Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : wilgoć - kłopoty z zapalaniem



rude_boy
01-02-10, 16:20
witam,

jestem nowy na tym forum, honde mam jednak kilka ladnych latek. Jest to sedan z 94 roku. od kilku miesięcy mam z nią taki problem:
otóż jak jest wilgotno hondzia nie chce zapalić... Byłem u mechanika/elektryka, stwierdził że aparat zapłonowy źle znosi wilgoć (normalnie zapalał, ale jak spryskał go delikatnie wodą przestawał działać - samochód kręci jednak nie zapala). Podobno psiknął jakiś silikon czy cos.. generalnie wóz działał przez jakiś czas. od pewnego czasu jednak mam podobne objawy. obecnie przy mrozach jest ok, ale w sobotę wyszło słonko, rozpuściło troche śnieg i już nie mogłem zapalić. Jak chwycił mróz, zapalił z pierwszego podejścia... wcześniej przed opadami śniegu też wieczorem zostawiłem wóz "na trawce" i w niedziele
rano już nie odpalił. Jako że wyszło słońce jak się podsuszył odpala od pierwszego strzału... Kopułka i palec są niby ok (sprawdzał je jeszcze drugi gościu)...

co to może być? pytałem na pewnym ogólnym forum i inny właściciel hondy podobne problemy zgłaszał, podobnie właściciel rovera, wiec myślę że to częstsza usterka, niestety nie znalazłem nic w opcji szukaj...

pozdrawiam,
rude_boy

skolopendra
01-02-10, 16:23
zmień kable

rude_boy
01-02-10, 16:31
kable mam kupione, generalnie mechanik/elektryk twierdził, że raczej nie kable, ale spróbuję z nimi...

reaktor
01-02-10, 23:30
ch*j nie kable . Kopułkę masz nieszczelną. Zaklej taśmą izolacyjną dokoła tam gdzie jest styk plastiku z metalem i po sprawie . Po jakims czasie to się odkei więc możesz jakiegoś silikony pod spód *****a* albo kupic po prostu kopułke ale kij wie czy to będzie szczelne z twoim aparatem

marcocivic1
02-02-10, 10:23
Kopułka palec swiece kable wymienic ii bedzie ok. Mozna w srodku jeszcze prysnac np.WD40

Nemereth
02-02-10, 13:39
Mozna w srodku jeszcze prysnac np.WD40

W środku czego?

marcocivic1
02-02-10, 19:58
aparatu czyli cewka moduł nie zaszkodzi

HG__wwa
04-02-10, 10:20
MIałem identycznie ze nie odpalał z rana... wilgoć. Ja miałem przebicia na kopułce.. Sprawdź w ciemnościach podczas odpalania czy masz przebicia. Ja wymieniłem kopułkę i przewody i jest git

rude_boy
13-02-10, 19:57
no raczej nie przewody... wczoraj :mad:, nie zapalił... w efekcie krecenia rozladowal sie praiwe aku, dzis podladowalem troche ale dalej nic... w koncu wzialem w reke suszarke do wlosów, 5 minut na aparat (od dołu) i autko odpalilo... wiec chyba wilgoc wchodzi w aparat.. nie wiem czy wystarczy wymienic kopulke?? czy jest tam jakas uszczelka/oring? moze jakims silikonem to uszczelnic??

rp.losiu
13-02-10, 22:23
no jak go tak kręciłeś może zalałeś? ja tak miałem dwa dni temu.. wyjechałem z warsztatu i zdusiłem go niechcący, zgasł i nie mógł zapalić, rozebrałem kopułkę, to wszystko zaśniedziałe było.. kopułka to koszt ok 40 zł.. wymieniłem.. przeczyściłem palec i świece.. jeszcze je musze wymienić właśnie.. przeczyść styki na palcu i kopułce i wyczyść świece bo może przepalone.. zabacz bo może też przydałyby się nowe ;)

mi się zdaje że nie było tam uszczelnienia.. jeśli już to gumowe jakieś ;) myśle że chodzi o zaśniedziałe styki no i świece.

reaktor
14-02-10, 01:29
chłopie napisałem Ci już ze wsytarczy to zakleić taśma a jak chesz mieć na stałe to zmień kopułkę

rude_boy
14-02-10, 18:31
zakleiłem tasma klejaca od dolu, zobaczymy czy pomoże.. dzis znowuy suszarka w ruchu... kopulke jutro chyba nabede...

rude_boy

__________

civic '94 1.5+lpg (w najbliższym czasie do oddania)

rude_boy
29-10-10, 12:43
no i po wymianie kopulki smigala az milo...
obecnie jednak smiga juz u innego wlasciciela....

siwycivic
30-10-10, 20:49
kopułka, przerabiałem temat, tez kupiłem nowe przewody i nic, ale po wymianie kopułki problem zniknął.

sHeVet
03-11-10, 23:19
Ja rowniez mam problemy z porannym odpalaniem w swoim D14A4, a nawet w dzien po 8h postoju. Musze krecic okolo 5-7 sekund zeby zaskoczyl. Co ciekawe, miesiac temu jak auto stalo caly weekend niejezdzone, i w poniedzialek rano wsiadlem do niego, to pomimo mrozu odpalil od kopa. Ostatnio honda stala od piatku wieczor do wtorku do rana (temperatura kolo 15 stopni, sloneczko) i rowniez odpalil ma dotyk. Mialem zaczac od wymiany swiec i filtra paliwa, ale chyba zaczne od swiec i kopulki. Chyba, ze macie inne propozycje?

pozdro;)

Skowron48
04-11-10, 18:09
Mam podobną sytuację,dziś wieczorem wymieniłem kopułkę i palec bo zaśniedziałe były(koszt 80zł). Jutro rano się okaże czy coś dało i dam znać.

sHeVet
05-11-10, 23:24
no i jak efekty?

pozdro;)

Skowron48
06-11-10, 09:35
Hmmm... szczerze to żadnej zmiany, ale to może efekt tego że pogoda w W-wie była dość ładna i było ciepło więc wilgoć i mróz odpada. Dobrze, że wymieniłem bo wszystko się nadawało do d*** a nie jeżdżenia. Teraz zaczyna padać i od poniedziałku ma dać trochę Syberii :) to przekaże spostrzeżenia.