PDA

Zobacz pe³n± wersjê : swap z D15B2 na D14A1



sailence
02-08-06, 20:54
witam
poszed³ mi silnik w mojej hani (uszczelka, pier¶cienie, uszczelniacze), jednym s³owem silnik do kompletnego remontu (przegrzanie). Pod³ama³em siê mocno, bo nie mam kasy teraz na takie awarie, ale jednak szczê¶cie siê do mnie u¶miechnê³o :) dosta³em ca³kowicie za darmo silniczek D14A1 (a raczej ca³e autko :)) z rozbitego sedana. I st±d moje pytanie: czy swap obejdzie siê bez specjalnych przeróbek? czy wszystko bêdzie pasowa³o, a je¶li nie to co bêdzie trzeba przerabiaæ?

poni¿ej oba autka dla rozja¶nienia sprawy:

do naprawy:
Honda Civic '91 (hatchback)
Przebieg: 185 tys. (lany olej 10W40)
Silnik: D15B2 (1,5L, 16V)
Skrzynia biegów: automatyczna
Wtrysk PGM-FI
niesprawne: tylko i wy³±cznie silnik

na czê¶ci:
Honda Civic '89 (sedan)
Przebieg: 91 tys. (udokumentowany, i to auto naprawdê pracowa³o jak na 91tys., olej lany 5W40)
Silnik: D14A1 (1,4L, 16V)
Skrzynia biegów: manualna
Ga¼nik ze sta³ym ci¶nieniem Carb-VV
niesprawne: w wyniku st³uczki auto straci³o ch³odnicê, prawe ¶wiat³o, zderzak, maskê, akumulator, reszta jest sprawna

co bêdzie pasowa³o a co nie? i czy wydech z sedana przypasuje do hatchbacka? (bo w hatchbacku jest podrdzewia³y)

PS. tylko nie mówcie, ¿e bardziej warto robiæ tego sedana, w hatchbacka w³o¿y³em mnóstwo kasy i mi na nim zale¿y

PS2. chcia³bym, ¿eby automat w hatchbacku zosta³, bardziej mi pasuje

pozdrawiam

sailence
02-08-06, 20:54
witam
poszed³ mi silnik w mojej hani (uszczelka, pier¶cienie, uszczelniacze), jednym s³owem silnik do kompletnego remontu (przegrzanie). Pod³ama³em siê mocno, bo nie mam kasy teraz na takie awarie, ale jednak szczê¶cie siê do mnie u¶miechnê³o :) dosta³em ca³kowicie za darmo silniczek D14A1 (a raczej ca³e autko :)) z rozbitego sedana. I st±d moje pytanie: czy swap obejdzie siê bez specjalnych przeróbek? czy wszystko bêdzie pasowa³o, a je¶li nie to co bêdzie trzeba przerabiaæ?

poni¿ej oba autka dla rozja¶nienia sprawy:

do naprawy:
Honda Civic '91 (hatchback)
Przebieg: 185 tys. (lany olej 10W40)
Silnik: D15B2 (1,5L, 16V)
Skrzynia biegów: automatyczna
Wtrysk PGM-FI
niesprawne: tylko i wy³±cznie silnik

na czê¶ci:
Honda Civic '89 (sedan)
Przebieg: 91 tys. (udokumentowany, i to auto naprawdê pracowa³o jak na 91tys., olej lany 5W40)
Silnik: D14A1 (1,4L, 16V)
Skrzynia biegów: manualna
Ga¼nik ze sta³ym ci¶nieniem Carb-VV
niesprawne: w wyniku st³uczki auto straci³o ch³odnicê, prawe ¶wiat³o, zderzak, maskê, akumulator, reszta jest sprawna

co bêdzie pasowa³o a co nie? i czy wydech z sedana przypasuje do hatchbacka? (bo w hatchbacku jest podrdzewia³y)

PS. tylko nie mówcie, ¿e bardziej warto robiæ tego sedana, w hatchbacka w³o¿y³em mnóstwo kasy i mi na nim zale¿y

PS2. chcia³bym, ¿eby automat w hatchbacku zosta³, bardziej mi pasuje

pozdrawiam

elmer
05-08-06, 16:19
Prze³ó¿ sam silnik (blok z g³owic±) D14 do swojego osprzêtu. Tak bêdzie najpro¶ciej, najtaniej i najszybciej.

Wydech w sedanie jest d³u¿szy (chyba czê¶æ ¶rodkowa), wiêc nie bêdzie pasowa³ (oczywi¶cie mo¿na po prostu go skróciæ).

elmer
05-08-06, 16:19
Prze³ó¿ sam silnik (blok z g³owic±) D14 do swojego osprzêtu. Tak bêdzie najpro¶ciej, najtaniej i najszybciej.

Wydech w sedanie jest d³u¿szy (chyba czê¶æ ¶rodkowa), wiêc nie bêdzie pasowa³ (oczywi¶cie mo¿na po prostu go skróciæ).

Lcfr
10-08-06, 19:57
Prze³ó¿ sam silnik (blok z g³owic±) D14 do swojego osprzêtu. Tak bêdzie najpro¶ciej, najtaniej i najszybciej.

Wydech w sedanie jest d³u¿szy (chyba czê¶æ ¶rodkowa), wiêc nie bêdzie pasowa³ (oczywi¶cie mo¿na po prostu go skróciæ).

a d14a1 to chyba przeca ga¼nik......
i bêdzie rze¼ba.... bo gaznik ma pompe przy silnikiu a b2 w baku....
poza tym b2 to lepszy silnik i baza do lepszych modów (bez urazy dla w³ascicieli a1)

ja bym sprzeda³ wszystki graty z a1 i zrobi³ remont b2 kombinujac od razu na b7(prawie jedne pieniadze jak dobrze poszuka w 2000sie zamknie)

nawet gdyby to nie wchodzi³o w gre wydaje mi sie, ze przek³adka nie ma sensu chociazby dlatego ze ten b2 by³ w automacie....

sailence
10-08-06, 23:05
no w³a¶nie o to mi siê te¿ rozchodzi :) B2 jest fajniejszym startem na co¶ lepszego, ga¼nik te¿ mi nie podchodzi, bo jednak wtrysk wydaje mi siê lepszy... kurna, no nie wiem...

przy zmianie tylko bloku i g³owicy bêdê musia³ wywaliæ kompa i zmieniæ wtrysk na ga¼niki z A1?