PDA

Zobacz pełną wersję : Spawanie węża.



tyniek
04-02-10, 23:49
Mam takie pytanko. Czy jak przetnę końcówkę węża(metalową) od wspomagania, którą się przykręca do pompy i przyspawam ją do innego węża to czy ten metal z którego jest wykonana końcówka spokojnie się połączy?? Czy on jest z czegoś specjalnego zrobiony?? A spawać migomatem.

Nemereth
04-02-10, 23:51
A co chcesz uzyskać, że tak zapytam?

tyniek
04-02-10, 23:55
Chcę przerobić węża, a raczej końcówkę węża ponieważ nie pasuje mi do pompy.

asterek85
05-02-10, 00:23
Ja spawałem tą końcówkę podczas swapa u siebie. Też mi nie pasowała do pompy wspomagania.
zawiozłem oba węże do zakladu przemysłowego który zajmuje sie spawaniem. pokazalem palcem gdzie ma uciąć, i jak przyspawać. Radzę tobie, abyś zaznaczył sobie markerem kreskę wzdłuż węża, aby spawacz wiedział jak ustawić końcówkę przy spawaniu, bo później nie będzie pasowało na mocowania w pompie.
A migomatem raczej tego nie pospawasz. Ja nie ryzykowałem i zawiozlem tam gdzie spawają TIG'iem.
Koszt -> 20 zł polskich

Tompro
05-02-10, 08:35
A po co to spawać jak można od nowa zarobić starą końcówkę na innym wężu? Poszukaj firm które zarabiają węże do hydrauliki siłowej i będziesz miał zrobione porządnie bez spawania.

asterek85
05-02-10, 09:18
Można, nie mówię że nie. Tylko ja musialbym jechać do takiej firmy ok. 30 km w jedną stronę a nie miałem na to czasu. Fakt może nie wygląda to jak nówka sztuka pod maską, ale spełnia swoją rolę.

JulekCIVIC
05-02-10, 09:58
dokladnie z braku laku pospawac, ale no zakucie od nowa weza zalatwi sprawe :)

tyniek
05-02-10, 11:59
Ok dzięki chłopaki. Podjadę do jednego zakładu z wężami to może mi to zrobią jak potrzeba. Czyli migomatem nie ma co spawać na to wychodzi.

JulekCIVIC
05-02-10, 13:24
mozna i nawet zwykla spawarka ale narobisz sie a z tym trzeba uwazac bo to grube scianki a maly przepluw, no i estetyki brak... wiec lepiej niech to po fachowemu bedzie:)