PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z układem kierowniczym



YURI
07-02-10, 12:42
Witam, jestem użytkownikiem Hondy od półtora roku i jak dotąd nie było żadnych problemów. Wczoraj natomiast pojechałem do sklepu i oddałem samochód do myjni. Jak odebrałem samochód to zauważyłem, że kierownica podczas jazdy na wprost nie jest ustawiona prosto (górna część poduszki i klaksonów nie jest ustawiona horyzontalnie tylko pod kątem ok. 30 stopni w dół od lewej do prawej jak backslash \ ). Sprawdziłem na tyle ile dam radę po ściągnięciu kół czy wszystko jest OK i tak wg mnie jest. Jest to dziwne ponieważ poza tym samochód zachowuje się normalnie jeśli chodzi o kierowanie.

Czy mieliście kiedyś coś podobnego?

mozes
07-02-10, 17:46
Na początek: zbieżność ewentualnie geometria zawieszenia do ustawienia.
Jedź na stację diagnostyczną to ci to sprawdzą. Chociaż ja obstawiam geometrię.
pozdr

rafalcrx150
07-02-10, 17:53
Witam, jestem użytkownikiem Hondy od półtora roku i jak dotąd nie było żadnych problemów. Wczoraj natomiast pojechałem do sklepu i oddałem samochód do myjni. Jak odebrałem samochód to zauważyłem, że kierownica podczas jazdy na wprost nie jest ustawiona prosto (górna część poduszki i klaksonów nie jest ustawiona horyzontalnie tylko pod kątem ok. 30 stopni w dół od lewej do prawej jak backslash \ ). Sprawdziłem na tyle ile dam radę po ściągnięciu kół czy wszystko jest OK i tak wg mnie jest. Jest to dziwne ponieważ poza tym samochód zachowuje się normalnie jeśli chodzi o kierowanie.

Czy mieliście kiedyś coś podobnego?

moim zdaniem na myjni ktos zrobił sobie twoja hanka mały rajd i pewnie wywalił w kraweżnik czy cos podobnego.Przez udezenie przestawiła sie zbiezność i dlatego kiere masz krzywo.

MrCk
07-02-10, 18:08
moim zdaniem na myjni ktos zrobił sobie twoja hanka mały rajd i pewnie wywalił w kraweżnik czy cos podobnego.Przez udezenie przestawiła sie zbiezność i dlatego kiere masz krzywo.
Jak przez uderzenie mogła przestawić się zbieżność ? No chyba że chodzi ci że coś się wykrzywiło w zawieszeniu itd itp ;)

ewentualnie ktoś grzebał ci przy kierownicy i źle ja ktoś ustawił, tylko nie wiem po co ktoś w myjni miał by ja odkręcać :D
Ale w PL wszystko jest możliwe... :D

Budziniak
07-02-10, 18:15
Jak by się coś miało zgiąć w zawiasie to raczej by samochód z ochota prosto nie jechał.
Niech ktoś porządnie sprawdzi Ci zawieche jak będzie wszystko oej to niech Ci zbieżność ustawią i po problemie.

marcocivic1
07-02-10, 19:23
Ja miałem taka sytuacje tylko nie na myjni:) winny był sworzen wachacza niby na diagnostyce ok ale miał luz i tez tak kiera sie robiła

rafalcrx150
08-02-10, 03:06
Jak przez uderzenie mogła przestawić się zbieżność ? No chyba że chodzi ci że coś się wykrzywiło w zawieszeniu itd itp ;)

ewentualnie ktoś grzebał ci przy kierownicy i źle ja ktoś ustawił, tylko nie wiem po co ktoś w myjni miał by ja odkręcać :D
Ale w PL wszystko jest możliwe... :D

normalnie.

YURI
08-02-10, 12:06
Dzięki za info. Dzisiaj będą ustawiali mi zbieżność i ewentualnie geometrię. Przejechałem 70km i muszę powiedzieć, że dziwnie auto się zachowuje. Bałem się jechać szybciej niż 60-70km/h. Niby jedzie prosto, ale lekki skręt kierownicy nie powoduje powrotu do jazdy na wprost. Nie ma przy tym znaczenia w którą stronę. Cały czas jedzie lekkim łukiem. Przy większym skręcie wraca do położenia "prawie" na wprost. Na nierównościach natomiast (szczególnie na prawym przednim kole) czuć lekkie szarpnięcie (ale może jestem przewrażliwiony). Na kole mam pęknięty kołpak (przykręcany z kołem dlatego nie odleciał - teraz w sumie żałuję, że taki) i w tym miejscu lekko wgiętą felgę.
Jestem coraz bardziej przekonany, że to ktoś z myjni mi to zrobił. To jest myjnia w Bielsku-B. w podziemnym parkingu galerii Sarni Stok. To tak ku przestrodze.
Napiszę co i jak gdy sobie mechanicy poradzą z usterką.

Nemereth
08-02-10, 15:23
Jak przez uderzenie mogła przestawić się zbieżność ?

Mogła :) Miałem tak u siebie.

Widocznie chłopaki na myjni zrobili jazdę testową i w coś przywalili.

karpik85
08-02-10, 16:51
Raczej geometria. Zbierzność reguluje się przez wkręcanie lub wykręcanie końcówek drążków kierowniczych i nie ma opcji, żeby od uderzenia to się przestawiło. No chyba, że drążek się skrzywił.
Mogła się geometria rozjechać przez jakieś skrzywienie.
A jeśli felga jest skrzywiona to przez to może ściągać.

YURI
08-02-10, 21:14
Raczej geometria. Zbierzność reguluje się przez wkręcanie lub wykręcanie końcówek drążków kierowniczych i nie ma opcji, żeby od uderzenia to się przestawiło. No chyba, że drążek się skrzywił.
Mogła się geometria rozjechać przez jakieś skrzywienie.
A jeśli felga jest skrzywiona to przez to może ściągać.

Nie ściąga auta. Jedzie równiutko. Trochę może gorzej niż przedtem, ale różnica tylko dla kogoś kto jeździ tym autem stale. Byłem na serwisie i jutro jestem umówiony na wymianę zużytego sworznia. Mechanik sprawdził auto, twierdzi, że nie ma obawy żeby coś się urwało. Sworzeń był zużyty już wcześniej i nie jest to wynikiem ostatniego zajścia. Dzisiaj przejechałem już 140km i jutro kolejne 70 przed naprawą.

alone4ever
09-02-10, 12:31
robil ktos z Was ostatnio ustawienia zbiezności / geometrii ?? jakie są koszty tego ???

edit:\\
mam taki problem że do ok 105km\h jedzie ok , od ok 110 trzęsie trochę kierownicą... na równej dobrej drodze niestety :( i szybsza jazda jest no raczej niebezpieczna :mad: co z tym fantem zrobić ??? co może być uwalone :confused:

rafalcrx150
09-02-10, 19:13
robil ktos z Was ostatnio ustawienia zbiezności / geometrii ?? jakie są koszty tego ???

edit:\\
mam taki problem że do ok 105km\h jedzie ok , od ok 110 trzęsie trochę kierownicą... na równej dobrej drodze niestety :( i szybsza jazda jest no raczej niebezpieczna :mad: co z tym fantem zrobić ??? co może być uwalone :confused:

najpierw umyj dobrze koła od wewnatrz (osadzajace nie na felgach osady z błota posniegowego czesto sa przyczyna wibracji ) jesli nie pomoze to mozesz mieć pogieta felgę,uszkodzona opone lub wystarczy wywarzyć koło.

JulekCIVIC
09-02-10, 19:30
Dokladnie jak kolega wyzej napisal, zbieznosc raczej nie bardzo ma wplyw na trzesenie kiermanki. Co innego zle wywazone kolo(w tym wypadku snieg) lub jakis problem z oponami

YURI
09-02-10, 21:07
Mechanik naprawił mi auto. Wymienił sworzeń na nowy, ustawił zbieżność i wszystko gra. Twierdzi, że musiał dociągnąć około 1cm (nie wiem czy to dużo czy nie, bo się nie znam :) ). Zapłaciłem w sumie 215 zł. Sworzeń 55, montaż 80 i ustawienie zbieżności 80. Moim zdaniem dużo, ale zakład jest dobry. Poprzednie auto też u nich naprawiałem (a było tego sporo, cóż Ibiza czyli grupa VW :eek: ).
Dzięki za wszystkie rady. Z mojej strony temat uważam za zamknięty.
A dla alone4ever to zgadzam się z rafalcrx150 i JulekCIVIC, że trzeba wyważyć koła lub sprawdzić opony bo to one odpowiadają za drgania. Ja dzisiaj jeszcze przed ustawieniem zbieżności miałem 140 na zegarze i kierownica nie drgała.
Pozdrawiam

alone4ever
09-02-10, 21:30
Panowie tylko sęk w tym, że koła mam wyważone, felgi raczej proste, i opony nówki... w lecie też tak się działo od ok 110 km\h wstrząsy jakieś na kierownicy :( tylko że letnią felgę mam jedną trochę uszkodzoną i na oponie guza, więc myślałem że to przez to...
może coś w zawieszeniu jest uszkodzone ?? wiem że jest tam sporo różnych elementów a drogi po jakich się poruszam są niestety w opłakanym stanie :/ ale samemu to zlokaliać to raczej bez szans :|

JulekCIVIC
09-02-10, 21:48
ale jestes pewny ze nie masz sniegu od srodka felgi????
jesli nie no to juz nikt ci raczej nic nie powie bo sam powiedziales ze jest tam sporo elementow a to juz tylko na podnosniku zobaczysz...

MrCk
09-02-10, 22:06
Cytat:
Napisał MrCk Zobacz post
Jak przez uderzenie mogła przestawić się zbieżność ?
Mogła Miałem tak u siebie.

Widocznie chłopaki na myjni zrobili jazdę testową i w coś przywalili.

Tu masz odpowiedz :D


Raczej geometria. Zbierzność reguluje się przez wkręcanie lub wykręcanie końcówek drążków kierowniczych i nie ma opcji, żeby od uderzenia to się przestawiło. No chyba, że drążek się skrzywił.
Mogła się geometria rozjechać przez jakieś skrzywienie.

A wyszło co innego w sumie, ale dobrze że już wszystko śmiga :p