PDA

Zobacz pełną wersję : silnik zdechl



fastfurious1
10-02-10, 00:30
sluchajcie problem mam, nie wiem co zrobic, otoz
wczoraj siedze sobie w aucie z dziewczyna i auto sie grzalao
tak z pol godziny moze dluzej chodzilo,
i w pewnym momencie zgasl silnik,
patrze pod spod auta a tam cala woda wylana
temperatura na maxa, nie da sie dotknac
wezyk pekl taki gumowy maly chyba i wode wyjebalo


jak bedzie z silnikiem??pewnie zdechl na dobre

dolalem wody i sprubowalem odpalic zanim woda spieprzy
ciezko bylo ale odborchal ale jakos dziwnie zaczal dzialac
i go od razu zgasilem,

pewnie znow kur mam wydatek z 900zl na silnik,
a niedawno zrobilem kapitalke temu za 2100zl, az sie plakac chce

karpik85
10-02-10, 00:43
Nie włączył Ci się pewnie wentylator jak się silnik zagrzał i go prawdopodobnie przegrzałeś. Wąż strzelił, bo go ciśnienie rozsadziło. Jak dolałeś zimnej wody do tak rozgrzanego silnika to jeszcze w dodatku mogła pęknąć głowica lub blok.
Jeśli się przegrzał lub coś walnęło jak mu wody dolałeś to silnik na złom. A jeśli masz mega farta to założysz nowy wężyk, wlejesz płyn i będziesz dalej jeździł.

bulikcbr
10-02-10, 11:19
tak to jest jak sie patrzy tylko na obrotomierz

fastfurious1
10-02-10, 13:56
tak to jest jak sie patrzy tylko na obrotomierz
zajety bylem raczej czyms innym:D
nie dolewalem duzo wody, odczekalem z pol godziny jak ostygl troche, dopiero dolalem ale chujoza szybko wyparowala:D,
tylko ciekawe czemu sie nie zalaczyl, moze masy nie bylo,
az brak slow

Nemereth
10-02-10, 17:07
Sprawdz, czujnik załączenia wiatraka i powymieniaj węże. Ciekawy jestem czy pojeździ Tobie jeszcze...

Zaldier
10-02-10, 17:09
Przy okazji sprawdź czy pompa wody nie zatarła się..

Lcfr
10-02-10, 18:09
trzeba było jak najszybciej go zalac woda żeby schłodzic
a tak marnie....
nawet jak zacznie jeździc to olej w expresowym tempie zacznie niedługo uciekać...

Nemereth
10-02-10, 18:13
trzeba było jak najszybciej go zalac woda żeby schłodzic

A co z tak dużą różnicą temperatur?

Lcfr
10-02-10, 18:19
przecież nie kazałem go oblać wodą tylko zalać w blok/chłodnice-uruchomić silnik zeby pompa po obiegu rozpędziła...

skolopendra
10-02-10, 18:21
może nie będzie tak źle ;) powinien chodzić

Lcfr
10-02-10, 18:22
własnie dlatego napisałem... wg mnie też raczej odpali ... tyle ze juz to nie będize ten sam silnik...

JulekCIVIC
10-02-10, 19:27
po takim zabiegu przypalily ci sie pierscienie na bank i bedzie bral olej, jak by to powiedziec caly remont poszedl sie jeb***

reaktor
10-02-10, 21:08
to trochę dziwne bo jak u mnie był zapowietrzony układ to od razu się odcinka włączyła na 2,5k obr. Nie miałeś czegoś takiego?
A wskażnik temperatur to niewiem po ch*j tam jest skoro nie ma kontrolki(lepiej by było na odwrót ) jak woda się przegrzewa nikt przecieź nie zerka na wskaźnik, a ugotowanie silnika to kwestia paru minut więc zazwyczja jest za późno

Nemereth
10-02-10, 21:16
to trochę dziwne bo jak u mnie był zapowietrzony układ to od razu się odcinka włączyła na 2,5k obr. Nie miałeś czegoś takiego?

A czym Ty jeździsz bo nie słyszałem jeszcze o żadnej odcince na 2.5k...

Co do ogółu kolega pisał, że przepalał olej na postoju zajęty miłością francuską...

reaktor
11-02-10, 06:12
A czym Ty jeździsz bo nie słyszałem jeszcze o żadnej odcince na 2.5k....
Młody jeszcze jesteś..
d16z6, może to było 3,5k jeden ch8j i tak daleko z tym nie pojedziesz ,a na luzie już nie pamiętam czy to dziła czy tylko na biegu

zajęty miłością francuską...

przyjemności kosztują

Nemereth
11-02-10, 12:11
Młody jeszcze jesteś..
d16z6, może to było 3,5k jeden ch8j i tak daleko z tym nie pojedziesz ,a na luzie już nie pamiętam czy to dziła czy tylko na biegu

Jakby nie patrzeć D16Z6 mam u siebie... rotfl... :rolleyes:
Powiem tylko tyle, ze przy zapowietrzonym układzie nie ma żadnej odcinki o której mówisz... więc o czym Ty mówisz bo jestem ciekaw. Vtec załącza się na 5200 jakoś a odcinka coś 8-9 k

artek0903
11-02-10, 12:27
odcinka coś 8-9 k

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka...

jasiek09
11-02-10, 12:34
pewnie przy okazji jakiś błąd wyskoczył i komp przeszedł w tryb awaryjny i była odnicka przy 3.5.wow odcinka 9tyś:D:D chyba na gazie jak już zapłon się kończy :)

Nemereth
11-02-10, 12:36
oj dzieci dzieci... nie 9 tylko między 8-9 bo nie pamiętam dokładnej wartości a żebyście mniej pitolili to napisze 8-8.5 LOL :)

artek0903
11-02-10, 12:41
tak to B seria sie kreci... dzieciaku... d16z6 ma odcinke cos kolo 7,4... a podobno wszystko u Ciebie w porzadku z zegarami po sciagnieciu wskazowek? :D i nie LOLaj tutaj bo glupoty gadasz

jasiek09
11-02-10, 12:43
http://www.youtube.com/watch?v=M6bPwWVjwWQ dla potwerdzenia

Lcfr
11-02-10, 12:53
7400
7600 na obrotku=mozliwe
wiecej nie

jusian
11-02-10, 13:15
Potwierdzam d16z6 odcina u mnie 7400

lar
11-02-10, 13:38
z tego co wiem wszystkie D serie seryjnie mają odcinke do 7500rpm +/- 100rpm. jezeli u Ciebie jest inaczej to masz silnik składany w chinach albo grzebał Ci w nim jakiś Pan Kazio od VW

zakit
11-02-10, 13:51
nie wszystkie.
d15b2 ma na 7200, d15z1 chyba na 6500

reaktor
11-02-10, 14:17
zapowietrzony to delikatnie powiedziane.Na postoju odłączył się górny kabel od chłodnicy i wyciekło z 1l albo1,5 l(myślałem ze wyleciało tylko to co było w węzu ,pod autem nie było plamy po autem więc stwierdziłem ze ubyło niewiele). Podłączyłem przewód i od razu w drogę . Motor od razu zaczął wariować i odcinać przy około 3,5 chociaż nie było żadnych błędów. Przejechałem powoli tak z 800m metrów myślac, że to cos kompem i musi się nauczyć obrów, jednak dostrzegłem że temp jest na czerwonym. Wyłączyłem motor odczekałem az wystygnie i dotoczyłem się z powrotem do domu uzupełniłem płyn i działa

Nemereth
11-02-10, 15:07
Ja nie mam seryjnego kompa, jest modzony :|


zapowietrzony to delikatnie powiedziane.Na postoju odłączył się górny kabel od chłodnicy i wyciekło z 1l albo1,5 l(myślałem ze wyleciało tylko to co było w węzu ,pod autem nie było plamy po autem więc stwierdziłem ze ubyło niewiele). Podłączyłem przewód i od razu w drogę . Motor od razu zaczął wariować i odcinać przy około 3,5 chociaż nie było żadnych błędów. Przejechałem powoli tak z 800m metrów myślac, że to cos kompem i musi się nauczyć obrów, jednak dostrzegłem że temp jest na czerwonym. Wyłączyłem motor odczekałem az wystygnie i dotoczyłem się z powrotem do domu uzupełniłem płyn i działa

hmm, jak miałem u siebie wyciek płynu chłodniczego to nigdy nie stwierdziłem żadnej odcinki przy brakach, na autostradzie póki jechałem temperatura nie skakała bo chłodziło powietrzem wystarczająco wnioskuje. W momencie jak się zwolniło to wskazówka od razu poszła up z temperaturą i musiałem sporo dolać. Jednak nigdy nie miałem spadku mocy, dławienia się czy jakiegoś odcięcia ;/

artek0903
11-02-10, 15:53
Ja nie mam seryjnego kompa, jest modzony :|

a silnik tez masz przygotowany pod takie krecenie czy tylko odcinka przeniesiona?

Nemereth
11-02-10, 15:57
Przeniesiona ogółem, specjalnych przygotowań brak. No i to nie jest jeszcze to co chciałem bo odcina w sylu power cut off zamiast w stylu keep on

artek0903
11-02-10, 16:01
to gratuluje fantazji...

dobra, koncze OT bo nie o tym temat

JulekCIVIC
11-02-10, 16:30
jeszcze tak do tego kompa to kiedys do b7 wlozylem kompa od z6 i mialem na 7800rpm odcinke ale komp byl modzony,

http://www.youtube.com/watch?v=RB449GKqDIg

fajnie bo na 2jce 108km\h szla
seria ma ~7500rpm
a co do tematu to tak jak wczesniej pisalem zapiekly sie pierscienie olejowe przy taki przegrzaniu a mozliwe ze nawet przytarl sie walek dlatego zdechla podczas pracy...

81saren
11-02-10, 22:12
Ja nie mam seryjnego kompa, jest modzony :|

Generalnie to zycze duzo dobrego ciekawie ile tak posmigasz na seryjnym dole przy odcince pod 9 .. o ile ta wartos jest prawdziwa a nie wg . Obrotka.
Gratuluje tez typkowi co cie stroil badz kompa modyfikowal ze dal ci taka odcinke , no chyba ze smigasz na cipie z ebaya za 2 $ ala mugen badz spoon.. :)

Jak zauwazylem gdzie odzywa sie Nemereth to zawsze zaczyna sie OT

JulekCIVIC
11-02-10, 23:41
Jak zauwazylem gdzie odzywa sie Nemereth to zawsze zaczyna sie OT

Ano kolega czasem szbciej napisze niz pomysli, a potem tlumaczenia... ehh ta dzisiejsza młodzież :D

Loloss
15-02-10, 02:32
A wskażnik temperatur to niewiem po ch*j tam jest skoro nie ma kontrolki(lepiej by było na odwrót ) jak woda się przegrzewa nikt przecieź nie zerka na wskaźnik
Ja np. zerkam ;(


z tego co wiem wszystkie D serie seryjnie mają odcinke do 7500rpm +/- 100rpm.
Przynajmniej D14 na pewno hehe.

reaktor
15-02-10, 02:47
Ja np. zerkam ;(
.

jasne, co ile?

ja tez zerkam jak rozgrzewam silnik ale potem już raczej raczej nie robię, zagotować silnik można w parę minut zerkasz co pare minut na temp przez cały rok codziennie jak jeździsz?

tfidos
15-02-10, 08:16
ja tez zerkam jak rozgrzewam silnik ale potem już raczej raczej nie robię, zagotować silnik można w parę minut zerkasz co pare minut na temp przez cały rok codziennie jak jeździsz?ja tak;)

Nemereth
15-02-10, 09:41
ja tez zerkam jak rozgrzewam silnik ale potem już raczej raczej nie robię, zagotować silnik można w parę minut zerkasz co pare minut na temp przez cały rok codziennie jak jeździsz?

ja tysz :) i przed większością jazd sprawdzam olej :)

fastfurious1
17-02-10, 19:04
dobra wiadomosc, zakleilem wezyk izolacja zeby zalac woda i sprubowac odpalic hanke, odpalila nawet latwo, ale zaczelo mi tak cos piszczec, tzn obudowa od rozrzadu sie znieksztalcila pod wplywem temperatury, jak odginalem ja to troche mniej, a ktos mi wspominal ze moze pompa wody sie zatarla,
jak to sprawdzic, czy pompa sie nie zatarla, bo tak to hanka dziala, zobaczymy jak bedzie dalej, czy bedzie jezdzic i czy sie cos innego nie z*****,
a jeszcze sczailem kable zaplonowe, troche sie przytopily:D, sa do wymiany, ale narazie to kasy nie mam to bede na nich jezdzil

fastfurious1
26-02-10, 20:30
sluchajcie problem mam, nie wiem co zrobic, otoz
wczoraj siedze sobie w aucie z dziewczyna i auto sie grzalao
tak z pol godziny moze dluzej chodzilo,
i w pewnym momencie zgasl silnik,
patrze pod spod auta a tam cala woda wylana
temperatura na maxa, nie da sie dotknac
wezyk pekl taki gumowy maly chyba i wode wyjebalo


jak bedzie z silnikiem??pewnie zdechl na dobre

dolalem wody i sprubowalem odpalic zanim woda spieprzy
ciezko bylo ale odborchal ale jakos dziwnie zaczal dzialac
i go od razu zgasilem,

pewnie znow kur mam wydatek z 900zl na silnik,
a niedawno zrobilem kapitalke temu za 2100zl, az sie plakac chce

dobra silnik zapalilem ale brak jednak mocy, mechanik powiedzial ze uszczelka pod glowica pewnie poszla, rozebralem to i zauwazylem cos takiego jak na foto,
w jednym z garow jest mokro, tzn w 3 pozostalych sycho raczej, a w tym lekko zamoczony

http://www.bankfotek.pl/image/552076.jpeg

a na zaworach tego wlasnie cylindra sa takie jak na foto

http://www.bankfotek.pl/image/552077.jpeg

co to moze byc, czy woda sie dostaje do tego cylindra czy po prostu swieca moze nie paca?? co myslicie

fastfurious1
28-02-10, 09:22
i co nikt nie wie co to moze byc na foto??

rooter666
28-02-10, 16:56
Od paliwa mokry cylinder by nie był bo przecież szybko paruje i ślad nie zostanie nawet
jedynie płyn chłodzący może tam być ,zdejmij uszczelkę z głowicy i obejrzyj ją dokładnie jak wygląda przy tym cylindrze, pewnie będzie widać którędy woda się dostawała do cylindra.

PeJot
28-02-10, 19:58
Płyn chłodniczy lał Ci się do cylindra, świadczy o tym biały nalot na zaworach ...

Głowicę trzeba będzie zawieźć do zakładu gdzie ją splanują i sprawdzą szczelność.

BTW. Motor brał Ci sporo oleju ? Bo zawory są czarne jak smoła (oprócz tych dwóch w/w).

fastfurious1
28-02-10, 21:43
Płyn chłodniczy lał Ci się do cylindra, świadczy o tym biały nalot na zaworach ...

Głowicę trzeba będzie zawieźć do zakładu gdzie ją splanują i sprawdzą szczelność.

BTW. Motor brał Ci sporo oleju ? Bo zawory są czarne jak smoła (oprócz tych dwóch w/w).

nie bral raczej oleju, problem w tym ze ostatnio byla glowica planowana, co znow ja zawozic??, wole inny slinik kupic, po planowaniu ostatnim glowicy przejechalem moze 3500km

PeJot
28-02-10, 22:20
Po takim przegrzaniu trzeba znowu zawieźć głowicę, zabielić/splanować i sprawdzić jej szczelność.

Ostatnim razem mogła być tylko muśnięta (zabielona) a musisz mieć pewność że jest prosta bo zaraz wydmucha uszczelkę.

Silnik masz świeżo po remoncie to zakładaj uszczelkę i może jeszcze pożyje :)

jasiek09
28-02-10, 22:25
jakiej firmy miałeś założoną uszczelkę?

fastfurious1
01-03-10, 08:45
jakiej firmy miałeś założoną uszczelkę?

taka byla zalozona
http://www.allegro.pl/item911666413_uszczelka_glowicy_honda_civic_concer to.html

ironman
01-03-10, 10:33
taki no-name; polecam OEM albo w ostateczności el-ringa, żeby nie było jednym się udaje na no-name trochę pojeżdzić innym odrazu padają, i znów koszt planowania, uszczelki i ew. roboty

PeJot
01-03-10, 15:16
Jakiś grafitowy zamiennik, zaoszczędziłeś 120 zł na "najważniejszej" uszczelce podczas gdy cały remont kosztował Cię ponad 2000 zł ...

fastfurious1
02-03-10, 12:39
Jakiś grafitowy zamiennik, zaoszczędziłeś 120 zł na "najważniejszej" uszczelce podczas gdy cały remont kosztował Cię ponad 2000 zł ...

tak to juz mechanicy robia, kupuja na allegro, zal mi ich

szkari
02-03-10, 14:01
no skoro jest mokro to raczej przez nieszczelność właśnie uszczelki, mechanik dobrze gada