PDA

Zobacz pełną wersję : nie chce odpalić- co to?



waka
28-01-10, 09:59
Witam.
Mam d14a4. Wczoraj rano schodzę do auta, chcę odpalić a tu kupa. Miałem malutko paliwa, ale wtedy zwykle ze drugim razem odpalał, a teraz az akumulator się rozładował. Kupiłem 6 litów benzyny, dodałem troszke denaturatu bo myślałem że może to woda, ale tankuję tylko na renomowanej stacji. Nic to nie dało. Dziś podpiąłem pod inny akumulator kablami i kręciłem ją długo ale to też nic nie dało. Co mogło się stać? Pierwszy raz odmówiła posłuszeństwa.

vtec
28-01-10, 10:22
Zawilgocony aparat zapłonowy, stare kable... Kiedy ostatni raz wymieniałeś kable WN?

waka
28-01-10, 10:26
nie wymieniłem od kupna czyli 2 lata:) mogą to być kable? zawsze było ok, malutki problem pojawiał się tylko jak było mało paliwa bo odpalała za drugim razem, albo trzeba było dłużej pokręcić

vtec
28-01-10, 11:15
Pamiętaj jedno-zimą zawsze wszystko wyjdzie, każda najdrobniejsza usterka. Sprawdź wieczorem czy Ci iskra nie lata po komorze silnika. To ewidentnie problem z układem zapłonowym. Jeśli masz możliwość, możesz też spróbować suszarką podmuchać troche na zapłonowy, niech przeschnie dobrze ;) Jak to zrobisz i nie da to żadnego efektu, to będzie się kombinować dalej. Na razie warto zacząć od prozaicznych rzeczy.

klucz
28-01-10, 12:27
zeby auto odpaliło musza byc spełnione trzy warunki:
-powietrze
-paliwo
-iskra

sprawdz czy słychac prace pompki paliwa,przeczysc przepustnice i jesli masz to zawor FITV no i przedewszystkim iskra czyli to co kolega wyżej napisał.

waka
30-01-10, 16:23
dalej stoi umarła. iskra dochodzi do wszystkich świec, pompa działa bo jak odłączyłem wężyk od filtra paliwa to leci benzyna więc pompuje. prysnąłem tez plakiem w przepustnice bo chciałem zrobić autostart, ale też lipa. macie jeszcze jakieś pomysły?

skolopendra
30-01-10, 16:30
zeby auto odpaliło musza byc spełnione trzy warunki:
-powietrze
-paliwo
-iskra

dokładnie tak


macie jeszcze jakieś pomysły?

jeśli spełnia powyższe warunki pozostaje rozrząd !

Rodman
30-01-10, 19:15
a jak sprawdzałeś iskrę? osobiście bym postawił na zjechaną kopułkę, zasyfiony palec albo świece pamiętające jeszcze czasy produkcji auta...

waka
30-01-10, 19:26
świece wymienione jakieś 25tyś km. znajomy wyjął fajke i włożył taki bolec metalowy do niej, ja kręciłem, a on przyłożył do czegoś metalowego i iskra była(chyba tak to zrobił)

Rodman
30-01-10, 19:51
mój kumpel miał ostatnio niemal identyczną sytuację... sprawdzał świece tak jak Ty, iskra była... ALE po wykręceniu świecy i powtórce na tejże, okazało się że iskra oczywiście była ale tak marniutka i i bijąca z boku... do tego miał jeszcze zjechaną kopułkę.. po wymianie świec (NGK) i kopułki (jakiś zamiennik) odpalił prawię od razu, prawie bo po poprzednich próbach odpalenia silnik nieźle zalany był palifkiem... powodzenia...

waka
30-01-10, 20:56
powiedzcie mi bo dzwoniłem do mechanika i mówi że jest możliwość że się zapowietrzył, czy w civicu jest jakiś zaworek do odpowietrzania? mówi że w fiacie jest obok listwy wtryskiwaczy, ale w hondzie nie wie czy jest coś takiego

rooter666
30-01-10, 23:47
na gorze filtra paliwa jest taka sruba do odpowietrzania ale jak wymienialem filtr to wcale nie odpowietrzalem ,samo sie odpowietrzylo :D .