PDA

Zobacz pełną wersję : Coś sie popsuło... nie działa obrotomierz ;(



alone4ever
21-02-10, 12:42
witam
wczoraj po przyjechaniu do domu, auto będąc na wolnych obrotach samo z siebie mi zgasło... po ponownym odpaleniu zauważyłem, że nie działa mi obrotomierz ;( kompletnie nie reaguje na wciskanie pedału gazu :-| dziś również sprawdzałem i niestety wygląda na to, że nie działa :( nie wyobrażam sobie jazdy bez tego i muszę go mieć sprawnego, więc jeśli ktoś z Was spotkał się z takim problemem bardzo prosiłbym o radę co zrobić ??? co sprawdzać ?? od czego zacząć ???

przy zegarch nigdy nic nie było grzebane i raczej wykluczyłbym że to ich wina...

natomiast w dniu kiedy obrotomierz padł, na drodze było strasznie bagno i cała komora silnika była mokra :/

czy jest może bezpiecznik od obrotomierza ???

od razu dodam, że przeszukałem forum i było kilka tematów z których wynika że najprawdopodobniej coś przy aparacie zapłonowym się popsuło :( tylko który element ??? czy da radę to sprawdzić jakoś samemu w domowych warunkach :confused:

za co odpowiada ta złączka kontrolna ??? czy może to być jej wina ???
http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.7883df8ed8.jpg (http://www.freeimagehosting.net/image.php?7883df8ed8.jpg)

który element z tego schematu sprawdzić ??

http://img35.imageshack.us/img35/6408/19112023.th.jpg (http://img35.imageshack.us/my.php?image=19112023.jpg)

thx za wszelkie sugestie

Nemereth
22-02-10, 03:21
natomiast w dniu kiedy obrotomierz padł, na drodze było strasznie bagno i cała komora silnika była mokra :/

Złącze na skrzyni biegów... odepinij kostkę i przeczyść, osusz i podłącz.

alone4ever
22-02-10, 17:13
Złącze na skrzyni biegów... odepinij kostkę i przeczyść, osusz i podłącz.

możesz coś więcej napisać ??? gdzie to złącze się znajduje :confused:

JulekCIVIC
22-02-10, 17:47
Złącze na skrzyni biegów... odepinij kostkę i przeczyść, osusz i podłącz.

jak dobrze pamietam to na skrzyni sa dwa zlacza, jedno to predkosciomierz, drugie zas czujnik biegu wstecznego...

Muzyk-Grzes
22-02-10, 19:15
czy jest może bezpiecznik od obrotomierza ???

Jest bezpiecznik od obrotomierza, pod kierą górny rząd ,2 albo trzeci od drzwi jak dobrze pamiętam.

Skoti
23-02-10, 09:18
a ja bym zegarów nie wyklaczał. nie wiadomo czy czasem jakis pin nie zasniedział i przez to nie działa

djj4ck
23-02-10, 14:05
Złącze na skrzyni biegów... odepinij kostkę i przeczyść, osusz i podłącz.


co ma skrzynia biegów do obrotomierza ?? :D tam jest tylko czujnik VSS ;]

sprawdź kostkę aparatu zapłonowego, potem przy zegarach zobacz czy żaden pin Ci nie wyszedł i czy nie jest zaśniedzały oraz czy śrubki trzymające te wskaźniki sie nie poluzowały. jak sie poluzowaly to dokręć je ale z WYCZUCIEM. Powinno pomóc :)

Nemereth
23-02-10, 15:03
co ma skrzynia biegów do obrotomierza ?? tam jest tylko czujnik VSS ;]
Racja. Nie te złącze.

emisia
23-02-10, 15:14
mi też czasem nie działa obrotomierz ale tylko sie zacina, wtedy trzeba lekko puknąć w szybkę od zegarów i sam się naprawia :):?):)

Nemereth
23-02-10, 15:39
mi też czasem nie działa obrotomierz ale tylko sie zacina, wtedy trzeba lekko puknąć w szybkę od zegarów i sam się naprawia :):?):)

to by znaczyło, że wskazówka była zdejmowana. Ja u siebie po prostu delikatnie "dopchnąłem" do tarczy i już nie spotkałem tego problemu.

emisia
23-02-10, 18:32
to by znaczyło, że wskazówka była zdejmowana. Ja u siebie po prostu delikatnie "dopchnąłem" do tarczy i już nie spotkałem tego problemu.

to muszę tak spróbować, zdejmowana byla napewno bo poprzedni właściciel je malował...

Nemereth
23-02-10, 22:16
Tylko zachowaj umiar z siłą dociskową!!!!! to delikatny układ :) Powinno wystarczyć delikatne dopchnięcie.

alone4ever
24-02-10, 13:34
jeżdząc przez ostanie 3 dni zaobserwowałem, że po przejechaniu powiedzmy 10 km wskazówka obrotomierza zaczyna najpierw falować, by po jakimś czasie zacząć wskazywać poprawnie obroty silnika, choć zdarzyło się mi też że działała przez powiedzmy 30 minut i w czasie jazdy tak nagle jak zaczęła działać, tak i przestała :( po zgaszeniu i ponownym odpaleniu niestety ani drgnie :| trzeba przejechać znów kilka km i zaczyna działać... jak na razie sprawdziłem kostkę przy aparacie zapłonowym i tą kontrolną, ale wśrodku czyściutko, styki nie zaśniedziane

Nemereth
24-02-10, 13:51
Możesz sprawdzić czy są dokręcone srubki na plecach obrotka i czy stykają sie prawidłowo z taśma zegarów, ew kostke czy jest dobrze dociśnięta.

djj4ck
24-02-10, 16:33
Możesz sprawdzić czy są dokręcone srubki na plecach obrotka i czy stykają sie prawidłowo z taśma zegarów, ew kostke czy jest dobrze dociśnięta.

możesz nie powtarzać tego w kółko ? napisalem to juz strone wcześniej ;p

sivy
24-03-10, 01:42
nie bede zakładał nowego tematu napisze tu:
Ogólnie obrotomierz działa ale nie poprawnie tzn wskazówka reaguje na dodawanie gazu ale czasami pokazuje 0Rpm chociaż silnik pracuje normalnie czasem pokaże odcinke w różnych punktach ale to mi nieprzeskdzało zbytnio natomiast starsznie zaczeło mnie wkurzac niedawno wskazówka zachowuje si e tak samo jak wyżej napisałem z tym ze jak dociśne powiedzmy na 2 lub 3 biegu (obojętnie) dpo podłogi to po przekroczeniu 4500 5000 zaczyna wskazówka poprostu skakać leci n7 tyś 9 potem wrca na 6 i tak sobie lata gdzie chce czasami też jest tak ze jadąc równą prędkością zacznie podskakiwaćale już nie tak gwałtownie jak przybutowaniu ,
Drodzy Państwo nie wiem o co kaman...
jakieś pomysły????

Muzyk-Grzes
24-03-10, 11:20
Obrotomierz bierze sygnał z małej kostki aparatu zapłonowego (niebieski kabelek w kostce z czarny/żółty pasek) sprawdz ten układ elektrycznie. Jeśli nie tam szukaj w kostce z tyłu zegarów ,albo w samym obrotku.

sivy
25-03-10, 00:44
w kostce jest okey zaczne od podmianki zegarów