PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana płynów w EG3?



Gucci
05-02-10, 10:35
Panowie w weekend odstawiam auto do mechanika na wymianę płynów ustrojowych i teraz ogromna prośba do Was. Podajcie mi informację jakie z tych płynów są najlepsze do Hondy (Wraz z nazwą i symbolami).

Olej silnikowy oraz filtr oleju -
Olej w skrzyni biegów -
Płyn hamulcowy -
Płyn do sprzęgła -
Płyn do wspomagania -


Zależy mi, żeby były to jak najlepsze na rynku płyny. Najlepiej oryginalne. Domyślam się, że na forum było już kilka pojedynczych tematów, ale zależy mi na tym, żeby mieć wszystko w jednym miejscu. Dzięki.

lyski1981
05-02-10, 10:46
oleje do silnika to motul(kolega tencio ma ),valvoline,mobil1,moze też byc gulf,u nas malo znany ale też bdb. i to w takiej kolejności chyba bym polecał
skrzynia to mtf(jarusnet i pare innych osób na forum,no i aso)motul też moze być
zresztą wszystkie płyny dostaniesz w aso lub tu na forum ai nie bedę powtarzał od kogo bo to bez sensu,reklamy tez nie chce robic bo potem moga byc jakieś ale.pewnie i tk jak co to bedą się polecać.
po 2 kazdy ma swoje zdanie na ten temat:D

Gucci
05-02-10, 11:21
No okay, to mamy taką listę:

Olej silnikowy: MOTUL 6100 Synergie 10W40
Olej do skrzyni: MTF

A teraz jakie jeszcze te inne płyny? Hamulcowy, Wspomaganie oraz do sprzęgła?

artek0903
05-02-10, 11:40
Wspomaganie PSF Honda
Hamulce, sprzeglo dot4

TENCIO
05-02-10, 11:49
Olej silnikowy oraz filtr oleju - motul 6100 synergie + 10w40
Olej w skrzyni biegów - mtf aso honda
Płyn hamulcowy - motul dot 5.1
Płyn do sprzęgła - motul dot 5.1
Płyn do wspomagania aso

w razie czego zapraszam do siebie :), moge tez polecic ci mechanika ktory ogarnie wymiane i ma na stanie plyn do wspomagania i mtf.

molekss
05-02-10, 11:53
Wspomaganie PSF Honda
Hamulce, sprzeglo dot4

potwierdzam, u mnie zalewałem układ hamulcowy i sprzęgłowy DOT-4

TENCIO
05-02-10, 12:03
jak najbardziej, przy czym dot 5.1 w przeciwienstwie do dot 5 , rowniez nadaje sie do zalania wyzej wymienionych ukladow. wazne by nie wlewac plynu na bazie silikonu, bo grozi to rozszczelnieniem ukladu.

Gucci
05-02-10, 12:16
Ale jakiej firmy ma być ten DOT-4 do hamulców i sprzęgła?

yautja
05-02-10, 12:55
W sumie obojętne jakiej firmy. Ja leję DOT-4 Shell'a i dobrze się sprawdza (sprzęgło + hamulce). Co do płynu do wspomagania to raczej tylko PSF (oryginalny hondowski).

Gucci
05-02-10, 14:14
A powiedzcie mi czym się różni DOT 4 od DOT 5.1?

I powiedzcie mi ile kosztuje taki PSF w ASO i czy jest ktoś na forum kto sprzedaje taniej, tak samo jak Jarusnet z MTF?

artek0903
05-02-10, 14:23
wysil sie troche i poszukaj

no i czytaj co sie do Ciebie pisze:


w razie czego zapraszam do siebie , moge tez polecic ci mechanika ktory ogarnie wymiane i ma na stanie plyn do wspomagania i mtf.

;)

TENCIO
05-02-10, 15:01
dot 5.1 z palety motula ma wysoki pkt wrzenia 280'c, spokojnie styknie ci do normalnej i dynamicznej jazdy. mam te produkty w ciaglej dostepnosci wiec jak cos to pisz

Giuseppe
04-04-10, 00:24
A ja tak z innej beczki zapytam. Ile wchodzi dokładnie tego DOT 5.1 do układu hamulcowego oraz do sprzęgła? Czy jak kupię 2 butelki Motula po 0.5l każda to mi starczy to do hamulców i sprzęgła?

molekss
04-04-10, 15:20
A ja tak z innej beczki zapytam. Ile wchodzi dokładnie tego DOT 5.1 do układu hamulcowego oraz do sprzęgła? Czy jak kupię 2 butelki Motula po 0.5l każda to mi starczy to do hamulców i sprzęgła?

starczy, ja przy wymianie płynu sprzęgłowego i hamulcowego zużyłem coś ponad 0,5 także spokojnie wystarczy i zostanie ci jeszcze