PDA

Zobacz pełną wersję : D15B7 a LPG



p4bi5
07-08-06, 09:50
Witam

Czytałem już sporo na forum na temat instalacji gazowej, ale nie znalazłem (może coś przeoczyłem) nic na temta LPG w takim silniku. Na stronie www.hondapl.org jest opisane że ten silnik to jest wielopunkt z sekwencją, natomiast w innej literaturze natrafiłem na informację, że jest to dwupunkt - no i sam nie wiem co jest prawdą.

Przymierzam się do LPG więc jest to dla mnie istotne jeśli chodzi o koszty. Czy ktoś z grupowiczów posiada LPG w takim silniku ? Jeśli tak proszę o jakieś porady, sugestie, czy wogóle warto zakładać do tego silnika LPG - wiem że część grupowiczów jest przeciwna gazowaniu hani, ale w dzisiejszych czasach jest to chyba nieuniknione - cena gaza << cena paliwa.


Pozdrawiam

TOMI 3D
07-08-06, 15:43
D15B7 - to wielopunktowy wtrysk paliwa
D15B2 - to dwupunktowy wtrysk paliwa

To czy założyć czy nie , to tylko i wyłącznie twoja sprawa , więc sam oszacuj czy ci się opłaca, czy nie. Jeśli zdecydujesz się zakładać LPG to polecałbym inst. 2 generacji z kompem do D15B7. Najmniej problemów stwarza, a na sekwencji tanio może nie wyjść jak pokonujesz krótkie odcinki ( silnik musi osiągnąć o wiele wyższą temp. , aby przełączył się na gaz , niż na inst. 2 gen ).

Pozer
07-08-06, 16:33
Ja mam w swoim D15B7 najprosztszą instalację bez kompa i do tego stożkowy filtr powietrza i nie mam żadnych problemów a auto posiadam od 4 miesięcy i zrobiłem już 13 tys km bez żadnych problemów.

sadam
07-08-06, 16:48
Ja mam w swoim D15B7 najprosztszą instalację bez kompa

ja bym nie ryzykował takiej instalacji.koszt niewiele mniejszy straty moga byc spore jesli gaz sie cofnie i zrobi bum!

p4bi5
07-08-06, 18:50
Dzięki za informacje, muszę rozeznać ceny instalacji na wielopunkt w moim regionie i wtedy podejmę jakąś decyzję - za lub przeciw :)

Pozdrawiam

_Qba_
08-08-06, 20:46
Ja mam w swoim D15B7 najprosztszą instalację bez kompa

ja bym nie ryzykował takiej instalacji.koszt niewiele mniejszy straty moga byc spore jesli gaz sie cofnie i zrobi bum!

gaz moze sie cofnac i w 2 gen

p.s. w naszych silniczkach to sie raczej nie zdaza bo mamy dosc krotkie kolektory ssace. u mnie przez ok 20 tys km ani razu nie bylo buuuum ;)

x-tygrysek-x
15-08-06, 11:35
ja mam właśnie D15B7 w swojej coupe'cie i instalke 2 gen. i narazie chodzi bez problemu na filtrze stożkowym :)

reXio
15-08-06, 15:29
do tego silnika inst. II GEN z cala potrzebna elektronika i bedzie cacy.

Sam na takiej jezdze (D16Y3) i sprawuje sie bardzo dobrze.

Garti
19-08-06, 08:28
ja mam właśnie D15B7 w swojej coupe'cie i instalke 2 gen. i narazie chodzi bez problemu na filtrze stożkowym :)

Jaki osprzęt masz? (parownik, komputer)

x-tygrysek-x
24-08-06, 18:03
Jaki osprzęt masz? (parownik, komputer)[/quote]


tzn. instalke mam firmy " lovato" jeśli o to chodzi :/

walher
25-08-06, 01:29
Ja mam w swoim civiku gaz od kilku lat - instalacja landi i sprawowal się dość dobrze a spalanie klasowalo się na 7 l \ 100 km ale ostatnio zdarzyl się cud - autko na gazie gaśnie mi na niskich obrotach - w ogóle ich nie ma - gazowenicy nie wiedzą co to jest ponieważ z instalacją gazową jes wszystko ponoć OK.

wieshaq
25-08-06, 08:36
wstaw instalke 2 gen wspolpracujaca z blos-em... jednak zeby miec wbity przeglad musisz pojechac ze zwykla instalka a potem dopiero wstawic blos-a bo nie jest teoretycznie dopuszczony do polskiego rynku z bezsensownych powodow jakimi sa przepisy. blos nie jest sterowany elektronicznie

BLOS to przedewszystkim unikniecie konskiej zwezki w dolocie. mialem juz w dwuch cifach (d13b2, d16z6) i nie ma zadnych strat na mocy

reXio
25-08-06, 15:36
Ja mam w swoim civiku gaz od kilku lat - instalacja landi i sprawowal się dość dobrze a spalanie klasowalo się na 7 l \ 100 km ale ostatnio zdarzyl się cud - autko na gazie gaśnie mi na niskich obrotach - w ogóle ich nie ma - gazowenicy nie wiedzą co to jest ponieważ z instalacją gazową jes wszystko ponoć OK.

wg. mnie pali za malo... palil od kilku lat za malo - byc moze jezdzil na ubogiej mieszance. Byc moze silnik przez to jest wyjechany.

na gazie musi palic okolo 20% wiecej niz na benzynie. Jaki masz silnik? 1.0 45 PS?! Nie sadze.

pablo__89
15-01-13, 11:38
Ja mam w swoim civiku gaz od kilku lat - instalacja landi i sprawowal się dość dobrze a spalanie klasowalo się na 7 l \ 100 km ale ostatnio zdarzyl się cud - autko na gazie gaśnie mi na niskich obrotach - w ogóle ich nie ma - gazowenicy nie wiedzą co to jest ponieważ z instalacją gazową jes wszystko ponoć OK.

Reduktor się skończył, typowy objaw.

niuniexPL
16-01-13, 13:52
ale odkop :eek: :eek: :eek:

DoSeR
16-01-13, 14:02
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTWCHwkDf6XcX2Ffic6U8hLEWMyh4wFT uBMtv0V2kwPjtuN74DZEKQHdNWw

pablo__89
16-01-13, 16:41
OMG xD

ma1ster
17-01-13, 10:55
Reduktor się skończył, typowy objaw.
Reduktor fachowo się skończyć nie może, może się jedynie zużyć lub może ulec zniszczeniu...:D

pablo__89
18-01-13, 00:02
Reduktor fachowo się skończyć nie może, może się jedynie zużyć lub może ulec zniszczeniu...:D

To tak jak by powiedzieć że nie można się skończyć w piątkowy wieczór xD