PDA

Zobacz pełną wersję : D15B8, kilka pytań o...



Ekard
03-08-06, 19:43
Mam USA/Kanada wersje Civica EH2.

Oryginalnie był tam silnik d15b8 i jako że jest to dość rzadki silnik mam kilka pytań.

1) Czy ktoś zna numerki najczęściej wymienianych części? Typu klocki, tłumiki, uszczelki.
Albo wie od którego silniczka by pasowały bez przeróbek?

2) Mam podejżenie że zamiast głowicy 8 zaworowej mam tam 16 ale samochodzik nie jeździ jak 16. Moje pytanie czy jeżeli ktoś wcześniej wyieniłby głowice bez zmiany kompa to czy takie coś jeździłoby? Dodaje że odcięcie mam w okolicach 5200-5500 rpm.
I wydaje mi się że kolektor dolotowy też był wymieniany, bo mam na nim jakiś czujnik (który według instrukcji ściągniętej gdzieś z netu), którego tam być nie powinno występował on w VTECach wypuszczanych na Ameryke, a nie w b7/b8.
Kolektor wylotowy na pewno jest wymieniony na ten od b7. Ale katalizator jest wyciętu i teraz nie wiem czy pierszy i drugi tłumik to tak jak w serii b8 czy też od b7. :(
Wiem że najprościej byłoby zdjąć pokrywę głowicy ale potrzebowałbym wtedy nowej uszczelki chyba.

3) Czy ktoś wie co dokładnie musiałbym wymienić jeślibym chciał wsadzić głowiczkę od B7?
Czy kolektor dolotowy/wylotowy, aparat zapłonowy też musiałbym wymienić?

4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie.

Więc jak ktoś coś wie, to proszę o porady.

Ekard
03-08-06, 19:43
Mam USA/Kanada wersje Civica EH2.

Oryginalnie był tam silnik d15b8 i jako że jest to dość rzadki silnik mam kilka pytań.

1) Czy ktoś zna numerki najczęściej wymienianych części? Typu klocki, tłumiki, uszczelki.
Albo wie od którego silniczka by pasowały bez przeróbek?

2) Mam podejżenie że zamiast głowicy 8 zaworowej mam tam 16 ale samochodzik nie jeździ jak 16. Moje pytanie czy jeżeli ktoś wcześniej wyieniłby głowice bez zmiany kompa to czy takie coś jeździłoby? Dodaje że odcięcie mam w okolicach 5200-5500 rpm.
I wydaje mi się że kolektor dolotowy też był wymieniany, bo mam na nim jakiś czujnik (który według instrukcji ściągniętej gdzieś z netu), którego tam być nie powinno występował on w VTECach wypuszczanych na Ameryke, a nie w b7/b8.
Kolektor wylotowy na pewno jest wymieniony na ten od b7. Ale katalizator jest wyciętu i teraz nie wiem czy pierszy i drugi tłumik to tak jak w serii b8 czy też od b7. :(
Wiem że najprościej byłoby zdjąć pokrywę głowicy ale potrzebowałbym wtedy nowej uszczelki chyba.

3) Czy ktoś wie co dokładnie musiałbym wymienić jeślibym chciał wsadzić głowiczkę od B7?
Czy kolektor dolotowy/wylotowy, aparat zapłonowy też musiałbym wymienić?

4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie.

Więc jak ktoś coś wie, to proszę o porady.

LIO
03-08-06, 19:50
1. Glowica 8 zaworowa nie ma nic do klocków itd. To co nie tyczy sie silnika, podajesz oznaczenie budy w sklepie i dostajesz odpowiedni produkt. Silnik jesli jest seryjny tak samo, podajesz jego oznaczenie i dostajesz graty bez bólu.
2. Zeby wiedziec jaka masz glowice, wystarczy odkrecic dekiel, a potem zlozyc go tak samo dajac odpowiedni silikon na powierzchnie styku uszczelki. Uszczelki pod glowica nie ruszasz. Auto ze starym komputerem by nie jezdzilo. Kolektor dolotowy w B8 jest marny, takze przy zmianie glowicy od B7 takze trzeba go wymienic, wydechowy równiez by sie przydalo. Reszta wydechu tez nie wiem czy nie jest mniejszej srednicy i moze troszke mulic auto.

LIO
03-08-06, 19:50
1. Glowica 8 zaworowa nie ma nic do klocków itd. To co nie tyczy sie silnika, podajesz oznaczenie budy w sklepie i dostajesz odpowiedni produkt. Silnik jesli jest seryjny tak samo, podajesz jego oznaczenie i dostajesz graty bez bólu.
2. Zeby wiedziec jaka masz glowice, wystarczy odkrecic dekiel, a potem zlozyc go tak samo dajac odpowiedni silikon na powierzchnie styku uszczelki. Uszczelki pod glowica nie ruszasz. Auto ze starym komputerem by nie jezdzilo. Kolektor dolotowy w B8 jest marny, takze przy zmianie glowicy od B7 takze trzeba go wymienic, wydechowy równiez by sie przydalo. Reszta wydechu tez nie wiem czy nie jest mniejszej srednicy i moze troszke mulic auto.

Furious
03-08-06, 20:04
4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie
A kto Ci powiedział ze sie da?
Aby mozna bylo odczytywac jakies parametry przez laptopa z ECU trzeba go odpowiednio zmodyfikować

Furious
03-08-06, 20:04
4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie
A kto Ci powiedział ze sie da?
Aby mozna bylo odczytywac jakies parametry przez laptopa z ECU trzeba go odpowiednio zmodyfikować

Ekard
03-08-06, 20:35
4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie
A kto Ci powiedział ze sie da?
Aby mozna bylo odczytywac jakies parametry przez laptopa z ECU trzeba go odpowiednio zmodyfikować
No właśnie o to mi chodziło. O odczytanie parametrów. Ale ni moge nigdzie znaleźć jak właśnie zmodyfikować kompa/wtyczke ??

Ekard
03-08-06, 20:35
4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie
A kto Ci powiedział ze sie da?
Aby mozna bylo odczytywac jakies parametry przez laptopa z ECU trzeba go odpowiednio zmodyfikować
No właśnie o to mi chodziło. O odczytanie parametrów. Ale ni moge nigdzie znaleźć jak właśnie zmodyfikować kompa/wtyczke ??

Furious
03-08-06, 20:39
4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie
A kto Ci powiedział ze sie da?
Aby mozna bylo odczytywac jakies parametry przez laptopa z ECU trzeba go odpowiednio zmodyfikować
No właśnie o to mi chodziło. O odczytanie parametrów. Ale ni moge nigdzie znaleźć jak właśnie zmodyfikować kompa/wtyczke ??

Musisz wlutować pare układów w seryjny komputer, musisz kupic odpowiedni kabel, odpowiednio go zmodyfikowac, miec programator aby zaprogramowac nowy uklad z wgrana opcja dataloggingu i wtedy mozesz sie podpiąc. Jednym słowem:
www.pgmfi.org

Furious
03-08-06, 20:39
4) Nie mogłem nigdzie znaleźć jak podłączyć laptop do kompa w Hondzie
A kto Ci powiedział ze sie da?
Aby mozna bylo odczytywac jakies parametry przez laptopa z ECU trzeba go odpowiednio zmodyfikować
No właśnie o to mi chodziło. O odczytanie parametrów. Ale ni moge nigdzie znaleźć jak właśnie zmodyfikować kompa/wtyczke ??

Musisz wlutować pare układów w seryjny komputer, musisz kupic odpowiedni kabel, odpowiednio go zmodyfikowac, miec programator aby zaprogramowac nowy uklad z wgrana opcja dataloggingu i wtedy mozesz sie podpiąc. Jednym słowem:
www.pgmfi.org

Ekard
11-08-06, 09:53
Wczoraj zdjąłem pokrywe zaworów i okazało się, że siedzi tam 16 zaworów jednak.

Więc mam pytanie.

Czy produkowali d15b8 w 16 zaworach czy ktoś najprawdobodobniej już coś mieszał w tym silniku?
I czy jeżeli jest tam głowica od b2 albo b7 to czy to ma prawo jeździć na kompie od b8?
Dodaje że kolektor wylotowy jest taki jak w b2 i b7 a nie jak od b8. Ale sonda lambda pozostała nadal 1-żyłowa. W b7 jest 4. Nie jestem pewien jak jest w b2.
No i przy takiej sondzie komp nie pokazuje żadnych błędów.

PS. I czy ktoś wie dlaczego mam odcięcie przy 5500rpm, czy to normalne dla d15b8 ?

sajmon1100
11-08-06, 11:30
Wczoraj zdjąłem pokrywe zaworów i okazało się, że siedzi tam 16 zaworów jednak.

Więc mam pytanie.

Czy produkowali d15b8 w 16 zaworach czy ktoś najprawdobodobniej już coś mieszał w tym silniku?
I czy jeżeli jest tam głowica od b2 albo b7 to czy to ma prawo jeździć na kompie od b8?
Dodaje że kolektor wylotowy jest taki jak w b2 i b7 a nie jak od b8. Ale sonda lambda pozostała nadal 1-żyłowa. W b7 jest 4. Nie jestem pewien jak jest w b2.
No i przy takiej sondzie komp nie pokazuje żadnych błędów.

PS. I czy ktoś wie dlaczego mam odcięcie przy 5500rpm, czy to normalne dla d15b8 ?
jesli masz głowice 16 i kompa od 8 to auto bedzie jeżdzić ale marnie-sam robiłem takie próby i lipa jak tralala ,najlepiej przeswapować kompa na b7,odcięcie 5500 to normalne zjawisko w b8,a co do sondy to niemusisz wymieniać na 4 żyłową....

LIO
11-08-06, 16:42
pytanie do wlasciciela, skad wiesz ze masz kompa od D15B8 ? Mozesz podac oznaczenie ?

sajmon, mam pytanie z ciekawosci, jak to auto jezdziloby z takim kompemn od B8, czy ono ma jakos mozliwosc "odbierania" tego ze sa 4 zawory na cylinder ? Czy glupieje? (ale skoro nie wyswietla bledów :/)

Ekard
11-08-06, 22:49
pytanie do wlasciciela, skad wiesz ze masz kompa od D15B8 ? Mozesz podac oznaczenie ?

Podaj mie gdzie odczytać oznaczenie kompa to ci powiem.

Ja tylko podejżewam że jest to nadal od b8 ale nie jestem pewien.
A podejżewam bo: sanda lambda jest jedno żyłowa i odcina przy 5500 rpm.

LIO
11-08-06, 22:53
sonda nie jest podlaczona bezposrednio do kompa, wiec po tym chyba sie nie dowiesz, chociaz moge byc w bledzie
kod komputera powinien byc gdzies na jego boku, potem mozesz to porównac na jednej ze stron
np tutaj
http://www.superhonda.com/tech/honda_ecu_codes.html

Ekard
11-08-06, 23:47
Z tego co czytałem o minime b8 -> b7 było że jeżeli zmienie kompa to sonde też należy zmienić na 4 żyłową bo inaczej będzie pokazywać błąd.

Sprawdziłem także co jest napisane na kompie. Jest to P05 czyli CX, a CX to d15b8.

sajmon1100
12-08-06, 01:21
pytanie do wlasciciela, skad wiesz ze masz kompa od D15B8 ? Mozesz podac oznaczenie ?

sajmon, mam pytanie z ciekawosci, jak to auto jezdziloby z takim kompemn od B8, czy ono ma jakos mozliwosc "odbierania" tego ze sa 4 zawory na cylinder ? Czy glupieje? (ale skoro nie wyswietla bledów :/)
powiem ci tak ,miałem przez pewien czas kompa od b8 (czyli p05) -bo sprzedałem swojego i dostałem w rozliczeniu tego p05 i niemiałem czasu go zchipować i przez jakieś 4 dni smigałem na nim i tak : na luzie miał bardzo niskie obroty ,przy gwałtownym dodaniu gazu sie dusił i lubiał sobie "strzelic w wydech" i odcinka taka ze ledwo silnik sie wkrecil i juz odcinało - oczywiscie błedów zadnych niewysypał -to jest podobna sytuacja jak byś wsadził kompaa z b7 do powiedzmy b16a2 -vtec nie ruszy a błędu nie wywali .....

[ Dodano: Sob 12 Sie, 2006 ]

Z tego co czytałem o minime b8 -> b7 było że jeżeli zmienie kompa to sonde też należy zmienić na 4 żyłową bo inaczej będzie pokazywać błąd.

Sprawdziłem także co jest napisane na kompie. Jest to P05 czyli CX, a CX to d15b8.
jeśli przy chipowaniu wyłączysz podgrzewanie sondy to błędu nie wywali - spalanie będzie takie samo - kiedys sprawdzałem co daje to podgrzewanie i w sumie nie było róźnicy czy z podgrzewaniem czy bez

[ Dodano: Sob 12 Sie, 2006 ]


pytanie do wlasciciela, skad wiesz ze masz kompa od D15B8 ? Mozesz podac oznaczenie ?

Podaj mie gdzie odczytać oznaczenie kompa to ci powiem.

Ja tylko podejżewam że jest to nadal od b8 ale nie jestem pewien.
A podejżewam bo: sanda lambda jest jedno żyłowa i odcina przy 5500 rpm.
p04-d15b2
p05-d15b8
p06-d15b7
p08-d15b
p07-d15z1
p28-d16z6
p30 -b16a2
p72-integra Vtec b18 cos tam

Ekard
12-08-06, 01:25
No u mnie z rury nie strzela. Ale poniżej 3000 to wogóle nie ma mocy. Dopiero od 3k coś się zaczyna dziać ale ledwo się wkręci to już go przy 5500 obcina.
Na luzie mam jakies 500-700 rpm.

sajmon1100
12-08-06, 01:33
No u mnie z rury nie strzela. Ale poniżej 3000 to wogóle nie ma mocy. Dopiero od 3k coś się zaczyna dziać ale ledwo się wkręci to już go przy 5500 obcina.
Na luzie mam jakies 500-700 rpm.
no wiesz u mnie akurat tak sie zachowywał- czy jestes pewien ze masz 16 fał :D pod deklem?

[ Dodano: Sob 12 Sie, 2006 ]

No u mnie z rury nie strzela. Ale poniżej 3000 to wogóle nie ma mocy. Dopiero od 3k coś się zaczyna dziać ale ledwo się wkręci to już go przy 5500 obcina.
Na luzie mam jakies 500-700 rpm.
ogólnie ponizej 3000 to żaden furak nie jedzie

Ekard
12-08-06, 01:37
no wiesz u mnie akurat tak sie zachowywał- czy jestes pewien ze masz 16 fał :D pod deklem?


Tak. Zdjąłem pokrywe zaworów wczoraj i jest tam 16 zaworów.

sajmon1100
12-08-06, 02:02
no wiesz u mnie akurat tak sie zachowywał- czy jestes pewien ze masz 16 fał :D pod deklem?


Tak. Zdjąłem pokrywe zaworów wczoraj i jest tam 16 zaworów.
no to nic tylko sie cieszyc i kompa zmieniac

Piwol
14-08-06, 13:38
Daj swojego kompa do przeróbki do Sajmona albo Furiusa, wgrają Tobie odpowiednie mapy, podniosą odcięcie i wyłączą podgrzewanie sondy! Po przeróbce nie poznasz swojego auta :twisted:
Ja tak jezdze juz prawie rok :) i jest miodzio <rotfl>

Pozdro i powodzenia
Piwol

drem
14-08-06, 13:46
OT: Czy w Hani 5g HB jest lusterko w tej klapce zasłaniającej słonce żeby nie raziło od strony pasażera :lol: :) :grin:

Pytanie kierowane przez moją kobiete :D

_
Przyszły użytkownik w/w Hondy

Dominik_bb
14-08-06, 17:00
Koledzy duzy bład d15B8 nie wystepuje w Zadnym katalogu zamienników po numerach dostaniesz tylko w ASO co do silnika to najbardziej jest zblizony do B7 nie mówie tu o głowicy bo jest 8v co do reszty podzespołów to B7 B8 W wersji 2HGEH2....... ma inne klocki hamulcowe niz pozostałe 5g civica : mam numer z katalogu ferrodo FDB 708!!!!!

Ekard
14-08-06, 19:43
Daj swojego kompa do przeróbki do Sajmona albo Furiusa, wgrają Tobie odpowiednie mapy, podniosą odcięcie i wyłączą podgrzewanie sondy! Po przeróbce nie poznasz swojego auta Twisted Evil
Ja tak jezdze juz prawie rok n i jest miodzio <rotfl>

Pozdro i powodzenia
Piwol
Mam taki zamiar. I juz sie nie moge doczekac, ale jeszcze kilka tygodnie pojezdze na tym kompie.


OT: Czy w Hani 5g HB jest lusterko w tej klapce zasłaniającej słonce żeby nie raziło od strony pasażera Laughing n Very Happy

Pytanie kierowane przez moją kobiete n

_
Przyszły użytkownik w/w Hondy

U mnie nie ma lusterka tam ale ja mam ubogą wersje kanadyjską CX.


Koledzy duzy bład d15B8 nie wystepuje w Zadnym katalogu zamienników po numerach dostaniesz tylko w ASO co do silnika to najbardziej jest zblizony do B7 nie mówie tu o głowicy bo jest 8v co do reszty podzespołów to B7 B8 W wersji 2HGEH2....... ma inne klocki hamulcowe niz pozostałe 5g civica : mam numer z katalogu ferrodo FDB 708!!!!!
Dzięki za numerki tych klocków!
Ja właśnie próbuję znaleźć które rury i tłumiki są u mnie.
I wedłóg instrukcji z netu (tej 1250 stron wersja US i Kanada) to mój suilniczek ma też troche wspólnego z D15Z1. Np. kolektor + katalizator i reszta wydechu. Ale u mnie wydech był już nieźle przerabiany i nie wiem czy u mnie nadal jest seria. Zamiast seryjnego kolektora z katem mam kolektor od b2/b7, rura od kolektora do 1 tłumika jest spawana, najprawdopodbniej była przedłużana, i zamias 1 tłumika mam strumienice. Tylko końcowy wydech wygląda na serie. No i przez to wszystko nie moge dojść do tego co tam właściwie jest, a co powinno być.

Dominik_bb
14-08-06, 20:52
dokładnie d15z1 to prawie to samo co b8 wizualnie tyle ze v-tec E załóz sobie kolektor od d16A9 srodkowy od d15z1 łaczy siei idealnie prawie jezeli masz srodek orginalny od b8 to srednica rur jest bardzo mała wiec wymiana plepszy osiagi

Ekard
18-08-06, 16:10
Ok, wyciągnąłem kompa i odkręciłem go żeby zobaczyćczy nadal jest to seria i czy nikt przy nim nie dłubał i okzało się, że nie. :razz: :razz:
Więc teraz pytania:
Jak już by mi ktoś wgrał mapy od b7 do tego kopa to spalanie będzie takie jak w b7, racja? I Czy ktoś mógłby podać spalanie d15b7?

Nie jestem pewien czy kolektor dolotowy + przepustnica i rura łącząca puszkęfil. pow. jest nadal seryjna czy też od b7, więc pytanie da sięto jakoś sprawdzić bez rozkręcania? Jak jest/powinna być średnica rury od filtra w b7/b8 ? Może po tym coiś dojde?

A i czy świece albo zapłon też musze wtedy włożyć od b7??

Wiem, wiem dużo pytań ale jestem wciąż świeżak. :P[/b]