PDA

Zobacz pełną wersję : Woda na podłodze od strony pasarzera POMOCY!



pacha
08-08-06, 23:45
Od kilku dni w mojej hani na podłodze od strony pasazera pojawiać zaczyna sie woda :cry: gdy gdzieś jeżdze a akurat pada..patrzałem pod spód ale nie załważam jakichkolwiek szpar przez kture mogła by sie dostawać woda.Panowie doradzcie jak temu zaradzić?? a jeśli już znajde jakieś szczeliny to czym takie cuś łatać(czy są jakieś preparaty kleje itp) pomocy...Z góry dziękuje za odpowiedzi

Furious
08-08-06, 23:49
zdemontuj schowek, odkrec komputer, odchyl dywanik, wsadz tam głowe i niech ktos z zewnatrz leje wode pod jakims cisnieniem z roznych stron, a ty obserwuj.
zalezy jaka dziura... ale zatykac mozna np. silikonem

pacha
09-08-06, 00:25
czy silikon był by wystarczający? są jeszcze jakieś inne środki? trwalsze

Furious
09-08-06, 08:42
czy silikon był by wystarczający?

zalezy jaka dziura

najpierw znajdz co cieknie, a pozniej pomyslisz czym zatkac

Cookee
09-08-06, 08:44
hmm sprawdz laczenia kazda szpare co byla robiona taka pasta seryjnie w dotyku bedzie taka elastyczna ja wczoraj prz rozkladaniu tapicerki zauwarzylem u siebie to w bagarzniku i bylo wlasnie w takich miejscach i na zurzytych uszcelkach..
Tak jak Furious napisale niech ktos leje a TY patrz ale zdejmij wykladizne podlogowa bo na 90% jest to blacha

falek84
09-08-06, 08:51
nie polecam uzywac silikonu gdy ma kontakt z metalem poniewaz powoduje szybsza jego korozje.
A moze nagrzewnica cieknie.

gryzmo
09-08-06, 10:29
A ja obstawiam to co zawsze czyli że puszcza klej przy przedniej szybie.Zdejmij osłone słupka przedniego co idzie wzdłuż szyby (w środku) wejdź do autka a ktoś niech leje wodą tak gdzie jest klejona szyba.U mnie ciekło a woda spływała sobie po tej osłonie właśnie idealnie pod nogi.

pacha
09-08-06, 10:31
nie nie wydaje mi sie ż to ni bedzie nagrzewnica-woda zbiera sie w samym środku miejsca na nogi pasażera także to raczej blacha a gdy dzwigne dywanik to pod nim jest troche jakiejś dziwnej miękkiej w dotyku pasty czy usunąć ją?? i dopiero szukać dziur? i do tego czym je łatać jeśli silikon odradzacie

Cookee
09-08-06, 14:24
to sa wlasnie te laczenia zobacz tam kolo slupka ja to robilem to takim specjalnym materialem zrobionym z takich grubych nachodzacych na siebie wlokien i zaklejasz go silikonem;]
3 mac bedzie napewno..

burza21
09-08-06, 14:39
Taki rzeczy się robi masą uszczelniającą na pędzel masa kosztuje ok. 25-40zł pędzelek ze sztywnym włosiem 5zł silikon uszkadza lakier zaś żywica jest zbyt twarda i w czasie pracy nadwozi zacznie pękać i problem powróci kup sobie ta mesę uszczelniająco-wygłuszającą ona jest bardzo plastyczna i tym właśnie się uszczelnia takie małe przecieki dostaniesz ja bez problemu w każdym sklepie z lakierami samochodowymi

pacha
10-08-06, 04:23
Czy taka masa uszczelniająca twardnieje??

jamesdean05
10-08-06, 10:35
mam podobny problem. ostatnio po tych ulewnych deszczach patrze a mam wszytskie chodniki nasączone wodą. Kumpel radził mi sprawdzic uszczelki szyb i zajrzec do bagażnika. zaglądam a tam z 20 cm wody w miejscu gdzie lezy kolo zapasowe. wydaje mi sie ze woda stamtąd została zasycona przez materialy az do podłogi.
cholera - skąd moglo znalezc sie tyle wody pod bagaznikiem? i jak najlepiej taką wilgoc usunąć w podlodze?

Cookee
10-08-06, 11:02
U mnie woda do bagaja wlewala sie od strony lamp a dokladniej tam w rogach na laczeniach blach.. zalepilem i juz nie leci;]

jamesdean05
10-08-06, 13:14
cookee, jak to sprawdziles ze akurat tylne lampy? czym uszczelniles?

Cookee
10-08-06, 15:01
zmienialem tapicerke to jest za tylnim boczkiem u mnie w hb pod lampa z jednej jak i z drugiej strony, a uszczelnilem takim wloknistym materialem dokleilem go silikonem ale z tego co wyczytuje silikon zle dziala na blache wiec zrob masa uszczelniajaca kupisz w sklepach z lakierami samochodowymi :wink:

burza21
10-08-06, 16:19
Ta masa twardnieje, ale tylko na wierzchu pod spodem zostaje plastyczna i dobrze uszczelnia to jest ta sama masa co masz w około zgrzewów seryjnie nakładaną

pacha
11-08-06, 02:17
OK jutro kupie tą mase uszczelniająca i myśle że pomoże bo szpary znajdują się u mnie na podwoziu pod nogami pasarzera ciekawe czy znowu jak popada nie pojawi się w samochodzie woda.

Damiano.r
12-08-06, 18:49
u mnie też to było, jak w kazdej hondzie chyba. Sypało się pruchno i dlatego (trzeba naspwać nowa podłoge)

mruwuwua
27-08-06, 19:41
a ja mam taki problem ze woda leci po stronie pasazera z gory bo kapie spod schowka, w szczegolnosci gdy wlacze wentylator, a niemoge zlokalizowac ktoredy sie dostaje?

tomekk
27-08-06, 22:04
a ja mam taki problem ze woda leci po stronie pasazera z gory bo kapie spod schowka, w szczegolnosci gdy wlacze wentylator, a niemoge zlokalizowac ktoredy sie dostaje?

Prawdopodobnie to nagrzewnica lub jej osprzęt. Poszukaj, bo było już o tym na forum.

Kuba4444
29-08-06, 22:41
SŁUCHAJ !!! Nie słuchaj ich... Mam ten sam problem u Siebie i to 100% wina zapchanego odpływu... Zdejmij tą otwórz maske , zdejmij tą osłone i wyczyść te przeczyść te kanały... Po tym wszystko ok. było u mnie...


Po PL : Jak masz tam te dziurki pod wycieraczkami to musisz przeczyścić tam te kanałki bo pewnie są zapchane i woda niemoże ocięknąć...

tomekk
29-08-06, 23:02
SŁUCHAJ !!! Nie słuchaj ich... Mam ten sam problem u Siebie i to 100% wina zapchanego odpływu... Zdejmij tą otwórz maske , zdejmij tą osłone i wyczyść te przeczyść te kanały... Po tym wszystko ok. było u mnie...


Po PL : Jak masz tam te dziurki pod wycieraczkami to musisz przeczyścić tam te kanałki bo pewnie są zapchane i woda niemoże ocięknąć...

yyyyyyyyy :roll: zią, paliłeś?

3dan
30-08-06, 00:40
SŁUCHAJ !!! Nie słuchaj ich... Mam ten sam problem u Siebie i to 100% wina zapchanego odpływu... Zdejmij tą otwórz maske , zdejmij tą osłone i wyczyść te przeczyść te kanały... Po tym wszystko ok. było u mnie...


Po PL : Jak masz tam te dziurki pod wycieraczkami to musisz przeczyścić tam te kanałki bo pewnie są zapchane i woda niemoże ocięknąć...

Gdzie taki sort mozna dostac:) a jak juz dostales to daruj sobie,jutro tez jest dzien :):)

Furious
30-08-06, 07:10
Zdejmij tą otwórz maske


wyczyść te przeczyść te kanały

to je dobre :P

Kuba4444
30-08-06, 15:34
sorrki byłem troszkę nietego :P a mało snu tak robi :P xD

3dan
30-08-06, 15:47
sorrki byłem troszkę nietego a mało snu tak robi xD
hehe bywa :)

goodmen
02-10-06, 09:52
To w końcu co z tą cieknąca wodą. Ma ktoś konkretne rozwiązanie? Mam identyczny problem w czasie ulewnego deszczu spod schowka kapie idealnie na nogi pasażera woda.

zonk
02-10-06, 11:25
tez to mialem sprawa jest taka:

ja mialem po bokach w nadkolach te odprowadzenia wody zapchane przez bloto. W celu odepchania zdejmujesz tą czarna plastikowa nakladke co jest na szybie kolo maski i przepychasz bloto jesli masz. Mozliwe jest tez ze nieszczelnie dochodiz ta nakladka na szybe....silikon czarny polecam :P

tam szukaj problemu. taki problem juz byl poruszany na www.h3m.pl to poszukaj

maciass EJ9
04-03-07, 15:27
ja zauwazylem ze tez mam taki problem z woda bo nie dosc ze w bagazniku mi sie po dobrej ulewie zbiera woda to jeszcze zauwazylem ze mam podloge (najbardziej od strony pasazera) wilgotna ostatnio doszedlem do tego ze jak otworze wewnetrzna oslone szyberdachu to pod szyba szyberdachu miedzy dachem a podsufitka zbiera sie woda jest dosc wolgotno i co z tym teraz zrobic najprawdopodobniej cieknie z szyberdachu ale czy to mozliwe ze splywa az do podlogi a jezeli tak to jak to uszczelnic?? silikonem od czego zaczac?? i czy mozliwe jest to ze moge miec przez to pognite zadaszenie i podloge?? i czy ktos moze sciagal kiedys podsufitke.

3dan
04-03-07, 17:08
pod szyba szyberdachu miedzy dachem a podsufitka zbiera sie woda jest dosc wolgotno i co z tym teraz zrobic najprawdopodobniej cieknie z szyberdachu ale czy to mozliwe ze splywa az do podlogi
z szyberdachu powinnienes miec odprowadzenia,gumowy waz ktory odprowadza wode na zewnatrz,jak nie jest pekniety to nie jest to powod wilgotnej podlogi,u mnie tez sie zbiera woda pod szyber ale od tego sa wlasnie te odprowadzenia wiec tak ma byc!!W moim przypadku powodem wody na podlodze byla uszczelka przedniej szyby na odcinku pionowym wzdluz slupka tmtedy przecikalo do srodka wprost na kompa :(.Polecam raczej mase uszczelniajaca lub srodek bolla w takiej tubce jak silikon i takim samym sposobie uzycia -jest wlasnie przeznaczony do likwidowania takich nieszczelnosci gdyz pod wplywem wilgoci rozszerza sie.koszt ok 25zl