda sie wam z gory lewych ktore juz pewni enty raz slyszeliscie w zyciu ;] ale pomozcie koledze ktory szuka wiedzy
i paru odpowiedzi

za pare dni ruszam na zachod pare aut obadac
czekaja ESI -> jeden manual (93) drugi automat (95) z naciskiem na automat bo jest bardzo ladnie wyposazony

pytanie odnosnie osiągów automatu
- przyspieszenie -> z informacji na necie wynika ze ESI w dobrym stanie mial cos okolo 8.5-8,8 do 100 a automat ?? ma te 10 chociaz ?
- jesli sie uda to bedzie moje 1 auto z automatem - co to jest kickdown - czy to funkcja dzieki ktorej auto ciągnie az do czerwonej kreski ?
- jak ma sie sprawa z klimą i automatem ?? bardzo obciąza ?
- spalanie ile wciąga taki automat w trybie miejskim (poprzednio mialem honde prelude 2.0 92 rok wciągala do 16 gazu przy bardzo ciezkiej nodze - tutaj chce postawic na benzyne bo gaz jest be............ )
- awaryjnosc skrzyn ?? przykladowe koszty ewentualnych napraw ?? dostepnosc czesci ??

dzieki jeszcze raz za pomoc :)
wielki re5pect dla ludzi z wiedza :!:

Furious
10-08-06, 07:37
jak ma sie sprawa z klimą i automatem ?? bardzo obciąza ?
klima zawsze bardzo obciaza


przykladowe koszty ewentualnych napraw ?? dostepnosc czesci ??
skrzynie drogie jak cholera, jakies na allegro byly

ogolnie podpytaj Tieesto bo on ma automata w D15B2

Bono
10-08-06, 15:23
automaty są nie do zdarcia, kick-down, to taka funkcja, że jak wciskasz gaz do dechy, to automat redukuje bieg i autko w ten sposób przyspiesza.. do odciącia nigdy ci nie dojdzie :)
automaty zmieniją biegi gdzies na 1000 rpm przed odcinką. esi automat ma cos koło 9,4-9,6 do setki, to tyle co zdrowe b7 qpe. spalanie z klimą na automacie, to przynajmniej o 1,5-2 litry wiecej niz manual. ale ogólnie automat to świetna rzecz do miasta, a i osiagi w d16z9 są dobre.