PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulator :>



mclimak
05-08-06, 16:40
Hejka,
szybkie pytanko...
Zmienilem akumulator bo mi juz stary padl ale... byl on na 55 amperogodzin, natomiast jak bylem w punkcie Centry koles mi powiedzial ze tych gabarytow (fizycznych) co ja potrzebuje to zadna firma ( w tym Centra) nie robi na 55 a jedynie na 45 amperogodziny. Jedynie orygnalne Aku Hondy sa 55 ale i tak z pobliskiego ASO Hondy kupuja podobno Centre 45 a nie sprowadzaja tamtej z Japonii... Koles ostrzegl ze aku moze podzialac np tylko 3 latka, z uwagi ze mam pelna elektryke. Oczywiscie mam 24 miechy gwarancji na Centre Plus 45, a chcialem sie zapytac czy ktos z Was na niej jezdzi i jak sie sprawuje? Centra to Centra - wiadomo firma :) ale czy jest faktycznie szybsze zuzycie aku bo wlozono slabszy niz oryginalnie? Pozdro :)

mclimak
05-08-06, 16:40
Hejka,
szybkie pytanko...
Zmienilem akumulator bo mi juz stary padl ale... byl on na 55 amperogodzin, natomiast jak bylem w punkcie Centry koles mi powiedzial ze tych gabarytow (fizycznych) co ja potrzebuje to zadna firma ( w tym Centra) nie robi na 55 a jedynie na 45 amperogodziny. Jedynie orygnalne Aku Hondy sa 55 ale i tak z pobliskiego ASO Hondy kupuja podobno Centre 45 a nie sprowadzaja tamtej z Japonii... Koles ostrzegl ze aku moze podzialac np tylko 3 latka, z uwagi ze mam pelna elektryke. Oczywiscie mam 24 miechy gwarancji na Centre Plus 45, a chcialem sie zapytac czy ktos z Was na niej jezdzi i jak sie sprawuje? Centra to Centra - wiadomo firma :) ale czy jest faktycznie szybsze zuzycie aku bo wlozono slabszy niz oryginalnie? Pozdro :)

bartolini55
05-08-06, 17:28
centra faktycznie przewiduje taki akumulator do civicow, wiec nie ma sie co martwic, ogolnie obecniie akumulatory nie starczaja juz na 5-6 lat tylko raczej 2,3,4.
Co do ilosci amper jak powinno byc 55 to jesli bedzie zalozmy wiecej to masz akumulator ciut niedoladowany a jak mniej to przeladowany

bartolini55
05-08-06, 17:28
centra faktycznie przewiduje taki akumulator do civicow, wiec nie ma sie co martwic, ogolnie obecniie akumulatory nie starczaja juz na 5-6 lat tylko raczej 2,3,4.
Co do ilosci amper jak powinno byc 55 to jesli bedzie zalozmy wiecej to masz akumulator ciut niedoladowany a jak mniej to przeladowany

MARIOpl
05-08-06, 18:11
Tez mialem taki problem. org aku wytrzymal 6,5 roku, wszedzie gdzie bylem mowili mi ze centra pojezdzi 3,4 lata a orginala z Japan nie dostane wiec smialo bierz centre za 150 zl nic lepszego chyba nie kupisz. mam u siebie i wszystko ok tylko musialem klamre 1 odkrecac i ja troche przestawic bo byla za krotka i nie moglem podpiac.

MARIOpl
05-08-06, 18:11
Tez mialem taki problem. org aku wytrzymal 6,5 roku, wszedzie gdzie bylem mowili mi ze centra pojezdzi 3,4 lata a orginala z Japan nie dostane wiec smialo bierz centre za 150 zl nic lepszego chyba nie kupisz. mam u siebie i wszystko ok tylko musialem klamre 1 odkrecac i ja troche przestawic bo byla za krotka i nie moglem podpiac.

mclimak
05-08-06, 18:24
Aku juz wzialem i podlaczylem (wszystko pasowalo) ale wolalem sie dowiedziec od Was czy mi moze koles nie wciskal jakiejs sciemy :)

mclimak
05-08-06, 18:24
Aku juz wzialem i podlaczylem (wszystko pasowalo) ale wolalem sie dowiedziec od Was czy mi moze koles nie wciskal jakiejs sciemy :)

Silwe
01-09-06, 15:07
No właśnie ja mam zamiar kupić tę Centrę. Akumulator oryginalny mam Panasonic ;) Ale nie znalazłem dokładnego info na nim jaką ma pojemność. Co prawda jest tam napisa 55 ale zaraz po nim nie ma Ah. W Auto-West powiedzieli ze 45 Ah jest tak jak powinno być. Mam nadzieję ze będzie działać. Panasonic wytrzymał 7 lat i 2 miesiące :)

Wally
01-09-06, 16:24
Kurde tez mnie czeka przed zima wymiana bo sprawnosc mam na poziomie 40%. Moze polecicie cos co dostepne jest w sieci InterCars, JapanCars lub Fota skoro mamy juz tam pokazne znizki :?:

Dodam tylko ze jezdze na oryginalnym Yuasa ktory ma juz 9 lat i 8 miesiecy :D

Silwe
01-09-06, 16:43
Ja podzowniłem w kilka miejsc ale nie mają akumualtorów centry z plusem po prawej stronie. Czy ktoś wie gdzie w Wawie można kupić akumulator do Civica VI generacji 3D z plusem po prawej stronie, TANIO ?

Dzida
01-09-06, 18:53
Ja polecam wartę asian w intercarsie. Z klubową zniżką to okolice 200 pln, ale opłaca się tyle zapłacić za tai sprzęt. ja mma od kilku dni w obu furach i polecam!

Na waryńskiego od reki nie ma, ale da się zrobić tak żeby był, po miłej rozmowie z pracownikami. POLECAM.

Silwe
02-09-06, 02:04
Byłem w Intercarsie na Chełmżyńskiej. I nie mieli żadnego akumulatora do Civica ani z prawym ani z lewym plusem. Przejeźdżałem obok jakiejś stacji wulkanizacji, mieli napis akumulatory. Okazało się ze maja akumulator do Civica z prawym plusem jakiejś austriackiej firmy za 189 PLN. Kupiłem. Zobaczymy jak będzie.

Wally
02-09-06, 09:22
A co to za austriacja firma :?: Moze Banner :?: Podobno niezle bateryjki robi. Jesli ktos szuka TANIEGO sprzeta to w Piastowie ZAP Sznajder takie robi - mysle ze 150 pln to max cena za pasujacy model - kupowalem taki do poprzedniej Hani jakies 3 lata temu

Waldek
02-09-06, 13:26
Panowie POLECAM słoweńską TEPLĘ - tańszy od centry, wygrał bodajżę w 2004 r. jakiś konkurs w europie (licencja chyba Bosha), ma prąd rozruchu o 40Ah większy od Centry i są do hond w zależności z której str. jest biegun (+).

Mam kolesia który jeździ w holownikach i mówi że nie mają sobie równych, a przetestował już wszystkie jakie są na naszym rynku.
Miałem taki w Skodzie i efekt tej zimy przy -28 C, po całej nocy (samochód stał pod blokiem) był piorunyjący.
Do Hani nie udało mi się już dostać w lutym , ale było już po sezonie na aku.
W tym roku bez zastanowienia wymienię na TEPLĘ choć mam 1 roczną Centrę - zostanie w zapasie.

badyl
13-11-06, 19:20
chyba chodzi ci o tople a do japonczyków nie robia (chodzi o wymiary)

Waldek
13-11-06, 20:13
Faktycznie TOPLA

Jak się pytałem w lutym to też tak twierdzili w sklepie,ale...
...skontaktowali się z głównym przedstawicielem na polskę i okazało się że robią, ba nawet trzeba podać z której strony jest (+).

http://www.topla.pl/lista_typowych_aplikacji.html