PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka plynu hamulcowego.



Diups
25-07-06, 21:47
Witam.
Sprawa wyglada tak, ze jak jade i wchodze w zakret to zapala mi sie kontrolka recznego... mocniej przyhamuje i jest to samo.... to brak plynu czy co?

jak brak plynu to jaki powinienem wlac.... jaki jest "przewidziany" do anglika... jesli wogule jest polecany jakis ... czy o tym pisze w ksiazce czy cos...

jak to wymienic ? dolac tylko, czy jak olej spuscic stary, czy jak ?

z gory dzieki geje ... pozdrowka !

Leeo
25-07-06, 23:34
Ja wymienialem, to wlali mi jakis normalny, zaden z napisem "only for honda" czy cus :P Stary sie spuszcza, trzeba tez z przewodow wypchac, a potem nalac nowy i odpowietrzyc uklad.

ale moze na poczatku sprawdz ile masz plynu, przeicez jest tam skala. A jak bedzie go w porzadanej ilosci, to moze ma juz za mala gestosc..?

hmm.. a moze cos z recznym masz nie teges?

Gruszka
26-07-06, 00:46
Klocki masz do wymiany. A jaki plyn lac - znajdziesz w instrukcji :P

Diups
26-07-06, 09:29
A jaki plyn lac - znajdziesz w instrukcji n

nie mam instrukcji....

licze na podpowiedz

Gruszka
26-07-06, 10:01
DOT3 lub DOT4. Only.

Diups
26-07-06, 18:26
Gruszka, dzieki :) a jak spuszcze wszystko i wleje nowy to ile tego wejdzie ?

a klocki lekko popiskuja czasem tak cicho... czyli pewnie tez do wymiany jak piszesz. A nie orientuje sie ktos ile kosztuja klocki ?

tomekk
26-07-06, 18:45
a jak spuszcze wszystko i wleje nowy to ile tego wejdzie ?

Sam układ jako taki nie weźmie więcej niż 0,5 litra, ale jeśli chcesz dobrze odpowietrzyć, to zaopatrz się w pojemnik litrowy, bo na połówce nie dasz rady.



A nie orientuje sie ktos ile kosztuja klocki ?

Ziomie - jesteś tu nie od dziś, więc wiesz jaka będzie odpowiedź: trza do sklepiku zadzwonić i się zapytać :) heh tak za 120- 150 PLN kupisz już coś porządnego na przód.
W Krakowie akurat nie ma z tym najmniejszych problemów.

qba1983
26-07-06, 21:23
pamietaj ze jesli masz ABS to nie powinienes zlewac plynu, bo zapowietrzy sie pompa ABS.

vtecmatti
26-07-06, 23:17
jak bedziesz zmienial plyn to niesposzczaj calego tylko dolewaj caly czas nowy tak aby sie nie zapowietrzyl wlasnie, a bedziesz widzial czy z danego kola - odpowiecznika leci juz nowy plyn czy stary. ja tak w weekend robilem i byl git. 0.5l wystarczy w zupelnosci, a jak chodzi o plyn to jakis DOT 4 lub ewentualnie DOT 3. ja zalalem DOT 4.

Diups
26-07-06, 23:51
iomie - jesteś tu nie od dziś, więc wiesz jaka będzie odpowiedź: trza do sklepiku zadzwonić i się zapytać n heh tak za 120- 150 PLN kupisz już coś porządnego na przód.

hehe spodziewalem sie takiej odpowiedzi :D ale liczylem na to ze ktos bedzie wybawca :P
jeszcze jestem ciekaw ceny sondy lambda nowej... ale az sie boje... moze tez ktos wie ?? :D


pamietaj ze jesli masz ABS to nie powinienes zlewac plynu, bo zapowietrzy sie pompa ABS.
nie mam niestety absu :(


dzieki ziomy !!

Type-r
27-07-06, 00:07
DOT3 lub DOT4. Only.

a dot5 nie może być??

Gruszka
27-07-06, 00:15
Nie moze.

Type-r
27-07-06, 00:18
ciekawe dlaczego??

qba1983
27-07-06, 06:49
bo DOT 5 moze rozpuscic niektore uszczelki w serwo(czy cos takiego)

Type-r
27-07-06, 23:31
bo DOT 5 moze rozpuscic niektore uszczelki w serwo(czy cos takiego)

powaga?? bo zalałem Dot 5. Jak ktoś coś wie niech da znać! Zawsze można było stosować płyn o wyższym wskaźniku Dot.

Gruszka
27-07-06, 23:36
Na Twoim miejscu szybko bym go wymienil i nie ryzykowal. Hamulce to najwazniejsza rzecz w aucie.

DOT5 jest niekompatybilny z tym ukladem hamulcowym i wyraznie jest to podkreslone w hondowskim manualu.

Mystek
28-07-06, 00:24
hmm a czy do 1.8 VTi tez nie zalecane jest DOT5 ?

qba1983
28-07-06, 00:32
hmm a czy do 1.8 VTi tez nie zalecane jest DOT5 ?

no w manualu nie pisali ze sa jakies wyjatki...wiec chyba tez

powrótboga
04-07-07, 11:33
tak wlasnie jest u mnie - prtzy hamowaniu słychac swist.. zapytalem poprzedniego wlasciciela co zalal - on ze DOT5 bo najlepszy... laik.. i teraz mam serwo do wymianki - kupilem uzywke za 80pln i za robocizne tez 80 - oczywiscie wleje teraz DOT4.. ehh zmieniaj wiec bo uszczelki moze ci rozpuscic po roku po pol a moze za tydzien...

abarth81
23-02-08, 17:28
A czy płyn chamulcowy DOT 5.1 nadaje sie do układu chamulcowego i sprzęgła, czy do sprzęgła trzeba lac tylko DOT 4, wymieniłem w układzie chamulcowym i zostało jeszcze troche na układ sprzegłowy to bym wymienił ale ponoc nie mozna lac tam niczego powyzej DOT 4... DOT 5 zupełnie odpada bo on jest niemieszalny i stosują go chyba tylko francuzi w autach, zresztą na opakowaniu od płynu pisze ze nie mozna go mieszac z DOT 5 natomiast z DOT 3 i 4 tak, płyn firmy JURID.