PDA

Zobacz pełną wersję : D15b2 problem z obrotami, gasnie



sebush
21-02-10, 14:44
Od piatku pojawil sie u mnie problem, gdy silnik sie rozgrzeje hani odbija, jak hamuje praktycznie do 0 obroty spadaja do 0 i odbija momentalnie w ida gore albo silnik gasnie. Tak samo jak wciskam sprzeglo. Silniczek krokowy czysty, przepustnica czysta, reset ECU zrobiony, styki przy wtyczce od silniczka przeczyscilem. Nadal to samo. Jak stoi samochod na luzie i dodam gazu to niekiedy obroty spadna do 0 i gasnie. Wie ktoś jak pozbyc sie tej denerwujacej usterki ? I dodam jeszcze ze nie posiadam instalacji LPG.

pawciob80
21-02-10, 15:58
Podłaczam sie do pytania. Mam ten sam silnik i identyczne objawy. Do czasu kiedy silnik sie nie rozgrzeje wszystko jest idealnie, po osiągnięciu optymalnej temperatury zaczynają się problemy opisane przez Sebusha. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, ze narazie wymieniłem przewody WN oraz świece, robiłem też reset ECU, czyściłem kopułkę i palec - żadnych efektów. Napewno przeczyszcze silniczek krokowy (wierzę, że w tym tkwi problem), wymienię filtr paliwa oraz zastanawiam się na podmieniem lambdy (jednak nie sądze, ze w tym jest problem)

zakit
21-02-10, 16:48
mialem, podobnie ostatnio, wez sprawdz filtr paliwa :) nie jest drogi :)

pawciob80
21-02-10, 16:52
mialem, podobnie ostatnio, wez sprawdz filtr paliwa nie jest drogi

też myślalem, że to może być wina filtra,ale chyba wtedy auto miałoby cały czas problemy, a nie tylko na niskich obrotach i po nagrzaniu się silnika...

sebush
21-02-10, 19:59
wymienilem swiece i nie gasnie :), natomiast troche jeszcze sie dlawi jak dodam gazu

zakit
21-02-10, 23:56
ja mialem tak ze jak byla zimna, to normalnie trzymala obroty i dodanie gazu= normalna jazda, a jak sie nagrzala to dodanie gazu albo lapala zamule albo gasla. wymienilem filtr i minelo wszystko