PDA

Zobacz pełną wersję : Honda civic - problem



manuel
30-07-06, 20:54
Witam. Jestem nowy na forum. Zakupilem HONDE CIVIC 1.5 16V. Typ silnika D15B2 , nadwozia EG8.

Wymienilem w nim olej , filtr oleju, uszczelke na misie olejowej, teraz czeka mnie wymiana paska rozrzadu z napinaczem i walkami. Niepokoi mnie jednak pewa rzecz, pewnien szmer - szum na alternatorze. Tak mi sie zdaje ze to jest na alternatorze. Może to być jakieś łożysko z tego co sie dowiedzialem, ale czy jest to coś groźnego?? nastepna rzeczą to troszku nierówno silnik pracuje - czy to może być wina świec?? albo tych kabli co łączą je?> słyszałem że kable są bardzo delikatne i jak ktoś nie ściągał za te gumki, czyli nie ściągał własciwie, mogły ulec naderwaniu i dlatego następuje nieczystość pracy.
Prosze o odpowiedź. Z góry dziękuje:)

tomekk
30-07-06, 21:15
Rzeczywiście łożysko alternatora może być powodem szumów - niech ktoś to obluka i jak się powierdzi, to najzwyczajniej trzeba je wymienić.
Co do nierównej pracy to świece/kable WN również mogą być właściwym tropem. Dla pewności zmień świece - koszt niewielki, a skoro auto od niedawna u Ciebie, to pasuje to zrobić. NIe wiem, czy jest sens pchać się od razu w kable - sprawdź najpierw, czy nie mają przebić.

A i prośba na przyszłość - staraj się precyzować temat, który zakładasz, bo nikomu niczego nie mówi w tej postaci.

manuel
30-07-06, 23:55
jak bylem w sklepie z częściami i chciałem zakupić pasek rozrządu. mowie kolesiowi ze do hondy civic 1.5 16v wielopunktowy wtrysk. a ten do mnie ze jest ich wiele i ze musze pierw jechac na kanal sciagnac pasek i przyjechac do niego z nim. i jak tu sie mozna nie wkurzyc??? a co do świec to jakie mam zakupić zeby były dobre??? i jeszcze jedno co do oleju. to powinienem wlać półsyntetyka???

to mój pierwszy post był nastepnym razem dam inny temat - sorrki za klopoty:)

sadam
31-07-06, 01:04
ze do hondy civic 1.5 16v wielopunktowy

d15b2 nie jest na wielopunkcie.ma co prawda 2 pomocniczy wtryskiwacz ale nie nalezy tego tak nazywac



ten do mnie ze jest ich wiele i ze musze pierw jechac na kanal sciagnac pasek i przyjechac do niego z nim.

to prawda ze honda ma wiele silników 1.5 i nie dziwie sie ze takie pytanie zadał bo mi tez sie wydaje ze moga byc rozne.u mnie tez jak koles wymienial pasek to najpierw zdjał i dopier pojechał i kupił drugi



powinienem wlać półsyntetyka???

jesli wiesz jaki był zalany wczesniej to wlej taaki sam(o tych samych parametrach)

manuel
31-07-06, 11:13
to jakie świece mam zakupić żeby były już jakies super a nie badziewia??? a co do oleju to nie mam pojecia jaki był lany. i co w takiej sytuacji mam zrobić??? wlać półsyntetyka???

ppm702
31-07-06, 11:23
manuel, czytaj najpierw i bedziesz wiedział, że polecane są NGK. Było juz tyle razy o świecach i oleju, że pytanie po raz setny o to samo jest delikatnie mówiac dyskusyjne...