PDA

Zobacz pełną wersję : po zakupie VI gen Civic



norekdt
16-02-10, 22:00
Cześć od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Civica VI gen w hatchbacku. Jako, że jestem laikiem w sprawach związanych z autami mam pytanie. Zamierzam oddać auto do mechanika w celu wymiany rozrządu, filtrów, pompy wody i płynów. Nie chciałbym, żeby w sklepie wcisnęli mi jakieś najtańsze produkty, stąd moje pytanie. Jakich firm polecacie powyższe elementy. Wiem, że z olei można zalać Valvoline 10w40.

sky83
16-02-10, 22:07
Ten olej to chyb Valvoline:rolleyes: Klasa oleju w porządku,ja leje półsyntetyk Mobila i jest wszystko OK.

norekdt
16-02-10, 22:18
z olejem racja mój błąd

pm487
16-02-10, 22:30
Jak wymieniałem to zakupiłem pasek rozrządu Contitech, rolka i pompa wody GMB, przy okazji bo prawie jedna robota kup kpl. pasków klimy, alternatora i wspomagania - kosztują jakieś 25 zeta za sztukę, jeśli jest to już kolejny rozrząd a masz pewność iż przy ostatniej wymianie też była nowa pompa wody a nic po niej nie widać to zostaw, jest to mało awaryjny element, nawet w książce obsługi jest zapis "sprawdzenie" tak więc nie wymienia się jej obligatoryjnie, pompa kosztuje mniej więcej tyle co pasek i napinacz razem i trzeba uważać tak jak było w moim przypadku że pompę źle dobrali i musiałem podmieniać bo nie pasowała...

skolopendra
17-02-10, 18:01
stąd moje pytanie. Jakich firm polecacie powyższe elementy.


a szukać nie łaska :cool:
np kilka postów niżej?
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=27905


end

norekdt
17-02-10, 21:06
części zakupione dzięki za rady, fakt przeoczyłem temat.