PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek rozrządu obciera o osłonę



skobel
07-02-10, 22:16
Witam,
mam taką przypadłość że pasek rozrządu obciera mi o osłonę rozrządu od strony silnika. Nie wiem czy ktoś się spotkał z taką opcją. Nie jest to przyjemna sprawa. Chciałbym temu jakoś zaradzić tylko jak? Wszystko jest przykręcone prawidłowo pasek oryginalny. Wcześniej na poprzednim pasku też obcierało. Osłonkę pasowałem parę razy i przykręciłem prawidłowo ale w miejscu łączenia głowicy z blokiem nie przystaje ona prawidłowo do silnika. Co zrobić? Wymienić tą osłonkę na inną czy co?

Budziniak
07-02-10, 22:21
Jeżeli widzisz że osłona jest zdeformowana i przez to pasek obciera to niema innego wyjścia. W dziale sprzedam ktoś miał taka osłonę chyba za 40 zł ( d seria ). Jaki Ty masz motor ?
W poprzedniej bryce po wymianie rozrządu też stwierdziłem obcieranie paska ale wtedy winny był napinacz. Odsadzenia napinacza było minimalnie większe niż w w poprzednim a co za tym idzie pasek też bym minimalnie bliżej osłony. Kupiłem rolkę SKF i po problemie.

Misiekemeryt160
07-02-10, 22:36
może nie masz tej meytalowej podłkładki prowadzacej na dole przy kole zębatym od rozrządu

Budziniak
07-02-10, 22:50
A co to ? Gdzie ta podkładka się znajduje ?

Misiekemeryt160
07-02-10, 22:52
sa dwie takie metalowe z obydwu stron kółka rozrządu na wale

skobel
07-02-10, 23:21
Po pierwsze mam silnik B16A2 o czym zapomniałem napisać. Ta osłonka nie jest zdeformowana ale nie dochodzi na ścisło do silnika i to mnie bardzo zastanawia. A te dwie podkładki z dwóch stron koła zębatego znajdującego się na wale korbowym posiadam. Zaciekawiło mnie z tą rolką bo mam jakiś zamiennik chyba GMB, ale nie pamiętam na pewno. No nie wiem co to może być. chyba będę musiał zakupić osłonę i wsadzić bo nie widzę innego rozwiązania.