PDA

Zobacz pełną wersję : skrzynia? sprzeglo?



woz1938
30-01-10, 01:18
witam.
dzisiaj rozladowal mi sie aku..podladowalemm spoko elegancko wszystko przejechalem 30 km i w next miescie na swiatlach hanka trzymala 200 obr...w****ialo mnie to strasznie to jedna sprawa.2 Sprawa-odstawilem ja na pol godz...przyszedlem odpalilem obroty lux wcisnalem sprzeglo(sprzeglo noweczka) chce wbic wsteczny a tu ghhhh..;/// zaden bieg nie chcial wskoczyc... tak jakby sprzegla nie bylo.Po godzinie czasu wszystko bylo ok

dodaje ze jezeli wcisne sprzeglo to silniczek chodzi jak zloto a ja sprzeglo puszcze to z lewej strony skrzyni biegow slysze tak jakby tarcie... i to tarcie slychac tez przy zmianie biegow np 1nka rozpedzam sie to w miare predkosci to tarcie rosnie... co o tym sadzicie? odrazu mowie ze juz niedlugo zmieniam ta skrzynie bo takie tarcie doprowadza mnie do depresji...:confused::(

bulikcbr
30-01-10, 08:05
to samo mam u siebie.Podejżewam że coś z łożyskiem nie tak.Mozesz troszke na pedale podregulować ale i tak trzeba bedzie sprzęgło chyba otworzyć.

woz1938
30-01-10, 13:26
otworzyc? planuje zmienic skrzynie i mysle ze to bedzie dobre rozwiazanie co Ty o tym myslisz?

kamil608
30-01-10, 13:31
możesz otworzyć , będziesz wiedział co jest grane , może zrób to zanim wymienisz bo może okazać się że naprawa wcale nie będzie droższa niż druga skrzynia , chyba że wymieniasz nie z powodu awarii a z chęci zmiany przełożeń

Mario
30-01-10, 15:24
co do pierwszego problemu to zrobiles swiadomie lub nie reset kompa poprzez rozladowany aku, wiec raczej w normie objawy, teraz juz sie nic nie powinno dziac z obrotami.....
co do tarcia to moze lozysko szlak trafil na skrzyni i tyle....

skolopendra
30-01-10, 16:12
co do pierwszego problemu to zrobiles swiadomie lub nie reset kompa poprzez rozladowany aku, wiec raczej w normie objawy, teraz juz sie nic nie powinno dziac z obrotami.

dokładnie tak


lux wcisnalem sprzeglo(sprzeglo noweczka) chce wbic

jakiej firmy? i kto je zmieniał?

Mati_1979
30-01-10, 16:19
otworzyc? planuje zmienic skrzynie i mysle ze to bedzie dobre rozwiazanie co Ty o tym myslisz?

Lepiej zobaczyć co siedzi w tej skrzyni bo czasem możesz kupić inną skrzynię w dużo gorszym stanie.

woz1938
31-01-10, 03:26
skrzynie kupuje od forumowicza nie wiem jeszcze ktorego bo jest ich kilku ale...
sprzeglo firma ...eh nie pamietam a wymienial moj znajomy mechanik.
a skrzynie zmieniam z powodu tego wlasnie tarcia...nienawidze jak mi cos nie gra w samochodzie kupie skrzynie zaloze a przy okazji zdejmowania skrzyni zobacza mi co tam piszczy w sprzegle

JulekCIVIC
31-01-10, 14:07
a przy zmianie sprzegla zmieniane bylo lozysko oporowe?
a ten kolega to mechanik z zakladu czy ma swoj warsztat? bo jak zmienial sprzeglo to chyba wiedzial ze cos jest nie tak i dlatego ta zmiana to mogl zobaczyc co jest a nie wymienil i jedz panie moze bedzie dobrze...

woz1938
31-01-10, 14:18
sprzeglo zmieniane bylo dlatego ze stare bylo zdarte do nitow i sie slizgalo...przy zmianie sprzegla bylo zmieniane:
-Tarcza
-Docisk
-Lozysko
Zmienie skrzynie na dniach i bd po problemie;)

kolega to gosc kolo 50tki ktory od malego siedzi w samochodach a warsztat ma swoj...jego synalek to milosnik hondy sam ma hb wiec napewno zrobili to dobrze.