PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne metaliczne strzały...(5g hb 1.3)



evil_kid
08-08-06, 10:23
Po przejechaniu(jednorazowo-jechałem nad morze) 400 km - na miejscu usłyszałem, że przy wolnej prędkości tak do 40 km/h (przy szybszej jeździe tego nie słychać) z przodu samochodu(prawdopodobnie od strony kierowcy,ale nie na 100%)słychać takie metaliczne strzały(jakby uderzać młotkiem w coś metalowego).Po powrocie-kolejne 400km "te strzały" są dwa razy głośniejsze.Odgłosy wydobywają się różnie co 1, 5 lub 10 metrów.
Miał ktoś z Was coś podobnego w swoim aucie?
Z góry dzięki za pomoc. Pozdro

emg
08-08-06, 10:35
albo przegub albo skrzynia

ppm702
08-08-06, 10:42
a nasilają się na skręconych kołach?

evil_kid
08-08-06, 10:58
Troche bardziej nasilają się na skęconych.Choć dużej róznicy nie ma.I wydaję mi się, że lekkie nasilenia są też na nierównościach.

Matey
08-08-06, 11:00
przeguby, jak stukaja na skreconych kolach to zewnetrzny przegub... Jak na prostej to moze byc tez i wewnetrzny...

evil_kid
08-08-06, 11:43
Dziś jak dam radę to sprawdze przeguby.(Ale wydaje mi się mało prawdopodobne żeby wykończyły się dwa przeguby na raz, choć nic im nie było, mażety też nie były uszkodzone - w tym dźwięku który się u mnie wydobywa słychać jeszcze tak jakby echo,nie jest to czysty trzask czy zgrzyt, ale ciężko to ubrać w słowa... :)
Pozdro i dzięki za zainteresowanie :)

[ Dodano: Sro 09 Sie, 2006 ]
Tak podejrzewałem, że to nie przeguby.Podniosłem dziś autko ani nie przegub ani łożysko (brak luzów).Coś wpadło do środka tarczy i tam rozrabia.Dzięki za zaintersowanie moim problemem.Pozdrawiam
Można zamknąć