PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazówka temperatury silnika....



Plakku
27-01-10, 20:15
No więc tak, problem ten mam od jakiegoś czasu. Powiedzmy 2-3 miechy. Niestety z czasem coraz częściej się on pojawiał aż do tej pory kiedy już nie pamiętam jak ostatnio działał.

Sprawa jest prosta. Wskazówka temperatury silnika nie działa

Objawy wyglądają że w ten sposób, jadać ze Słubic do GW (ok. 80km) na 10 razy tylko raz pokazuje mi temperature. W 90% wskazówka wogóle nie daje znaków życia, czasem podczas jazdy nagle załapie i pokaże temp. ale to rzadko. Czasem też powiedzmy jeżdżąc po mieście jest tak że kiedy zgasze silnik i zapale go po 5min to pokazuje tą temp. do czasu kiedy znowu go nie zgasze.

Może ktoś z was spotkał się z tym, lub wie jak to naprawić.

Moje podejrzenia to:
a) Termostat
b) Czujnik temp. silnika

SajmonLP
27-01-10, 20:18
zdarza się też czasami że sie robią tzw zimne luty na tej całej płytce gdzie idą prądy do całego licznika i wtedy też nie ma styku..zaskakuje np tylko latem gdy jest mega ciepło albo jak sie w aucie nagrzeje. Aczkolwiek wydaje mi się ze to co innego jednak. Chociaż różnie bywa.

JulekCIVIC
28-01-10, 10:42
Termostat to odp bo by np czy ogrzewanie nie chodzilo no i temp chyba do zera nie spadala :D ja winuje kabelki idoce do czujnika temp przy silniku moze sie poluzowal i lapie czasem albo i nie jak mu pasuje...

pwl
28-01-10, 15:51
Podmień na chwilę zegary - albo znajdziesz, albo wyeliminujesz jednego z potencjalnych winowajców.

derwisze
28-01-10, 15:57
Sprawdz wtyczke .