PDA

Zobacz pełną wersję : Za głośny wydech seryjny Vgen. - po wymianie.



Sąsiad
12-02-10, 21:25
Witam

Pytanie, do tych co przeszli ten temat.
Wiem, że dla niektórych będzie to co najmniej dziwne pytanie, ale dla mnie to problem ;)

Wymieniłem środkowy tłumik i ostatni w moim Vgen.
Przy okazji wymiany tłumikarz ściągnął kata i pokazał mi, że nic tam prawie już nie ma.
Na moją prośbę wywalił resztki ceramiki, które bałem się, że polecą mi np. do ostatniej puszki i narobią mi za jakiś czas rdzy.
Czyli nie mam kata tylko wydmuszkę, mam reszte wydechu do końca nową.

Auto teraz buczy tak powyżej 2000 obr. jak nie przymierzając jakiś REMUS, albo co
najmniej ULTER :D
A ja tego nie chcę.
Tłumikarz twierdzi, że jak założę katalizator (mają taki za 380pln) to będzie o wiele ciszej.

Ma rację, czy chce mnie naciągnąć na kasę ?
Na moje myślenie to kat jednak ma "bogate" wnętrze i zwalnia spaliny, ale czy wyciszy to całość ?

Sprite
12-02-10, 22:02
Katalizatow wyciszy jednak lepiej niż rozwalonego kata wspawaj rurke z kwasówki i masz z bani, chyba ze wolisz wywalić kase na nowego kata żeby było cicho.
A te resztki ceramiki co ci wyjoł to są metale szlachetne i nieźle je sprzedał...

Sąsiad
12-02-10, 22:13
Katalizatow wyciszy jednak lepiej niż rozwalonego kata wspawaj rurke z kwasówki i masz z bani, chyba ze wolisz wywalić kase na nowego kata żeby było cicho.
A te resztki ceramiki co ci wyjoł to są metale szlachetne i nieźle je sprzedał...


Ehehe...nie sprzedał ich, bo to co wywalił to była garść proszku. Przy mnie pozamiatał ... :p
Zależy mi na tym, żeby było CICHO. Nie chcę rurek, strumienic...
Więc kat powinien pomóc tak ?

tfidos
12-02-10, 22:41
wstaw sobie zamiast kata srodkowy tlumik przelotowy, awg na przyklad - bedzie ciszej

Sąsiad
12-02-10, 22:47
wstaw sobie zamiast kata srodkowy tlumik przelotowy, awg na przyklad - bedzie ciszej

Ale co ... obok siebie dwa tłumiki środkowe ?:p
A co Wy tak tego kata nie lubicie ?

jasiek09
12-02-10, 23:22
tfidos prawdę pisze, przerabiałem problem jak u Ciebie, i to rozwiązało sprawę

...Bartuś...
12-02-10, 23:49
Bo katalizator ogranicza moc silnik ?? A wycisza tylko dzięki temu że zatrzymuje spaliny aby je oczyścić...Tak jak koledzy mówią kup zwykły tłumik środkowy za 1/3ceny tego kata będzie cicho,a i mocy nie będzie ograniczał

Cegła
13-02-10, 00:22
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10682 w tym temacie na pewno znajdziesz odpowiedź.

Skrótem :

tłumik przelotowy - więcej spalin z wydechu, ciszej, dużo taniej
katalizator - ogranicza spaliny, ciszej, dużo drożej.