PDA

Zobacz pełną wersję : Cześć!!! Czy to może być usterka sprzęgła....



MARECZEK
29-07-06, 20:04
PO włączeniu silnika słychać szum z przodu auta , lecz po naciśnięciu pedału sprzęgła szum ustaje CZY TO ZNACZY że muszę się liczyć z wymianą sprzęgła auto ma przebieg 143 tyś.km kupiłem go z Niemiec od 1 wł. było serwisowane do 120 tyś.km.PROSZĘ O INFORMACJĘ OD INNYCH KLUBOWICZY co może być za przyczyna,ewentualnie gdzie można w miarę tanio wymienić sprzęgło w Warszawe. Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC.... :sad:

Rogal
29-07-06, 20:14
Ja jedyne co moge dodać to ze u mnie jest tak samo :) kupiłem auto przy przebiegu 116 tys. i też to było, zaczęło być ostro traktowane dopiero w moich rękach, więc nie sądze zeby to oznaczało końcówke sprzęgła... bardziej to widać ponoć po tym jak sprzęgło bierze, im niżej tym gorzej...

woytaz
29-07-06, 20:30
mam to samo przy 175tys...sprzeglo dziala ok, narazie sie nie martwie
woytaz

gryzmo
29-07-06, 20:56
To samo i u mnie 156tys. przebiegu.U ojca w cordobie też tak jest.Jeździmy i nic się nie dzieje.Także nie ma się czym martwić.

spidek
29-07-06, 22:40
Mam to samo u siebie ojciec w angliku i mialem to samo w poprzednim jajku.Nie ma sie czym martwic.

qba1983
29-07-06, 23:18
jak wszyscy to wszyscy... :P
ja tez tak mam...
moj ojciec w skodzie felicji tez, to jest jakies lozysko czy cos takiego, nie jest to wina sprzegla.
mozna jezdic :D
pozdrawiam

luc
29-07-06, 23:22
moim zdaniem to nie sprzeglo bo zadko sie zdarza zeby sprzeglo szuscilo po puszczeniu pedalu jak juz to by bylo slychac przy wcisnietym pedale!moja rada to wymien olej w skrzyni ale wlej orginal, jak sie niemyle to ma byc 10w40 silnikowy,ale niewiem na pewno!!i powinno ucichnac!! :lol:

damios
30-07-06, 00:00
Lozysko wyciskowe, inaczej oporowe sprzegla. Zeby wymienic trzeba zdjac skrzynie

Fanta123
30-07-06, 10:45
W hondzie tego niemam ale tato w felicji tak ma i mechanik powiedział że to łożysko oporowe i aby narazie sie tym wcale nieprzejmowac

Marcinek1991
30-07-06, 11:35
Tez tak mam.Jak stoi spokojnie to dziwny szum z pod silnika.A jak wcisnę pedał sprzęgła to przestaje wyć.niema się czym martwić.Drugi rok tak u mnie jest.Mam przebieg 97 tyś.Sąsiad ma Anglika i ma to samo :P .Ja mogę się martwić bo sprzęgło bierze coraz niżej.A kiedy można się przejmować łożyskiem oporowym ( wyciskowym) ???

qba1983
30-07-06, 15:27
A kiedy można się przejmować łożyskiem oporowym ( wyciskowym) ???
lozysko oporowe nie wymienia sie tak bo juz szumi...nie ma sie czym przejmowac, jak poleci sprzeglo to wymieniasz caly komplet( w ten sposob oszczedzasz na robociznie)

kozik555
30-07-06, 16:52
He no umnie tez jest to samo ale nie szumi głosno trzeba sie dobrze wsłuchac podczas puszczania sprzegła zeby usłyszec a mam 128 tys i sprzegło hula gites.

Meskal
30-07-06, 17:07
Ja mam to samo, łozysko swiszczy i szumi przy obciazeniu. Na dodatek szarpie mi przy zmianie biegow. Prawdobodobnie sprezyny albo docisk. Zamówilem sobie komplet z ebaya exedy za 60 USD. Najwieksza beka ze na pudelkach jest w 4 jezykach w tym po polsku. xDD

qba1983
30-07-06, 17:19
Zamówilem sobie komplet z ebaya exedy za 60 USD
chcesz powiedziec ze kupiles tarcze sprzegla, lozysko i docisk? za te 60 USD?? wow to chyba tanio bo w polsce gdzie by nie szukac to za komplet wychodzi powyzej 500pln
no chyba ze kiepsko szukam :P

pawelek
30-07-06, 17:24
Ja wymieniłem całe sprzęgło.
No tyle, że u mnie żeczywiście nadawało się do wymiany ... :?

Meskal
30-07-06, 19:24
wow to chyba tanio bo w polsce gdzie by nie szukac to za komplet wychodzi powyzej 500pln
no chyba ze kiepsko szukam :P

Dokladnie tak. Rozmawialem z Furious'em i on mowil ze wytargowane od JC Auto NKK kosztowalo go 450. A tak normalnie to ponad 500 tak jak mowisz. Tez brał kiedys jedno z ebaya. Zobaczymy na ile to wycenia na cle u nas :lol:

http://tinyurl.com/qdkwz

Jest wiele podobnych aukcji , róznią się pochodzeniem lozysk i cena za wysylke.

Lcfr
30-07-06, 22:20
a ja bym inaczej zdiagnozował....

stawiałbym na łozyska w skrzyce-wałka głownego-skoro stojac na luzie masz szum KTÓRY USTAJE PO WCISNIĘCIU SPRZĘGŁA-czyli rozłączeniu napędu na skrzynie.....

łożysko wyciskowe szumi... ale głownie zaczyna sie to od pisków/szumów na obciażeniu.....

MacK
30-07-06, 22:57
stawiałbym na łozyska w skrzyce-wałka głownego
także obstawiam tą diagnozę, u mnie też szumi w ten sposób :?

Wally
30-07-06, 23:20
Panowie, to szumi lozysko WALKA SPRZEGLOWEGO - sprawdzone w mojej bylej 4gen Civic Sedan z przebiegiem ok 257kkm. Nie ma sie za bardzo co tym przejmowac, ja jezdzilem 2 lata i zmienilem skrzynie bo dodatkowo padly lozyska. A teraz nawet w 10letniej dziewicy 6gen z przebiegiem 74kkm tez szumi mi troche lozysko na walku, to samo ma moja kobieta w identycznym autku z przebiegiem 118kkm

Lcfr
30-07-06, 23:30
Panowie, to szumi lozysko WALKA SPRZEGLOWEGO - sprawdzone w mojej bylej 4gen Civic Sedan z przebiegiem ok 257kkm. Nie ma sie za bardzo co tym przejmowac, ja jezdzilem 2 lata i zmienilem skrzynie bo dodatkowo padly lozyska. A teraz nawet w 10letniej dziewicy 6gen z przebiegiem 74kkm tez szumi mi troche lozysko na walku, to samo ma moja kobieta w identycznym autku z przebiegiem 118kkm

Wally z całym szacunkiem....
Na odległosc to mozemy sobie tylko gdybac i przypuszczac.... :neutral:
szum szumowi nierówny :razz:
Kolega dał mało danych - jedynie po fakcie cichnęcia na wysprzęglenu postawiłem diagnoze....
JA stawiam na głowny wałek skrzynki... :twisted: :razz:

Wally
30-07-06, 23:44
Nie no oczywiscie ze trzeba sprawdzic organoleprzycznie ale sam wiesz ze w wiekszosci hondek lubi sobie szumiec wlasnie walek sprzeglowy (tam sa chyba 2 lozyska wiec mamy na pewno racje :twisted: :D

Nie zgodze sie z opiniami ze szumi lozysko oporowe bo przeciez ono jest obciazone dopiero przy WCISNIETYM sprzegle a tutaj przy wcisnieciu sprzegla, szum ustaje.

MARECZEK, wal do mechanika (tylko takiego kumatego) niech poslucha i zbada, jak nie ma tragedii to ja bym jezdzil.

Pozdro

Toniu
01-08-06, 00:05
180tys. przejechane, też tak mam ale na razie nie ruszam, wymienie całość

@Siwy
01-08-06, 21:45
Witam u mnie także szumi całkiem głośno już :D.
Byłem u mechanika stwierdził jak koledzy że to łożysko na wałku sprzęgłowym nie oporowe.
Łożysko oporowe szumi przy wciśniętym sprzęgle, a ustępuje kiedy "puszczasz".
Łożysko na wałku sprzęgłowym na odwrót.

PS. Głośno radio i nie słychać. :roll:

@Siwy
01-08-06, 21:45
Witam u mnie także szumi całkiem głośno już :D.
Byłem u mechanika stwierdził jak koledzy że to łożysko na wałku sprzęgłowym nie oporowe.
Łożysko oporowe szumi przy wciśniętym sprzęgle, a ustępuje kiedy "puszczasz".
Łożysko na wałku sprzęgłowym na odwrót.

PS. Głośno radio i nie słychać. :roll: