PDA

Zobacz pełną wersję : Okładziny-jakie? Civic 5gen. d15b2 EG4



ariadna111
09-08-06, 20:16
Sprawa dotyczy okładzin do mojej Hanki d15b2 EG4, szukałam coś na ten temat na forum ale nie znalazłam. Do sedna.
Coś ociera mi w tylnym kole, w tym od strony pasażera dość głośno od mojej strony nie jest to tak wyraźnie słyszalne ale też zaczyna coś skrobać. Wraz ze wzrostem prędkości dzwięk ten się nasila i jest bardzo, ale to bardzo wk... ekhem zasmucający me lica. Podejrzewam, że to kawałek okładziny, odpadł i tak trze lub sa one już w tak tragicznym stanie, że po prostu się rozsypują. Teraz kwestia jest następująca - jakie okładziny kupić ? Są jakieś konkretne firmy, marki w które mam się zaopatrzeć i tylko ich szukać ? Co jeszcze bedzie potrzebne do wymiany okładzin ? Czy przy okazji nalezy zrobić wymianę płynu hamulcowego ?
Z kosztami jakiego rzędu mam się liczyć ?

bufet
10-08-06, 08:47
Ja bym założył klocki nishimbo ewentualnie ferodo ale na pewno zdania na temat klocków są podzielone. Jedno jest pewne: nie kupuj kashijamy ani szwedzkiego textara (sb... coś tam). Ja mam bardzo negatywne doświadczenia z tymi klockami.
Nishimbo możesz kupić w JC auto a ferodo w Inter Carsie.

[ Dodano: Czw 10 Sie, 2006 ]
Jeszcze pytanie : ile czasu nie zmieniałeś płynu bo jeśli więcej niż 3 lata to polecam wymienić.
Sorry nie zrozumiałem że chodzi o okładziny ale poprawiam się. Jeżeli chodzi o okładziny to proponuję np. ATE. Można je dostać w Inter Carsie w Focie alo Inter Teamie.

LIO
10-08-06, 18:06
jak juz zorientowales sie ze nie chodzi o klocki, to jeszcze kolejna sprawa


ile czasu nie zmieniałeś płynu

to nie on, lecz Ona :-)

ariadna111
10-08-06, 20:40
Dziękuję LIO :)

Sprawa się wyjasniła gdy rozebrałam bęben, okazało się że bolec który, za pomocą zatrzasku sprężynującego <taka wygieta blaszka>, trzyma szczękę po prostu skorodował. To spowodowało, że tarcza odskoczyła, nie była przytrzymywana i non stop tarła o bęben.
Nie była to wina szczęk, jednak one tez już sa do wymiany i tutaj wybór jest między ATE, Ferrodo, KASHIYAMA hmmm zastanawiam się nad opcją.
Temat inny to rozmiar tych szczęk, na bębnie mam napisane 181mm - czy to jest oznaczenie wielkości szczęk ?

woytaz
10-08-06, 21:40
nie wiem jak sie maja szczeki z ferodo, ale klocki w 100% polecam..., kupilem i jestem bardzo zadowolony...to tak na marginesie
jak sie okazało przy wymianie, wczesniej tez były ferodo...:D

LIO
10-08-06, 22:13
dwie pierwsze opcje smialo mozna brac, kaszanki odpuszczamy sobie

Damiano.r
12-08-06, 18:51
niestety hamulce w hondziach bardzo szybko padaja :( Kup LUCASA, one sa dośc dobre.

LIO
13-08-06, 12:38
LUCASA

chba na półce w pudełku

mozes
14-08-06, 12:21
Ja założyłem Ferodo i jestem bardzo zadowolony naprawdę polecam.

civic45
14-08-06, 18:22
ariadna111, podziwiam zdolności mechaniczne :brawo2:
napewno ferodo będzie dobrym wyborem cenowo i jakościowo

ariadna111
19-08-06, 00:03
Dziękuję civic45. Po tym gdy zobaczyłam jakie świece mi ktos założył <niedobrane do modelu, a dobierał bałwan po VIN'ie> tylko utwierdziłam się w tym, że wolę robić coś sama albo stac i patrzeć na każdy ruch. Stąd też czepiam się róznych rzeczy przy Hani ;)
Dzięki wszystkim za info, założe Ferodo - tak jak radzicie.

Lcfr
20-08-06, 18:16
Dziękuję LIO :)

Sprawa się wyjasniła gdy rozebrałam bęben, okazało się że bolec który, za pomocą zatrzasku sprężynującego <taka wygieta blaszka>, trzyma szczękę po prostu skorodował. To spowodowało, że tarcza odskoczyła, nie była przytrzymywana i non stop tarła o bęben.
Nie była to wina szczęk, jednak one tez już sa do wymiany i tutaj wybór jest między ATE, Ferrodo, KASHIYAMA hmmm zastanawiam się nad opcją.
Temat inny to rozmiar tych szczęk, na bębnie mam napisane 181mm - czy to jest oznaczenie wielkości szczęk ?

z moich osobistych doswiadczeń:
ATE=OK, Ferrodo=OK
KASHIYAMA - klocki NA PEWNO NIE a okładziny... hmmm... raz założyłem do zaprzyjaźnionej KIA(innych nie było :roll: ) i przez 10kkm w sumie hamowały ale strasznie drażniły i dzwiękiem i uczuciem "szurania"... Dalszego ciagu nie znam bo auto sprzedane ale juz sam początek nie był zachęcający....

Osobiscie mam klockiATE+tarcze ATE PVD+tylne okładziny ATE i jestem zadowolony...

krispik
05-11-09, 21:49
Witam
Kończą mi się szczęki w tylnej osi. Jaki jest symbol, aby pasowały do EJ9, no i jakie firmy mam brać pod uwagę przy zakupie?

sebush
05-11-09, 22:21
prosze o usuniecie posta

krispik
05-11-09, 22:33
prosze o usuniecie posta

Miałem zakładać nowy, to chyba lepiej odświeżyć temat...

sebush
06-11-09, 09:17
Miałem zakładać nowy, to chyba lepiej odświeżyć temat...

spoko, ale mi chodzilo zeby usunac mojego posta bo pomylilem tematy i glupote tu napisalem ;)