PDA

Zobacz pełną wersję : licznik



woz1938
27-01-10, 22:34
mam licznik w milach z obrotomierzem

obrotomierz smiga a predkosciomierz chodzi jak chce ...czasami uda mu sie pokazywac predkosc ale to rzadkosc zazwyczaj pokazuje 210 jak smigam powoli... albo wskazowka sobie skacze... to na 50 to na 160...pozniej wisi na samym dole... nie wiem ocb ale chyba trzeba bedzie wymienic licznik...?temp silnika tez nie pokazuje.. raz na jakis czas sie ruszy wskazowka.

pawciob80
28-01-10, 01:27
Co do prędkościomierza to na początek proponowałbym sprawdzić kostkę i gniazdo od prędkościomierza (umiejscowiona na bloku skrzyni biegów), być może wymaga tylko przeczyszczenia, robota to żadna, a i koszta zerowe, ale skoro i wskazówka temp. szwankuje więc pewnie raczej problem z licznikiem, byc może zimne luty..?

kamil608
30-01-10, 12:43
a wcześniej działał? , czy zmieniałeś zegary i poprostu po zmianie świrują ?

Mario
30-01-10, 14:27
posprawdzaj polaczenia/kostki jak nie pomorze to pewnie "licznik" jest problemem bo malo prawdopodobne zeby oba czujniki/zlaczki od temp i obrotow naraz "nie zwieraly" dobrze....

SajmonLP
30-01-10, 15:00
Miałem podobny problem z predkosciomierzem ackzolwiek działał tylko latem lub jak sie nagrzało autko w srodku, okazało się ze były zimne luty, i należało przelutować cały układ elektryczny, zwykła taką lutownicą, z tym że dokładnie punktową, by nie porobić zwar, wyciągnąłem rownież kostke od skrzyni, przeczyściłem, i działało ok. Było to w EG4

piotrstrojek
30-01-10, 22:52
Czasem ktoś sprzedaje niekompletne liczniki albo z zepsutymi wskazaniami paliwa i temp - nabądź taki i podmień sam prędkościomierz. Może nawet trafisz taki, który odmłodzi Twojego Hondziolota :)

I od razu kup w km/h... po co Ci w mp/h...

woz1938
31-01-10, 00:28
no wlasnie tylko u mnie mam tempomat i w tych co sa w km/h chyba trudno dostac zegary z kontrolka CRUISE CONTROL?

no wlasnie ostatnio jak bylo cieplej troszke...to normalnie zegar pokazywal predkosc az sie zdziwilem...ale znow zauwazylem ze jak juz zacznie dzialac wskaznik temperatury to obroty mi trzymaja 200...w****ia mnie to powoli..

Cegła
31-01-10, 00:35
spróbuj przeczyścić styki przy zegarach, ew. poprawić luty. Przełożenie jednej kontrolki do nowych zegarów nie powinno być wielkim problemem.

woz1938
31-01-10, 01:36
no wlasnie co do elektryki to jestem zacofany.Nie czaje za duzo w tej kwesti chyba ze ktos z forum potrafi zrobic taka przerobke to chetnie dam zarobic chodzi o ta kontrolke bo luty przeczyszcze i chyba macie racje co do zimnych lutow bo jak sie zrobilo cieplej to wszystko bylo okey:cool: