PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chce sie wkręać :/



dzordzmakowiec
30-01-10, 18:29
Szukałem ale nie znalazlem... a wiec, jeszcze kilka dni temu wszystko bylo ok z moim d13, az to dzisiaj po umyciu wyjechałem na głowna, droga sucha, silnik dogrzałem i chcialem troszke pobutowac... a tu lipa;/
Hania ma ogromne problemy z wkręcaniem sie na obroty :/ 1-gaz w podłoge i baaaardzo ciezko jej dojsc do 7tys obrotów(zajmuje to wieki), 2-znowu bardzo ciezko jej to idzie nawet do 6 tys :/ 3-pedał w podłodze i nie moze wejsc na wiecej niz 4-5 tys:/ zajmuje jej to baardzo duzo czasu, a 100km/h osiaga tak na oko w jakies 15-16sekund(jak nie wiecej, nie mierzyłem). jak myslicie, co moze sie dziac?
:/

piotrstrojek
30-01-10, 22:36
Ogólnie w tych silnikach to dawanie buta do podłogi to błąd - najefektywniej te silniki się wkręcają jak stopniowo dodajesz gazu i nie przekraczasz 3/4 (mniej więcej oczywiście) skoku pedału. Druga możliwość to przestała Ci się otwierać w gaźniku druga przepustnica... jest regulowana podciśnieniem i czasami w tych silnikach się tak dzieje. Objaw to właśnie "powolne" wkręcanie się od 3-4 tyś w górę... pewnie wcześiniej w tych przedziałach odczuwało się małego kopa :) sprawdź to co napisałem...

dzordzmakowiec
30-01-10, 23:03
Oczywiscie probowałem tez "stopniowo" wkręcać... i dalej to samo :/
Powiedzmy, ze to wina nieotwierającej sie drugiej przepustnicy, to co w takim wypadku nalezy zrobic? Dodam, ze u siebie w aucie nie robiłem jeszcze modów gaznika(wezyk nr 3, przepustnica)

piotrstrojek
31-01-10, 08:08
Możesz to zrobić sobie sam - tańsza opcja, albo jechać do machera - tylko nie pierwszego lepszego... i to jest droższa opcja :)

Poszukaj na forum - chyba ktoś zamieścił opis sprawdzenia i sposób usunięcia błędu drugiej przepustnicy, ten problem dość często się pojawia także nie powinieneś mieć kłopotów z odnalezieniem... nawet na youtube kiedyś ktoś nagrał filmik jak pracuje druga przepustnica :D

dzordzmakowiec
31-01-10, 11:43
Mechaniora mam dobrego, sprawdzonego... tylko ze nie chce z kazda (czasami małą) usterka jezdzic do niego, i przy okazji wydawac kase. Wolałbym sam cos zdziałac.

Przeszukałem forum, znalazłem ludzi o podobnych problemach z osiagami d13, ale ngdzie nikt nie napisał jak pozbyc sie tego problemu.

turismo
31-01-10, 17:22
Moze powinienes sprawdzic sonde Lambda... Miałem podobne objawy i po wymianie znikneły.

dzordzmakowiec
31-01-10, 17:34
Hmm... moze zle rozumuje, ale czy takim przypadku odblokowanie drugiej przepustnicy, myk z wezykiem nr 3 itd. by pozwoliło uporać sie z "usterka" ? czy nie?:D

piotrstrojek
31-01-10, 21:22
Hmm... pewnie tak, ale najpierw sprawdź czy na pewno to na co wpadłem wystepuje u Ciebie, żebyś sobie problemów nie narobił...

dzordzmakowiec
31-01-10, 22:17
Ok, dzięki za pomoc :)

Muzyk-Grzes
01-02-10, 11:25
Sonda to może ,ale we wtryskach, w d13 sonda nie robi takich problemów. Opisałeś ładnie problem ,ale czy dolnej partii obrotów autko jeździ normalnie? bo 2 przepustnica otwiera się dopiero od około 4,5 - 5 tysięcy obrotów. Więc jeśli zablokowała się druga przepustnica to nawet zatkanie weżyka nr 3 nic nie da. Jeśli jednak nie jeździ jak trzeba nawet w dolnych partiach obrotów 2-3,5 tysiąca to sprawdź kable W/N świece, i filtr paliwa.

dzordzmakowiec
01-02-10, 21:49
W dolnych partiach zachowuje się normalnie. Dodam jeszcze, ze Honda nie zapali bez wcisniecia pedału gazu :/ kreci ale nie odpali.

Muzyk-Grzes
02-02-10, 01:01
To faktycznie moze być druga przepustnica, ale raczej to pewnie siłownik przepustnicy sie jakos zablokował, albo woda się dostała i zamarza, trudno tak powiedzieć. Musiałbyś przejżeć te elementy ,które mają okrągłe puszki i wystające z nich "pręty".

piotrstrojek
02-02-10, 07:10
To że nie odpali bez wciśnięcia gazu to całkiem normalny objaw - wciśnięciem pedału gazu uruchamiasz aparat ssania. Zrób test, przed uruchomieniem silnika, wcisnij jeden raz pedał i puść go zupełnie następnie spróbuj odplaić - powinnen zaskoczyć od jednego strzała. Jeżeli się tak nie stanie to podejrzewam że cały gaźnik przydałoby się wyczyścić...

Co do drugiej przepustnicy to tu masz filmik jak powinny pracować:
http://www.youtube.com/watch?v=hNNaNpxFfOU&NR=1

Proponuję Ci zdjąć puchę filtra, odpalić silnik i jak trochę się zagrzeje to dodawać gazu i obserwować czy te obie blaszki będą się w gaźniku majtały :)

dzordzmakowiec
02-02-10, 11:15
Ok, dzięki za pomoc, po obiedzie pojde sprawdzic co i jak z drugą przepustnicą, czy sie zacina. Dam znac :)


Edit.
Wyjechałem teraz Hondą na długą prostą. 1 - do 7tys obrotów, 2 - do 7 tys obrotow i max na liczniku 85-90km/h :/ Bardzo długa sie wkreca :/ brak mocy na górze, na wyzszych biegach to juz tragedia :(( Ale co najzabawniejsze po tym dopiłowaniu Hania trzyma oboty na poziomie 2.5 tys i nie chce zejsc. (?)

piotrstrojek
02-02-10, 18:13
No ja obstawiam gaźnik... nie wiem skąd jesteś, ale w Wawie jest dobry specjalista od gaźników... dość drogi, ale zna się na rzeczy...

dzordzmakowiec
02-02-10, 20:50
Jestem z okolic Wrocławia. Tez znam dobrego mechanika ktory zajmuje sie glownie gaznikami, glownie w Hondach :) Po wypłacie odstawie auto... :/

Aha, dzisiaj także zaobserwowałem cos takiego: http://www.youtube.com/watch?v=hNNaNpxFfOU
<-- na tym filmiku wyraznie widac jak pracują 2 przepustnice(jesli zle pisze cokolwiek, prosze mnie poprawic), a u mnie zawsze, nawet po wcisnieciu pedału gazu w podłowe tych dwóch otworach gdzie poruszaja sie te blaszki(nie wiem jak to nazwa-przepustnice? nie znam sie zbytnio)pozostaje przestrzen, czyli te blaszki(przepustnice?) nie zmieniaja w ogóle kąta... nie poruszają się :/ Nie wiem czy dobrze objasniłem :/

Muzyk-Grzes
03-02-10, 17:36
Ja jestem z Wałbrzycha, jesli ci mechanik nic na to nie poradzi to ja mam cały gaźnik po regulacji w 100% sprawny, wystarczy podmienić i puszkę z podciśnieniami też mam.

dzordzmakowiec
03-02-10, 19:50
a czy możliwe jest, ze to wszystko wina walniętego termostatu?

dzordzmakowiec
10-02-10, 13:07
?

yautja
10-02-10, 13:30
Jeśli temperatura rośnie normalnie do poniżej połowy skali i tak zostaje, to raczej nie.

dzordzmakowiec
10-02-10, 22:13
Problem rozwiązany. Termostat wymieniony, Hania zawija aż miło :D
dzięki wszystkim za pomoc :)