PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod głowicą-zdjęcie



PaĆko$
01-02-10, 14:44
Witam!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0f2e618d3bfe414.html

Ubywa mi płynu chłodniczego z wyrównawczego, jakieś 200ml co 200-400km i nie moge wyczaić jak...na dole chłodnicy jest ślad wyschnietego płynu ale mam obawy , ze to nie chlodnica a uszczelka pod głowicą...
Po odpaleniu dymi na biało ale tylko chwile...pozniej ustepuje
Na bagnecie olej wyglada elegancko,zero jakis zanieczyszczen... wymieniany miesiac temu
Pod korkiem wlewu zauwazylem jednak co podobnego jak na fotce, czyli jakby mikro włoski na lepkiej warstwie oleju...co podobno jest powodem do przypuszczania ze poszla uszczelka....takze widoczny na fotce czarny syf wyglada jakby to od uszczelki pod glowica...
Oleju nie bierze jak narazie...

Potwierdzacie moje przypuszczenia , ze to uszczelka pod glowica??

ile jezdziliscie majac podobny problem bez wymiany takiej uszczelki? czy moze odrazu brac sie za to bo moze sie cos uszkodzic, tym bardziej ze lubie pobutowac czesto autko...

marcocivic1
01-02-10, 15:50
Tak ten wyciek to z pod glowicy. Ale tym sie nie ma co przejmowac to taki standard w tych silnikach. Co do plynu to moze byc akurat wina tej uszczelki ale nawet jakby to na zewnatrz raczej bys wycieku nie widział. Jak na przewodach nie widac i w srodku dywaniki suche to na 90 procent uszczelka pod glowica ewentualnie pompa wody ale to bys widział.

CroX
01-02-10, 15:51
Teraz jest zimno więc pojecie ze kopci na biało to wiesz. U mnie jak poszła to zrobiła się latem zasłona dymna biała i silnik nierówno chodzil. Zobacz z zbiorniczku wyrównawczym czy na tej rurce które pobiera płyn do chłodnicy nie ma czarnego osadu. Wytrzyj ją dokładnie i się okaże. Objawy wskazuja na uszczelkę. Jeździć możesz bardzo długo. Ale czym dłużej tym moze być gorzej. Bo jak uszczelka pójdzie do końca tak jak mi że zasłona się zrobi za Tobą i płyn ucieknie od razu ze zbiorniczka to silnik możesz przegrzać a wtedy o wiele większe koszta remontu wyjdą, nie wiadomo czy opłacalnego.