PDA

Zobacz pełną wersję : Probelm-dusi sie



RobcioL
25-02-05, 19:39
Witam , mam taki problem - jak dodaje nagle gazu to jest moment zawachania zanim hondzia jedzie a ostatnio dwa razy przytrafilo mi sie ze wogole nie chcial jechac i gasl ....tak jakby nie jechal na ktoryms cylindrze...myslalem ze to moze cos z elektryka ze moze wilgoc bo mam wlot na masce ale to stalo sie podczas jazdy ( po 20 min) a nie po ruszeniu zaraz.Auto postalo z 30 min i przeszlo.Troche mnie to niepokoi.Znajomy powiedzial mi ze to moga byc zawory , moze nie przymyka sie jakis zawor jak sie silnik nagrzeje .Chcialbym je wyregulowac ale nie wiem gdzie szukac jaka ma byc przerwa i czy jest zalecana kolejnosc regulacji ???Silnik D13B2
Swiece , przewody wymienione.Wiec ten problem odpada.Jeszcze jedno pytanie jaki i gdzie kupic plyn do mycia filtra stozkowego w Wawie ???
Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam.

ksiu600
25-02-05, 19:52
to jest oczywiscie silniczek na gazniku ? moim skromnym zdaniem kwestia zaworów odpada, a bedzie to usterka związana własnie z gaznikiem, moze jakiegos syfu załapał i trzeba go tylko rozebrac i przedmuchać, jest jeszcze mozliwośc ze zapłon jest żle ustawiony wtedy tez bedzie sie przyduszał ale z kolei nie powinien zgasnąć no chyba ze jest wy*****y na maxa. :)

emg
25-02-05, 20:14
jak to było: świece i moduł sprawdź :roll:

LIO
25-02-05, 22:53
albo modul i swiece ;) to pierwsze co przychodzi mi na mysl :D

i uzyj opcji szukaj

plyn do mycia filtra stozkowego, mozesz kupic, na allegro, w InterCarsie, w lepiej zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym.

GoorY
26-02-05, 01:29
no i kopulke czy nie zawigotniala np. no i modul :D
ooo emg nowy avtr ? ql

RobcioL
26-02-05, 11:57
swiece , przewody -nowe od tygodnia.kopulka sprawdzona i jest ok.zostal tylko modul do sprawdzenia ale to w poniedzialek.DZieki za opodwiedz.Jak cos Wam jeszcze przyjdzie do glowy to piszcie . :grin:

ksiu600
26-02-05, 16:46
daj sobie spokój z modułem na 99,9% jest oki bo jak moduł sie z***** to nie ma iskry i wtedy w ogóle nie odpala ewentualnie szarpie wiec na moje odpada, a wysokie napiecie i aparat zapłonowy to nie jedyne elementy które padaja w civicach zobacz lepiej dokładnie ten gaznik, moze filtr paliwa jest przypchany !!

LIO
26-02-05, 21:14
daj sobie spokój z modułem na 99,9% jest oki bo jak moduł sie z***** to nie ma iskry i wtedy w ogóle nie odpala ewentualnie szarpie wiec na moje odpada, a wysokie napiecie i aparat zapłonowy to nie jedyne elementy które padaja w civicach zobacz lepiej dokładnie ten gaznik, moze filtr paliwa jest przypchany !!
albo modul ;)

GoorY
26-02-05, 21:17
albo katalyzator (jak jest) albo filtr powietrza (pytanie o plyn do mycia nie bylo bezpodstawne?) albo cos sie zjebalo... :grin:
np. modul :D

emg
26-02-05, 23:34
czasem też padają moduły (zimne luty), świece aha nowe.

RobcioL
27-02-05, 14:49
katalysator jest tzn tylko obudowa ;) jutro bede sprawdzal modul i reszte wiec moze bede mial kolejne pytania .

rem36
27-02-05, 14:57
tia modul... 8)

wez lepiej bardziej pod uwage to co napisal kisiu600.

Bo z tymi modulami to troche inna historia jest ;)

szpulek
28-02-05, 00:34
Jeszcze jedno pytanie jaki i gdzie kupic plyn do mycia filtra stozkowego w Wawie ???

czesc, czy Ty masz stozek w EG3? z gaznikiem? czytalem opinie, sam chcialem zalozyc, ale mi odradzono ze wzgledu na gaznik..

co do szarpania i mulenia to tez stawiam na siwece, u mnie czasem jest podobny efekt, mam juz nowe swiece, ale msuze miec jeszcze czas by je zalozyc.. pozniej bede grzebal w gazniku..

pzdr

RobcioL
28-02-05, 21:29
hmmm jestem troche laikiem samochodowym i dlatego pytam ...jestescie pewni co do tego ze w D13B2 95 rok jest gaznik ???bez demontazu pokrywy filtra nie widac tego za bardzo...?? :?: moze glupie pytanie ale duzo mi wyjasni.
A drugie pytanie czy zna ktos olej polsyntetyczny 10W40 Lotus (nie Lotos ;) ) moze ktos taki uzywa..?bo wlasnie niedawno kupilem to auto i na takim czyms jezdzi civiczek.
Trzecie pytanie odnosnie temperatury w silniku tzn na wsazniku .Wskazuje troszke ponad 1/3 po nagrzaniu , czy to ok ? czy termostat wymiana ??Ogrzewanie tak jakby srednio grzalo ale moze dlatego ze zima...
Troche duzo tych pytan ale widze ze koledzy spece i lubia wyjasniac :D a pozniej wrzuce ze dwie fotki auta to bedziecie mogli pokomentowac bo zauwazylem ze nie lubicie tego typu tuningu hehe .Pozdrawiam.Robert

eVok
28-02-05, 21:53
trochę o grzaniu :D http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=2239&postdays=0&postorder=asc&start=0

tak,jest gaźnik

szpulek
28-02-05, 22:00
nawet w specyfikacji hondy jest, ze to gaznik, oni chyba by sie az tak nie pomylili :D :D :D pzdr

RobcioL
28-02-05, 22:17
no to juz wiem ze mam cos z temperatura nie tak poniewaz u mnie dlugo sie nagrzewa to raz a dwa ze wskazowka dochodzi max do jakies niepelne 1/3 ...czyli termostat do wymiany ?????? kurde koles od ktorego kupilem oczywiscie powiedzial ze w hondach to jest normalna temperatura. :x termostat to wydatek ...??Dzieki za odpowiedz.

RobcioL
28-02-05, 22:23
ok juz znam cene , lepiej bedzie go chyba wymienic i sie przekonac.

szpulek
28-02-05, 22:24
zagladnij pod watek, ktory podal eVok, u mnie tez wskazowka za wysoko nie dochodzi, ale auto grzeje, ssanie sie wylacza.. pzdr

rem36
28-02-05, 22:27
e tam do wymiany odrazu..... Wazne czy jak sie nagrzeje to stoi temperatura w miejscu caly czas!! My tu na oko okreslamy poziom w jakim powinna byc wskazowk dla jednego to jest 45% dla innego 40% albo 35%, ograniczmy to do przedzialu miedzy polowa a cwiartka 8) co do dlugiego rozgrzewania to wkoncu zime mamy i -15 :)
moze naprzyklad wlaczasz ogrzewanie odrazu po zapaleniu silnika i dlatego ci sie dlugo grzeje, wbrew pozora to ma spore znaczenie!!

RobcioL
28-02-05, 22:33
hehe no grzac to ja sie lubie :D wiec moze dlatego sie dlugo grzeje ale boje sie ze on nie otwiera sie jednak do konca bo daleko mi nawet na oko do 35 % wskazowki .Poprostu go wymienie i bede wiedzial czy bylo warto.OK na temat temp juz cos wiem.Na temat gaznika ze jest tez...szkoda mialem nadzieje ze jednak sie pomyliliscie :( wiec trzeba bedzie go przeczyscic ( jakies godne polecenia miejsce do gaznikow w Wawie ??)
A co odnosnie oleju ?? 10W40 Lotus polsyntetyk-> bo nie wiem czy lac ten sam czy jakis inny polsyntetyk.Slyszal ktos cos o tym oleju a moze ktos uzywal.DZieki
PS.Jak sie wkleja fotki ?? to was troche zaszokuje hehe i pewnie mi sie dostanie zdejmij to zdejmij tamto :D :D

szpulek
28-02-05, 22:43
uzyj znacznikow [img], pzdr

rem36
28-02-05, 22:46
co do grzania to wlaczanie go zaraz po uruchomieniu silnika jest bez sensu zupelnie, raz ze i tak nie bedzie grzalo a dwa bedzia chlodzilo plyn chlodzacy , bo nagrzewnica to najzwyklejsza chlodnica tylko mala, wlaczajac nadmuch robis zdokladnie to samo jakby sie wlaczal wiatrak w chlodnicy..... U mnie jak auto rozgrzewa sie stojac i wskazowka podniesie sie kilka centymerow i wlaczy sie nawiew to zaczyna spowrotem spadac :) Podczas jazdy najlepiej jest wlaczyc ogrzewanie dopiero jak wskazowka od temperatury zacznie sie podnosic...
Widze ze koniecznie chcesz ten termostat wymienic :P
Co do oleju to pierwsze slysze a o olejach bylo tematow hoho wiec archiwum polecam.
pzdr

szpulek
28-02-05, 22:50
odpalajac zimne auto przy niskiej temp zawsze wylaczam dmuchawe, warto tez jest (mimo, ze dmuchawa nie dziala) skrecic z cieplego na zimne, to tez poprawia i przyspiesza dogrzanie sie silnika, wlaczam dmuchawe dopiero jak wskazowka ruszy do gory.. pzdr

RobcioL
28-02-05, 22:52
no prosze -musze zmienic nawyki :lol: ...
PS.jakos nie wiem jak wkeic fotke z twardego.... :sad:

szpulek
28-02-05, 22:56
z twardego to raczej ciezko bedzie.. (sam nie iem czy tu sie da dawac zalaczniki).. wrzuc na jakeigos eftepa, a pozniej znaczniki img... pzdr