PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze sprzęgłem :/



kooondzik
26-01-10, 22:42
Witam

Wczoraj wieczorem sprzęgło jeszcze brało normalnie i po odstawieniu samochodu do garażu wsiadłem do niego dziś rano i sprzęgło bierze bardzo nisko prawie przy samej podłodze dolałem płynu do zbiorniczka wyrównawczego fakt było go bardzo mało ale po uzupełnieniu braku nic się nie zmieniło chwile po pompowałem sprzęgłem ale dalej kupa :/ nigdy nie miałem problemu ze sprzęgłem i jakoś nie wydaje mi się żeby mogło się "skończyć" przez noc w garażu nie używane. Czego to może być wina? Aha i szukałem w szukajce ale nie znalazłem problemu podobnego do mojego także proszę nie odsyłajcie mnie do opcji szukaj tylko jako bardziej rozeznani pomóżcie koledze laikowi w miarę możliwości :d

jero11
26-01-10, 22:47
odpowietrzyłeś układ?
pewnie pompka przecieka i możesz to sprawdzić przy pedale sprzęgła.

kopatshu
26-01-10, 22:53
mam to samo. w te mrozy coś szczególnie się pierniczy aż bieg nie chce wejść.
;)

kooondzik
26-01-10, 23:10
płyn nie ucieka sprawdzałem przy pedale sprzęgła nie jest mokre anie nic nie wycieka ale właśnie jest ten szkopuł że nie odpowietrzyłem po dolaniu. Może to być wina tylko nie odpowietrzenia?

agent_lol
26-01-10, 23:22
płyn nie ucieka sprawdzałem przy pedale sprzęgła nie jest mokre anie nic nie wycieka ale właśnie jest ten szkopuł że nie odpowietrzyłem po dolaniu. Może to być wina tylko nie odpowietrzenia?

a kiedywymieniałeś płyn hamulcowy ? znajac zycie to robił to poprzedni własciciel , stary płyn na takich mrozach moze troszke szwankować ;p

kooondzik
26-01-10, 23:45
płynu dolałem dzisiaj bo prawie go nie było :/ bo o nim zapomniałem. A samochód stoi w garażu ale fakt przez dzień jak jestem w pracy to stoi na zewnątrz.

wojtu
26-01-10, 23:47
Miałem tak samo, przyszły mrozy i sprzęgło ani drgnęło, biegów nie szło wrzucić. Samo dolanie płynu nic nie da bo jak chwyciło powietrza, to nie ruszy. U mnie nie było widać jakiś drastycznych wycieków, ale płyn miał już swoje lata...
Odpowietrzyć, przy okazji przepłukać całość nowym płynem.
Skuteczne w 100% a roboty na 15 minut

art81
27-01-10, 10:22
Po dolaniu płynu spróbuj powciskać pedał przez jakiś czas. Może jak trochę nim podpompujesz to wróci do normy. U mnie było podobnie po dłuższym nieużywaniu auta.

skolopendra
27-01-10, 15:44
płynu dolałem dzisiaj bo prawie go nie było :/

więc się pewnie zapowietrzyło