PDA

Zobacz pełną wersję : katody - pomoc



manuel
08-08-06, 17:16
właśnie jednak nie będe bawił sie w zakupy zadnych diod led czy coś w tym stylu bo to nie ma sensu i marny efekt jest przekonalem sie.

Myśle teraz nad katodami tylko wytlumaczcie mi jaka jest różnica miedzy tymi co pokaże w linkach poniżej::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

---------------------------------------------------------------------------------------
http://www.hipermax.pl/in...31145ebd4c83365

Revoltec Zimna Katoda Niebieska 2 x 31cm 35.00zł bo to niby katody komputerowe
----------------------------------------------------------------------------------------

http://www.ctuning.be/katody-gazowe-c-54.html

AUTO TUNING ZIMNE KATODY 2sztuki X31cmNIEBIESKI 12V 44.00zł bo to są samochodowe
----------------------------------------------------------------------------------------

http://sklep.vgm.pl/produ...products_id/639

tutaj są po 33.57 zł też komputerowe
----------------------------------------------------------------------------------------

POWIEDZCIE CZYM SIĘ RÓŻNIĄ TE KATODY KOMPUTEROWE OD SAMOCHODOWYCH?? KOMPUTEROWE PODPASUJA DO AUTA?? BO POTRZEBUJE JE PODPIĄĆ POD PODSUFITKE CZY TRZEBA PRZERABIAĆ JAKOŚ?? PROSZE O ODP.

_Qba_
08-08-06, 20:44
na pewno niczym sie nie roznia ;)

denon
08-08-06, 21:16
roznia sie tylko wtyczkami i opisem na opakowaniu oraz cena. Jesli zdecydujesz sie na zakup "komputerowych" katod to polecam Revoltec'a !!

ppm702
09-08-06, 10:48
jest dział "styling" od takich pytań. Przenoszę z technicznego i na przyszłość proszę o więcej uwagi przy zamieszczaniu nowych wątków... :?

manuel
09-08-06, 12:45
TO PO CO ZAMYKASZ MI POSTA JAK TO JEST CAŁKIEM ODRĘBNY TEMAT????? ALE JAK SIE UPIERASZ TO TO SAMO ZADAM TUTAJ MOŻE CI ULŻY.


Mam sprawe. Napewno chce dokonać zakupu katod. Prawie dokonałem zamowienia, lecz zostałem poinformowany przez panią Karolinę - sprzedawczynię - która napisała mi na gg, że te katody komputerowe nie nadają się do podłączenia do auta, iż może nastąpić spalenie owych lamp. Napisała, że mają one napięcie 12V lecz przy zapalaniu siulnika idzie napięcie 15V. nie wiem dokładnie o co jej chodzi. Czy to możliwe?? prosze o wytłumaczenie . Bo zwątpiłem z kupnem. Widziałem tylko, na stronce samochodowych katod. ze parametralnie niczym się nie różnią katody samochodowe od katod komputerowych. Ale ta pani twierdzi co innego że się różnią i sie nie nadają. To rodzi się pytanie czy jak zakupie o tych samych parametrach katody samochodowe to co też mogą sie spalić??? czyli akcesoria samochodowe byłyby lipne?? Prosze o spojrzenie na linka poniżej i przeczytania danej aukcji, co tam jest napisane.

ppm702
09-08-06, 13:08
TO PO CO ZAMYKASZ MI POSTA JAK TO JEST CAŁKIEM ODRĘBNY TEMAT????? ALE JAK SIE UPIERASZ TO TO SAMO ZADAM TUTAJ MOŻE CI ULŻY.
ostrzeżenie na ostudzenie zapału. Proponuję najpierw myśleć, a później klepać w klawiaturę.

manuel
09-08-06, 13:12
widze że bardzo miły jestes:) naprawde:) to jeszcze może jak się znasz , to mi odpiszesz?? i pomożesz w jakiś sposób bo jak narazie dałem wątek i niczego sie nie dowiedzialem

ppm702
09-08-06, 13:15
katoda komputerowa swobodnie wytrzyma

oznia sie tylko wtyczkami i opisem na opakowaniu oraz cena
czytałeś to co napisał Ci Denon? Sam mam komputerowe katody UV i chodzą bez zarzutu

manuel
09-08-06, 16:48
wiesz czytałem to ale nie rozumiesz ze to czytalemn wczesniej a dzis pisalem na gg z dziewczyna co sprzedaje i tym sie zajmuje i mowila ze to wysiada w autach - katody pekaja. Mowi ze montowali i pekaly w wiekszosci aut wiec nie wiem o co chodzi;// dlatego pytam

sir_afeen
09-08-06, 23:04
Nie wypowiadam sie tu czesto ale w takim temacie chyba moge ;)
Trudno mi powiedziec cos na temat tych samochodowych bo nie mialem z nimi stycznosci ale komputerowe faktycznie moga byc dostyc delikatne, mialem w lapach chyba wiekszosc tych sprzedawanych na polskim rynku i wszystkie maja dosyc delikatne rurki ochronne, tzn elastyczne i nagiecie takiej rurki tak by dotknela brzegu katody nie stanowi problemu, po za tym sama katoda nie jest podparta nigdzie wewnatrz tej rurki poza mocowaiami na koncach.
A jesli chodzi o firmy, nie pamietam juz wszystkich ale mi sie podobaly coolermastery bo mialy najbardziej soczyste kolory, najjasniejsze byly chyba sunbeamy. (ale to taka troche stara opinia, nie bawie sie juz tymi swiecidelkami od dawna)
Jeszcze jedno, nawet nie mysl o czerwonych, bo bedzie MEGA gejowo.... one sa poprostu rozowe....

jacek_k
09-08-06, 23:53
@manuel Pani dobrze Ci napisała, katody używane do tuningu komputerów długo Ci nie poświecą w aucie, a przyczyna jest prosta, generator użyty w przetwornicy katodu nie lubi skoków napięcia powyżej 12V.
Komputerowy zasilacz daje sztywne 12V i tam to dziłą pierwsza klasa;w aucie nie jest już tak pięknie.. instalacja potrafi dawać przy ładowaniu prawie 15V, a tego katody nie lubią!!!
Lekarstwa na to są dwa
... pierwsze to użycie trzykoncówkowego układu scalonego który można kupić w kążdym sklepie elektronicznym za 2 zł. Układ taki ma nazwę L7812 jego funkcja to pilnowanie aby napięcie na jego wysciu nie przekroczyło 12V.
Wada tego rozwiązania to moment, w którym w instalacji jest równe 12V lub mniej, scalak ma własny spadek napięcia i zjada całe 2V, w praktyce oznacza to tyle że przy 12V w instalacji auta układ katody dostanie 10V a katoda trochę słabiej świecił.
Przez taki układ podłączasz katody !

Drugi sposób to kupno dobrej listwy led, która pięknie oświetli wnętrze auta. Nie wszystkie diody LED świecą słabo.

manuel
13-08-06, 16:37
teraz juz zgłupiałem - zamówiłem katody czerwone i niebieskie i nie wiem czy dobrze zrobilem. jeszcze moge się wycofać. To będzie różowe światło z czerwonych czy jakie?? bo zależy mi jednak na czerwonym świetle to po pierwsze. a po drugie czy nie lepiej było kupić neony - prawdziwe neony - niż katody ??? prosze o odp.

jacek_k
13-08-06, 21:44
Widzisz problem w tym, że jeżeli chcesz aby źródło światła było małe to będzie trudno kupić Ci klasyczny mały neon. Z drugiej strony wydaje mi się, od strony technicznej róźnica pomiędzy neonem a katodą jest niewielka. Tyle że neon może być z założenia producenta przystosowany do zasilania w aucie, a katoda nie.

MartinS
14-08-06, 12:01
dokładnie jak pisza powyżej, mialem katody ale sie przepalały, były tańsze ale po ktoryms razei stwierdzilem ze odłoże kaske i zakupie neony, pozatym jak chcesz typowo czerwone światło to z katody takiego nie bedzie, przynajmniej z tych które u mnie mialy byc czerwone było jakies różowe....

Ciechan
15-08-06, 12:53
Ja mam w aucie katody i swieca i swieca juz dlugo ,jesli katoda bedzie podlączona pod zasilanie non stop to faktycznie powyzej 12v moze sie przepalac (przy odpalaniu ~15v),ale jesli chcesz miec katody podlaczone na przycisk to wtedy nie ma zadnej roznicy ,byleby była wyłączona podczas odpalania auta

Raveland
25-08-06, 23:47
ja mam jakies bezfirmowe katody od 1,5 roku
mocno je uzywam i ciagle swieca
nie mam z nimi zadnych problemow
czy samochod odpalony czy zgaszony czy odpalam spisuja sie idealnie
jezeli sie bois ze ci sie inwenter uszkodzi to wystarczy wymienic tylko 1 rzecz w nim ale niestety nie wiem jaka
zanies do elektryka to ci to zrobi
kosztuje to grosze
ps. katody siue nie pala to inwentery

manuel
28-08-06, 19:13
chce podłączyć katody komputerowe, już wszystko wszystko mam co mi potrzeba, lecz nie wiem jak podpiąć sie we włącznik (czujnik) ten przy drzwiach. Znajduje się tam jeden kabelek a z katod wychodza dwa czarny i czerwony. Więc jak mam się pod to podpiąć.

[ Dodano: Pon 28 Sie, 2006 ]
to pomoże mi ktoś czy nie??

Ciechan
28-08-06, 21:54
Mase (czyli minus kabelek czarny )musisz podlaczyc bezposrednio pod akumulator (ewentualnie pod radio jesli radio jest podlaczone bezposrednio pod akumulator ) ,a czerwony czyli plus musisz podlaczyc pod wlacznik (czyli czujnik czy cokolwiek tam chcesz)

manuel
28-08-06, 23:57
oooo... dzieki ci dobry człowieku ;d;d; mam nadzieje ze to bedzie dzialac taj jak mowisz;p bo tak zrobie ehehe - jesteś wielki:D:D:D jutro działam;d

Raveland
29-08-06, 06:57
Mase (czyli minus kabelek czarny )musisz podlaczyc bezposrednio pod akumulator (ewentualnie pod radio jesli radio jest podlaczone bezposrednio pod akumulator ) ,a czerwony czyli plus musisz podlaczyc pod wlacznik (czyli czujnik czy cokolwiek tam chcesz)
wprowadzasz czlowieka w blad
nie wiem jak w hondach jest ale mysle ze jest tak jak w innych carach i czujnik z drzwi wlaseni podaje mase i tu nalezy ja podpiac

Ciechan
29-08-06, 08:25
No Calkiem mozliwe ze czujnik podaje mase ,tylko to wlasnie od tego zalezy jesli podaje mase to wtedy podlacza mase ,jesli podaje +12v to podlacza czerwony czyli napiecie ,proste i logiczne ,ja tylko napsialem jak mniej wiecej ma podlączyć ,jesli czujnik faktycznie podaje mase no to co napisałem nie będzie prawdą ,ale jeśli chciałby podłączyć pod jakiś przycisk to wtedy musi podłączyć +12v (najlepiej) :)

manuel
29-08-06, 10:12
ale na czujniku znajduje się jeden kabelek i pewnie jest on na 12v a mase raczej bede musial z akumulatora podlapac

Ciechan
29-08-06, 11:23
jesli jest on na 12 v to podlaczasz czerwony z katod ,a jesli jest to masa to czarny ,mam nadzieje ze wszystko jasne :)

ppm702
29-08-06, 11:30
Raveland, ma rację, poza tym manuel nie podpinaj bezpośrednio do aku, tylko jeśli już to przez bezpiecznik

Ciechan
29-08-06, 12:03
to wszystko zalezy jak i gdzie sie tego uzywa ,bo np jesli ja mam pod wlacznik normalny podpiety na 12v to moge odpalic auto i wtedy dopiero wlaczyc katody i sa to komputerowe katody i nic sie wtedy nie dzieje bo przy odpalaniu katody sa wylaczone , ale jesli chcesz podlaczyc wlasnie pod czujnik (dokladnie ja sam nie wiem czy tam jest 12v czy masa) to tak jak napisal ppm702 lepiej dac bezpiecznik bo roznie to bywa

manuel
29-08-06, 22:57
no i dzis robilem te katody. podłączylem plus katody (czerwony kabelek) do czujnika drzwi, następnie czarnym złapałem mase. Nie rozumiem tego bo jak zamykałem drzwi wówczas katody się zapalały, czyli jak czujnik był wciśnięty. Natomiast jak były otwarte drzwi katody sie nie świeciły. Ja chce właśnie zrobić na odwrót lecz nie wiem jak. Pomóżcie

ppm702
29-08-06, 23:04
podłączyłeś akurat odwrotnie niż być powinno ;)

podłącz jak pisałem:

Czerwony do plusa przy aku przez bezpiecznik 5A, a czarny do czujnika drzwi (przy czujniku, anie przy lampce). Wtedy będzie działać tak jak chcesz.

BTW, przy tym podłączeniu pewnie po zamknięciu drzwi zapalała Ci się też lampka wewnętrzna ;)

manuel
29-08-06, 23:18
a jak mam podłączyć to przez bezpiecznik bo nie bardzo rozumiem?

ppm702
29-08-06, 23:26
podłączasz do akumulatora djąc na kablu bezpiecznik 5A

manuel
29-08-06, 23:30
a po co mi taki bezpecznik?? ?? bez tego nie bedzie działać??? i jak ten bezpiecznik wyglada?

[ Dodano: Wto 29 Sie, 2006 ]
aha i powiedz mi - jak bede otwierał 2-gie drzwi od pasażera czy też będą sie katody zapalały?

ppm702
30-08-06, 02:05
a po co mi taki bezpecznik?
jak sama nazwa wskazuje dla bezpieczeństwa - chyba nie chcesz, żeby spłonął Ci samochód?



jak bede otwierał 2-gie drzwi od pasażera czy też będą sie katody zapalały
jeśli w instalacji nie ma diód zaporowych to powinny

manuel
30-08-06, 09:18
aha a jaki ten bezpiecznik mam kupić?? bo ostatnio mi sie popalily w aucie to wymieniałem tam pod kierownicą takie 10 A i 7,5 A. bO BEDE SZEDŁ DO SKLEPU I MUSZE JAKOŚ POWIEDZIEC SPRZEDAWCY CO MI POTRZEBA

ppm702
30-08-06, 10:39
Rany... :? bezpiecznik 5A żyletkowy duży

manuel
30-08-06, 16:54
no dobra mam bezpiecznik taki jak pod kierownicą sie tam daje. było w sklepie takie coś by włożyć bezpiecznik i odchodzilo w 2 strony kabelki. Zapytałem o cene to kosztowała ta rzecz niecałe 10zł. Można do bezpiecznika podpiąć z jednej strony plus i 2 minus?? hhmmm?? zeby to dzialalo?

Ciechan
31-08-06, 08:20
to jest oprawka bezpiecznika musisz wsadzic tam ten bezpiecznik i zalozyc to na kabel plusowy (+12v) ,nie podlaczaj do tego z jednej plusa a z drugiej minusa bo to jest bez sensu ,tylko jakby ci tlumaczac ,jak masz kabel plus ,przecinasz go i wsadzasz w to miejsce oprawke

ppm702
31-08-06, 10:15
no dobra mam bezpiecznik taki jak pod kierownicą sie tam daje. było w sklepie takie coś by włożyć bezpiecznik i odchodzilo w 2 strony kabelki. Zapytałem o cene to kosztowała ta rzecz niecałe 10zł. Można do bezpiecznika podpiąć z jednej strony plus i 2 minus?? hhmmm?? zeby to dzialalo?

przyjacielu, z taką wiedzą i rozumieniem jedź do elektryka, bo sobie auto zniszczysz :evil:

driven22
02-10-06, 22:56
Witam- odkopuje temat bo mam pytanko jeżeli chodzi o podłączenie neonków pod krańcówki. Gdzie się zbiegają przewody od krańcówek? Na dzień dzisiejszy świecą mi tylko gdy otworze drzwi kierowcy bo wpiąłem sie w tamtą. Oswietlenie wnętrza gdzieś sie łączyz tymi krańcówkami- prosze o podpowiedź. Pozdrawiam