PDA

Zobacz pełną wersję : Coś dziwnego ze sprzęgłem



Virus1982
03-08-06, 08:15
Może ktoś będzie wiedział co jest grane. Od wczoraj pedał sprzęgła zrobił się jakiś dziwny. Przy wciskaniu, na początku nie czuć praktycznie żadnego oporu i dopiero po wciśnieciu 1/3 odczuwa się opór taki jaki powinien być na sprzęgle. Nagle zaczęło też bardzo nisko łapać, praktycznie od razu po leciutkim odpuszczeniu pedału od podłogi auto zaczyna ciągnąć do przodu. Wcześniej tak nie było, sprzęgło łapało trochę później i nie było tego dziwnego luzu na początku. A jakoś nie czuć objawów jakby sprzęgło było spalone, przełożenie mocy na rozpędzanie jest normalne, bez uślizgów. Czy to możliwe, że wystarczy regulacja linki?
Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem. Jeśli nie ten dział to sorry.

Virus1982
03-08-06, 08:15
Może ktoś będzie wiedział co jest grane. Od wczoraj pedał sprzęgła zrobił się jakiś dziwny. Przy wciskaniu, na początku nie czuć praktycznie żadnego oporu i dopiero po wciśnieciu 1/3 odczuwa się opór taki jaki powinien być na sprzęgle. Nagle zaczęło też bardzo nisko łapać, praktycznie od razu po leciutkim odpuszczeniu pedału od podłogi auto zaczyna ciągnąć do przodu. Wcześniej tak nie było, sprzęgło łapało trochę później i nie było tego dziwnego luzu na początku. A jakoś nie czuć objawów jakby sprzęgło było spalone, przełożenie mocy na rozpędzanie jest normalne, bez uślizgów. Czy to możliwe, że wystarczy regulacja linki?
Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem. Jeśli nie ten dział to sorry.

dejvt
03-08-06, 08:20
ja tez mam troche "wolnego pedalu" w ASO dolali mi plynu do skrzyni i oznajmili iz sprzeglo trzeba odpowietrzyc - zapowietrzylo sie gdyz bylo mało płynu...

Narazie tak jezdze i nie przeszkadza mi to :)

Pozdro

dejvt
03-08-06, 08:20
ja tez mam troche "wolnego pedalu" w ASO dolali mi plynu do skrzyni i oznajmili iz sprzeglo trzeba odpowietrzyc - zapowietrzylo sie gdyz bylo mało płynu...

Narazie tak jezdze i nie przeszkadza mi to :)

Pozdro

Furious
03-08-06, 09:45
W twoim silniku nie ma linki, sprzeglo jest hydrauliczne, sprawdz poziom płynu sprzegla, pewnie jest go za mało albo sie zapowietrzylo... jakos....

Furious
03-08-06, 09:45
W twoim silniku nie ma linki, sprzeglo jest hydrauliczne, sprawdz poziom płynu sprzegla, pewnie jest go za mało albo sie zapowietrzylo... jakos....

Virus1982
03-08-06, 09:49
W twoim silniku nie ma linki, sprzeglo jest hydrauliczne, sprawdz poziom płynu sprzegla, pewnie jest go za mało albo sie zapowietrzylo... jakos....
Ok, na razie jestem "zielony" w tym temacie. Gdyby brakowało to jakiego płynu dolać, bo ja nie wiem co tam jest?

Virus1982
03-08-06, 09:49
W twoim silniku nie ma linki, sprzeglo jest hydrauliczne, sprawdz poziom płynu sprzegla, pewnie jest go za mało albo sie zapowietrzylo... jakos....
Ok, na razie jestem "zielony" w tym temacie. Gdyby brakowało to jakiego płynu dolać, bo ja nie wiem co tam jest?

Furious
03-08-06, 09:56
płyn hamulcowy, zwykle DOT 4, ale odpowietrzyc by sie jeszcze przydalo

Furious
03-08-06, 09:56
płyn hamulcowy, zwykle DOT 4, ale odpowietrzyc by sie jeszcze przydalo

Virus1982
03-08-06, 10:08
płyn hamulcowy, zwykle DOT 4, ale odpowietrzyc by sie jeszcze przydalo
Dzięki, gdybym jeszcze dostał instrukcję jak ten wynalazek odpowietrzyć to będzie super. A w ogóle w takim stanie jak jest teraz można jeździć, bo jutro mam trasę i nie wiem czy zdążę zrobić?

Virus1982
03-08-06, 10:08
płyn hamulcowy, zwykle DOT 4, ale odpowietrzyc by sie jeszcze przydalo
Dzięki, gdybym jeszcze dostał instrukcję jak ten wynalazek odpowietrzyć to będzie super. A w ogóle w takim stanie jak jest teraz można jeździć, bo jutro mam trasę i nie wiem czy zdążę zrobić?

dejvt
03-08-06, 22:13
moze jezdzic bynajmnej ja jezdze :)

dejvt
03-08-06, 22:13
moze jezdzic bynajmnej ja jezdze :)

tunczyk
04-08-06, 00:40
Witam!

A mi natomiast łapie u samej góry dopiero

Czy też może być wina płynu do sprzęgła albo zapowietrzenia?

Pozdrawiam

tunczyk
04-08-06, 00:40
Witam!

A mi natomiast łapie u samej góry dopiero

Czy też może być wina płynu do sprzęgła albo zapowietrzenia?

Pozdrawiam

Furious
04-08-06, 09:28
Witam!

A mi natomiast łapie u samej góry dopiero

Czy też może być wina płynu do sprzęgła albo zapowietrzenia?

Pozdrawiam

moze kończy sie sprzęgło, a może to kwestia regulacji pedału

Furious
04-08-06, 09:28
Witam!

A mi natomiast łapie u samej góry dopiero

Czy też może być wina płynu do sprzęgła albo zapowietrzenia?

Pozdrawiam

moze kończy sie sprzęgło, a może to kwestia regulacji pedału

tunczyk
04-08-06, 15:50
To kiedy wkońcu się kończy sprzęgło?

Gdy zaczyna zbierać już od samego dołu czy jak zaczyna zbierać u samej góry?

Pozdrawiam

tunczyk
04-08-06, 15:50
To kiedy wkońcu się kończy sprzęgło?

Gdy zaczyna zbierać już od samego dołu czy jak zaczyna zbierać u samej góry?

Pozdrawiam

Hikiel
04-08-06, 20:39
Tak jak pisal chyba Furious, sprawdz poziom plynu. Mnie niestety kilka dni temu przetarl sie przewod ze sprzegla i plyn(DOT 4) mi uciekal. Bylem w ASO i taki przewod(katalogowo nr 33) kosztuje u nich 170zl netto hehe. Parodia. Kumpel zalutowal i smiga. Odpowietrza sie bardzo prosto. Zassaj sobie takiego manuala "Sam naprawiam". Tam jest wszystko napisane. Bedziesz potrzebowal wezyk, klucz chyba 10 i druga osobe.
Powodzenia.

Hikiel
04-08-06, 20:39
Tak jak pisal chyba Furious, sprawdz poziom plynu. Mnie niestety kilka dni temu przetarl sie przewod ze sprzegla i plyn(DOT 4) mi uciekal. Bylem w ASO i taki przewod(katalogowo nr 33) kosztuje u nich 170zl netto hehe. Parodia. Kumpel zalutowal i smiga. Odpowietrza sie bardzo prosto. Zassaj sobie takiego manuala "Sam naprawiam". Tam jest wszystko napisane. Bedziesz potrzebowal wezyk, klucz chyba 10 i druga osobe.
Powodzenia.

sadam
05-08-06, 00:43
Gdy zaczyna zbierać już od samego dołu czy jak zaczyna zbierać u samej góry

mi też zbiera na samej górze ale raczej sie nie konczy bo jest wszystko ok.kwestia regulacji

sadam
05-08-06, 00:43
Gdy zaczyna zbierać już od samego dołu czy jak zaczyna zbierać u samej góry

mi też zbiera na samej górze ale raczej sie nie konczy bo jest wszystko ok.kwestia regulacji

Hikiel
05-08-06, 01:17
Regulacji? Chyba pedalu bo sprzegla raczej nie...

Hikiel
05-08-06, 01:17
Regulacji? Chyba pedalu bo sprzegla raczej nie...

dejvt
05-08-06, 04:14
uwazam ze doszukujecie sie problemu tam gdzie go nie ma

dejvt
05-08-06, 04:14
uwazam ze doszukujecie sie problemu tam gdzie go nie ma

artuS
05-08-06, 13:54
Kurcze od 2 dni mam taki sam problem ze sprzęgłem i do tego jeszcze podczas wciskania tak "skrzypi" jak stare łoże :/
Na domiar złego zauważylem dziś wyciek pod (nad) pedałem sprzęgła :cry:
Sprzęgło łapie już od samego dołu i na 1 przy ruszaniu szarpie autem...
Może jakaś diagnoza z czego cieknie?
Dodam jeszcze że jak auto jest zimne to sprzeglo dziala normalnie dopiero po przejechaniu 2-3 km zaczyna sie tak robić.
Pewnie czeka mnie wizyta u mecha ale wole najpierw spytać tu :D

artuS
05-08-06, 13:54
Kurcze od 2 dni mam taki sam problem ze sprzęgłem i do tego jeszcze podczas wciskania tak "skrzypi" jak stare łoże :/
Na domiar złego zauważylem dziś wyciek pod (nad) pedałem sprzęgła :cry:
Sprzęgło łapie już od samego dołu i na 1 przy ruszaniu szarpie autem...
Może jakaś diagnoza z czego cieknie?
Dodam jeszcze że jak auto jest zimne to sprzeglo dziala normalnie dopiero po przejechaniu 2-3 km zaczyna sie tak robić.
Pewnie czeka mnie wizyta u mecha ale wole najpierw spytać tu :D

Furious
05-08-06, 15:54
cieknie zapewne pompa sprzęgłą, a skrzypi wysprzęglik ktory mozna nasmarować samemu, uzyj opcji szukaj bo bylo juz o tym na forum.

Furious
05-08-06, 15:54
cieknie zapewne pompa sprzęgłą, a skrzypi wysprzęglik ktory mozna nasmarować samemu, uzyj opcji szukaj bo bylo juz o tym na forum.

virus2999
01-09-06, 00:23
Witam, ja natomiast mam problem z sprzeglem z drugiej beczki, mianowicie sprzeglo ma male zakres czyli aby auto ruszylo plynnie trzeba starannie powoli puscic pedal sprzegla a ruch jakby mial z 3cm czyli bardzo maly jak sie reguluje te sprzeglo? jestem calkowicie zielony prosze o pomoc, Pozdrawiam wszystkich

rbkt666
22-01-13, 02:18
Kupiłem auto od Virusa półtora roku temu. Jest luz na początku tak jak to opisywał, ale do tej pory jest wszystko okej. Nic nie cieknie, płynu ubywa, ale to są baaardzo śladowe ilości (w sumie od kupna dolałem tylko raz czy dwa). Sprzęgło się nie ślizga, chodzi jak trzeba. Ostatnio miałem przyjemność siedzieć w EJ2 ProTec'u i sprzęgło wciskało się identycznie, także jakby ktoś rozkminiał czy coś jest nie tak - niech będzie spokojny, bo to normalne.

waariat_92
22-01-13, 23:58
No ja wlasnie przedwczoraj tez mialem taki przypadek, wieczorem wrocilem do domu wszystko cacy , rano do auta a tu prawie brak oporu na sprzegle, dopiero wlasnie po wciesnieciu mniej wiecej 1/3 zalapywalo, szybko zobaczyc plyn a tu d*pa ni ma płynu, dolalem, pomachalem troche pedalem sprzegla i juz lepiej, ale chyba jeszce potrzebne odpowietrzenie, bo dzis rano tez malo oporu bylo(pewnie powietrze siedzi w rurkach)... ale sie tak troche umiarkowalo, lecz jeszcze troche luzu jest(tzn tak odwrotnosc ze oporu mam 1/3, pozostala czesc to luz) . Jeszce rano zobacze jak to bd, wydaje mi sie ze bd tak jak dzis rano. Pozdrawiam