PDA

Zobacz pełną wersję : tps



janek
06-02-10, 16:10
gdzie dokladnie ten czujnik jest u mnie szarpie po stronie pasazera przy przepustnicy jest taki pneumatyczny silownik to znaczy jak sie dodaje gazu tonporusz dzwignie tylko ze u mnie dziala zopuznieniem ja gaz a on po chwili sie dopiero dzwiga co powoduje dlawienie i szarpanie mugby mi to wszystko ktos obazowo opisac:confused:

MrCk
07-02-10, 09:14
TPS czujnik położenia przepustnicy. Masz zaznaczone na obrazku. W zasadzie jest to nierozbieralne bo masz to na nity złapane do przepustnicy. Ale dla chcącego można te nity rozwiercić, i wtedy będziesz miał TPS w łapie.
Co możesz z nim zrobić ? Wyczyścić, posmarować specjalnym płynem do styków, aby dobrze łączyło. ;)

http://www.1993-honda-civic.com/images/09/march/honda_throttle_positioning_sensor_tps.jpg

And84
07-02-10, 11:28
Ale dla chcącego można te nity rozwiercić, i wtedy będziesz miał TPS w łapie.
To nie nity tylko zwykłe śrubki z takimi łbami żeby nikt nie odkręcał , można naciąć rowek brzeszczotem na śrubokręt i odkręcić ...
Ale ci radzę poszukaj całej przepustnicy ze sprawnym TPSem

MrCk
07-02-10, 12:19
To nie nity tylko zwykłe śrubki z takimi łbami żeby nikt nie odkręcał , można naciąć rowek brzeszczotem na śrubokręt i odkręcić
skoro tak, to zwracam honor ;), ja u siebie rozwiercałem i gwintowałem ;) Dobrze wiedzieć na następny raz :D

janek
07-02-10, 19:14
noa podrugiej stronie ten silownik do czego sluzy bo u mnie reaguje z opuznieniem

skolopendra
07-02-10, 20:52
ten silownik do czego sluzy bo u mnie reaguje z opuznieniem

druga strona zwija linkę :D

Nowy Kubi
08-02-10, 12:31
Zobaczcie, że kolega ma d15b2 a tam te ustrojstwa (motylek) śmigają na podciśnieniach, więc mogą być takie problemy jak opisuje i wcale nie musi być związane z TPS.
Masz błędy z TPSa?

janek
08-02-10, 16:42
komp niewyeala zadnych bledów dodam jeszcze ze rano na ssaniu szarpie slabo ale jak sie zagrzeje jest duzo gorzej ico jjeszcze zauwazylem to ze jak dochamowuje z duzej predkosci to obroty spadaja prawie do zera ale auto nie gasnie no i nie za kazdym razem sie tak dzieje swoja . to gdzie jest linka to ja wiem ale tam sa jeszcze inne graty:confused:

meltoner
04-03-10, 13:11
janek napisz czy sobie poradziłeś z problemem.
U mnie wywala kod 7 jak przycisnę na gaz, przy obrotach pow. 5 tys., po zresetowaniu błąd znika i jest spokój do następnego głębszego wciśnięcia gazy. Rzadko kręcę silnikiem powyżej 5 ty., ale czasami tzreba, np przy wyprzedzaniu. Z obrotami po takim wydarzeniu nic się nie dzieje złego i silnik pracuje normalnie, ale pojawienia się błędu nie jest normalne. Wiem, że jest to sprawa TPS . Moje pytanie jest takie czy jego czyszczenie przyniesie zadowalające wyniki, czy lepiej kupić nową przepustnice ( wiem, że lepiej kupić nową, ale tak można zrobić z każdą częścią w samochodzie). Ciekaw jestem, czy nie ma też możliwości jego czyszczenia z drugiej strony, tzn od strony przepustnicy, bo na wiercenie nitów czy frezowanie ich łebków nie za bardzo mi pasuje.
Druga kwestia to jaka przepustnica jest kompatybilna z silnikiem D14Z4, z jakich silników. Czy każda z serii D, czy z serii D14, a może to tylko d14z4.

janek
04-03-10, 17:08
nie mam dalej ten sam problem niestety dalej szarpie moze jak sie zrobi cieplej to cos pomysle tylko u mnie zadnych bledow niewywala