PDA

Zobacz pełną wersję : sprzeglo...szkrzynia biegow...

stivenh
04-08-06, 01:51
witam,

mam taki problem ze skrzynia a moze ze sprzeglem. Nie wiem dlatego pytam.
Problem polega na tym ze kiedy ostro staruje i jade na jedynce i chce wbic dwojeke to slychac zgrzyt albo musze wysprzeglic raz jeszcze zeby ja wbic. Zauwazylem ze kiedy jade norlamnie i wbijam dwojke to odczuwam taki lekki przeskok przy zmianie biegu tak jak by dwojka byla podzielona na pol. Przy spokonym normalnum starcie czuje ze wbijana jest najpierw polowa dwojki a potem druga...:/
Ale kiedy docisne na maxa sprzglo to problem znika...

Czy to jest moze walnieta skrzynia(jkais synchronizator)
Czy moze sprzeglo poprostu sie zle wysprzegla..Czy mozna je jakos podciagna zeby wyzej bralo??

Dodam ze takie objawy mam tylko na drugim biegu pozniej juz znikaja...??

pozdraiwam

stivenh
04-08-06, 01:51
witam,

mam taki problem ze skrzynia a moze ze sprzeglem. Nie wiem dlatego pytam.
Problem polega na tym ze kiedy ostro staruje i jade na jedynce i chce wbic dwojeke to slychac zgrzyt albo musze wysprzeglic raz jeszcze zeby ja wbic. Zauwazylem ze kiedy jade norlamnie i wbijam dwojke to odczuwam taki lekki przeskok przy zmianie biegu tak jak by dwojka byla podzielona na pol. Przy spokonym normalnum starcie czuje ze wbijana jest najpierw polowa dwojki a potem druga...:/
Ale kiedy docisne na maxa sprzglo to problem znika...

Czy to jest moze walnieta skrzynia(jkais synchronizator)
Czy moze sprzeglo poprostu sie zle wysprzegla..Czy mozna je jakos podciagna zeby wyzej bralo??

Dodam ze takie objawy mam tylko na drugim biegu pozniej juz znikaja...??

pozdraiwam

Furious
04-08-06, 10:27
raczej synchronizator 2 biegu, gdyby bylo cos nie tak ze sprzeglem to by byly problemy z kazdym biegiem

Furious
04-08-06, 10:27
raczej synchronizator 2 biegu, gdyby bylo cos nie tak ze sprzeglem to by byly problemy z kazdym biegiem

stivenh
04-08-06, 15:05
no wlanie tez mi sie to taki widzi ze to moze byc synchornizator bo tkaich objawow nie ma na innych biegach i jest wreccze super wchodza jak w maselko...tylko ta dwojka..

Ok to w takim razie co zalecasz?? Jak te synchronizatory znalezc i wymienic??Drogie to??Sam to moge zrobic??

pozdro

stivenh
04-08-06, 15:05
no wlanie tez mi sie to taki widzi ze to moze byc synchornizator bo tkaich objawow nie ma na innych biegach i jest wreccze super wchodza jak w maselko...tylko ta dwojka..

Ok to w takim razie co zalecasz?? Jak te synchronizatory znalezc i wymienic??Drogie to??Sam to moge zrobic??

pozdro

Furious
04-08-06, 15:17

pozdro

Jak masz pojecie o budowie skrzyni biegów to mozesz i sam wymienić :grin:

Jak nie to albo szukasz nowej skrzyni, albo pogadaj z uzytkownikiem rem36, on moze Ci wymienic synchronizator( i być moze taki ma na sprzedaz).

Furious
04-08-06, 15:17

pozdro

Jak masz pojecie o budowie skrzyni biegów to mozesz i sam wymienić :grin:

Jak nie to albo szukasz nowej skrzyni, albo pogadaj z uzytkownikiem rem36, on moze Ci wymienic synchronizator( i być moze taki ma na sprzedaz).

stivenh
04-08-06, 16:10
kurcze no na wymiane skryznie to nie mam kasy...
a pojecie mam i mam kolego co sie zna na mehcanice wiece pewnie wspolnymi silami dmay rade....

ok wiec gdzie to szukac tych synchronizatorow w skrzyni??

stivenh
04-08-06, 16:10
kurcze no na wymiane skryznie to nie mam kasy...
a pojecie mam i mam kolego co sie zna na mehcanice wiece pewnie wspolnymi silami dmay rade....

ok wiec gdzie to szukac tych synchronizatorow w skrzyni??

Furious
04-08-06, 16:27
a pojecie mam

wiec gdzie to szukac tych synchronizatorow w skrzyni

te dwa zdania są troszke sprzeczne.... albo wiesz jak wyglada synchronizator albo nie wiesz..

Szukaj ich tutaj:

http://img126.imageshack.us/img126/2485/stage427xa.jpg

Furious
04-08-06, 16:27
a pojecie mam

wiec gdzie to szukac tych synchronizatorow w skrzyni

te dwa zdania są troszke sprzeczne.... albo wiesz jak wyglada synchronizator albo nie wiesz..

Szukaj ich tutaj:

http://img126.imageshack.us/img126/2485/stage427xa.jpg

stivenh
04-08-06, 18:24
no tak torche zle to napisalem...

chodzi mi o to jak mi sie wytlumaczy co i jak to soebie powiniem poradzic wtedy...ale jak wyglada synchronizator to niestety nie wiem...:/

stivenh
04-08-06, 18:24
no tak torche zle to napisalem...

chodzi mi o to jak mi sie wytlumaczy co i jak to soebie powiniem poradzic wtedy...ale jak wyglada synchronizator to niestety nie wiem...:/