PDA

Zobacz pełną wersję : vtec



saint
26-07-06, 12:12
Witam!!!
Mam taki problem?!
posiadam HONIE 94r z silnikiem D16Z9 i nie załącza mi sie wogóle V-tec . :(
Miałem robioną głowice zawory uszczelniacze prowadnice są nowe .Zawory mam ustawione poziom oleju jest OK.chciałbym żeby mi ktoś podpowiedział co dolega mojej furce,co mam sprawdzić lub ewentualnie wymienic :?

Zaznaczam że przed robieniem głowicy też sie nie załączał

Z góry dziękuje i pozdrawiam Saint

MarcinM
26-07-06, 12:42
A zrobiłeś sobie kontrolke v-teca???

saint
26-07-06, 12:45
Nie robiłem bo sie na tym nie znam

sajmon1100
26-07-06, 12:48
Witam!!!
Mam taki problem?!
posiadam HONIE 94r z silnikiem D16Z9 i nie załącza mi sie wogóle V-tec . :(
Miałem robioną głowice zawory uszczelniacze prowadnice są nowe .Zawory mam ustawione poziom oleju jest OK.chciałbym żeby mi ktoś podpowiedział co dolega mojej furce,co mam sprawdzić lub ewentualnie wymienic :?

Zaznaczam że przed robieniem głowicy też sie nie załączał

Z góry dziękuje i pozdrawiam Saint
a po czym wnioskujesz ze sie nie załącza? bo ogólnie w SOHC nie czuć jakiegoś mega efektu

saint
26-07-06, 12:49
A są jakieś zawory lub czujniki V-teca a jeśli tak to gdzie sie znajdują i jak je sprawdzić

[ Dodano: Sro 26 Lip, 2006 ]
Kumpel ma delsola D16Z6 i słychać go i czuć mocno

zonk
26-07-06, 13:28
Kumpel ma delsola D16Z6 i słychać go i czuć mocno

moze poprostu ma glosny wydech i stozek...wtedy zawsze slychac duzo glosniej... a czuc...moze wlasnie przez to masz zludzenie ze go czuc?

_Pawel
26-07-06, 13:28
W D16Z6 raczej nie słychc vetca. Zrób samodiagnostyke..sprawdz błędy o ile będa.Bo jesli wnioskujesz na słuch to zapewniam że jestes w błędzie. Auto jeździ normalnie? zwłaszcza przy wyższych prędkościach ?

saint
26-07-06, 13:36
tzn kolega ma teraz stożek i słychac jeszcze bardziej i czuc ze jak sie u niego załącza vtec to naprawde czuc to ze ciągnie lepiej i robi sie dużo głośniej,a u mnie jedzie normalnie i przyspiesza po prostu płynnie,nie ma żadnej różnicy a tez mam power rure z stożkiem.

_Pawel
26-07-06, 14:07
Zrób samodiagnostykę ..będziesz wiedził co i jak.
Pozdr...

polkar
26-07-06, 14:15
Miałem DOHC, seria B, mam SOHC, seria D i jest mega róznica w załączaniu vteca. W B16 było to efektowne, było czuc i słychac, a w D16 jest to raczej płynne, bez efektów.
Tyle z mojej strony.

denon
26-07-06, 14:24
Witam. Ja tez na początku myslalem ze vtec mi sie nie wlacza, nawet chyba gdzies posta tutaj pisalem ale nie pamietam juz :P po prostu nie slyszalem go .. nastepnie pewnego deszczowego dnia ;p pojechalem wymienic filtr paliwa bo bylem na etapie wymiany wszystkcih filtrow i oleju i nagle jak uslyszalem ten dzwiek vteca to usmiech z twarzy nie zszedl przez caly dzien ;p

saint
26-07-06, 14:30
A kąt wyprzedzenia zapłonu ma przy V-tecu jakieś znaczenie?? Jeśli ktoś zna ten kąt do mojego silnika to byłbym wdzięczny !?

Fanta123
26-07-06, 15:00
Ja mam s16z6 i nie odczuwam włączenie vteca ( żadnego zrywu lub dodatkowego dźwięku) a włącza mi sie przy 4200 obt kiedyś 4500 obr ( nie wiem czemu teraz wcześniej), wiem to bo mam diode zainstalowaną.

saint
26-07-06, 15:11
A jak sie instaluje taką diode jakieś podpowiedzi!?

_Pawel
26-07-06, 15:14
Tu masz link... http://home.earthlink.net/~civicex95/vteclight.html
Zeby sie nie grzebać w komorze silnika można też podłączyć sie pod odpowiedni pin przy ECU.... zdaje się że jest to A4 .

saint
26-07-06, 15:22
zaraz obejrze ale na razie wielkie dzieki

bidz
26-07-06, 19:07
Tu masz link... http://home.earthlink.net/~civicex95/vteclight.html
Zeby sie nie grzebać w komorze silnika można też podłączyć sie pod odpowiedni pin przy ECU.... zdaje się że jest to A4 .
a nie jest tak, że w różnych silnikach różne piny?
Jeszcze przy kompie nie grzebałem, ale z tego co wyczytałem ma to byc zielony przewód z żółtym paskiem, czyli ten sam co przy selenoidzie.
Chyba najlepiej zlaleźć takowy w kabinie przy ECU i sprawdzic miernikiem czy to ten sam.
jestem w błędzie?

P.S. czekam teraz na diode 12v, w przyszłym tygodniu będe robic kontrolkę, to moze cos madrego wtedy napiszę.

P.S.S- trochę jednak tego V-Teca słychac i czuć przy SOHC. Trochę :)
Najlepiej poznać po spalaniu, ze się włącza :mrgreen:

_Pawel
26-07-06, 19:57
a nie jest tak, że w różnych silnikach różne piny? ..mysle że tak włąsnie jest.. Ja piszę o P28 czyli ECU do d16Z6. Ale chyba i Z6 i Z9 ma P28.

Sławek
26-07-06, 20:46
P.S.S- trochę jednak tego V-Teca słychac i czuć przy SOHC. Trochę n
U mnie nie czuć nic gdy kontrolka vteca się zapala.

a nie jest tak, że w różnych silnikach
różne piny?
Jeszcze przy kompie nie grzebałem, ale z tego co wyczytałem ma to byc zielony przewód z żółtym paskiem, czyli ten sam co przy selenoidzie.
Chyba najlepiej zlaleźć takowy w kabinie przy ECU i sprawdzic miernikiem czy to ten sam.
jestem w błędzie?
Pociągnij z komory silnika, dosłownie 10 minut roboty na gotowo.

redrac
26-07-06, 22:56
Zaraz sie okaze ze d16z6 to vteka nie ma... nie czuc...ale widac roznice w przyspieszaniu wskazowki od obrotomierza...bynajmniej u mnie....od zpaiecia sie vteka idzie ciut szybciej niz do momentu zanim sie zalaczy..

LIO
27-07-06, 00:40
i slychac tez wyraznie zmiane faz nawet na seryjnym silniku (po dolocie bardzo wyraznie, lecz nie tak jak w dohc)

fenix
27-07-06, 01:17
Dzisiaj i wczoraj bawilem sie w ta kontrolke vteca, kable pociagnalem, a diodke 12v zamocowalem. No i jest problem podpinalem sie w zielono zolty przewod, ale nic z tego nie wyszlo mimo wielu prob. Troche zaluje, ze nie mam zadnego miernika... Pewnie metoda prob i bledow w koncu bym natrafil na odpowiedni przewod, ale moze ktos z Was bawil sie z tym w moim silniczku? Ktos doradzi ktory to kabalek, szkoda mi rozcinac wszystkie po kolei :wink:

havok
27-07-06, 11:55
U mnie ten przewód jest niebiesko-czarny. Masz się podpiąć pod ten, który jest przy grzybku VTEC.

maniek1982
29-07-06, 17:20
ja niedawno stałem się posiadaczem D16Z6 SOHC 125koni VTEC i odrazu powiem ze jestem swierzym kierowcą(prawko od 1,5miesiąca)i jest to oczywiście moje pierwsze autko,ale przesiadając sie z corsy ktorą uczyłem się jezdzić na kursach to byłem w szoku.
na początku nawet nie wiedziałem co to jest ten cały vtec i jak to działa,ale kiedy wyjechałem pierwszy raz zrobić sobie rundke wokol domu to kiedy jadąc spokojnie na 3 biegu silnik osiągnoł 3tys obrotow nagle autko zaczeło niesamowicie przyspieszac a ja zaczołem słyszeć soś w rodzaju takiego jakby gwizdu z silnika :) więc jesli ja swierzy i zielony kierowca to czuje to nie piszcie ze tego prawie nie czuc...

tomekk
29-07-06, 17:32
maniek1982, zmartwię Cię - przy 3 tys. obrotów nie miałeś prawa czuć VTEC'a, bo się jeszcze wtedy na pewno nie załączył... 8)

maniek1982
29-07-06, 19:21
ja tam wiem co czuje :smile:
a tu znalazłem w necie pare mądrości:

VTEC SOHC

Silnik
posiada po dwa zawory ssące i dwa wydechowe w każdym z 4 cylindrów. System VTEC w tej wersji steruje tylko pracą zaworów ssących, zawory wydechowe działają tak, jak w innych silnikach 16 zaworowych.

Każdy
z 8 zaworów silnika VTEC posiada oddzielną krzywkę i dźwignię do pracy przy małych i średnich prędkościach obrotowych. Jeden z dwóch zaworów dolotowych każdego z cylindrów otwiera się tylko na tyle, by uniknąć przegrzewania się gniazd zaworowych. Drugi z zaworów ma również skrócony skok, co powoduje nadanie dużej prędkości zasysanej mieszance. Zawirowanie jest tak duże, że umożliwia spalanie mieszanki o zubożonym składzie.

Jeśli
warunki pracy wskazują, że potrzebna jest większa moc wyjściowa, to komputer sterujący pracą silnika otwiera zawór elektromagnetyczny, doprowadzając do dźwigni zaworowych olej pod ciśnieniem. Dźwignie zaworów dolotowych każdego z cylindrów zostają dzięki temu spięte w jeden mechanizm, a do pracy wchodzi trzecia środkowa dźwignia zaworowa. Oba zawory dolotowe zaczynają wtedy pracować, w typowy dla wysoko wysilonych silników szybkoobrotowych. Jednocześnie mieszanka paliwowo - powietrzna zostaje wzbogacona do składu stechiometrycznego.

Moment
zmiany trybu pracy zależy od obciążenia silnika: następuje on przy 2700 obr/min przy pełnym otwarciu przepustnicy, a przy spokojnej, delikatnej jeździe spalanie ubogiej mieszanki jest kontynuowane aż do 3300 obr/min.

LIO
29-07-06, 19:24
chyba pomyliles teorie dla silnika vtec-e
przeczytaj uwaznie co jest napisane w tym temacie

http://hondapl.org/tech/vteccompare.html

maniek1982
29-07-06, 19:30
moze i cos pomyliłem bo szukałem na szybko....ale tak czy siak moge śmiało stwierdzić że od 3tys obrotów moja honda zachowuje się o wiele inaczej.

tomekk
29-07-06, 19:37
ale tak czy siak moge śmiało stwierdzić że od 3tys obrotów moja honda zachowuje się o wiele inaczej.

No i fajnie. Tyle tylko, że to nie za sprawą VTEC'a.

LIO
29-07-06, 19:50
poprostu auto wczesniej jedzie przecietnie, a powyzej 3000obr/min jedzie znacznie zywiej niz jakas corsa. Vtec zalacza Ci sie przy 4800 (chociaz jest to uzaleznione od obciazenia- kata otwarcie przepustnicy). Wtedy dopiero slychac inny dzwiek pracy silnika i szybsze wkrecanie sie w obroty. Nie jest to wprawdzie DOHC vtec, ale i tak jest to zauwazalne i odczuwalny ( chociaz jest to raczej bardziej plynne przyspieszanie niz gwaltowana zmiana)