PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z otwieraniem okna



ukman
24-01-10, 23:00
Witam

Mam bardzo poważny (upierdliwy) problem. Zostawiłem na noc całkiem otwarte od kierowcy (nie wiem jak ja to zrobiłem...) W nocy padał deszcz. I teraz mam taki problem - Okno otwiera się normalnie, z tym że guzik od okna kierowcy ma jak by dwa kliknięcia (jak ten do zrobienia zdjęcia w cyfrówkach), i okno otwiera sie samo do końca już po tym jednym kliknięciu (a powinno przy tym drugim). I drugi poważnieszy problem to taki, że okna zamyka się jakby "na raty" - trzymasz guzik pociągnięty do góry a szyba poszła do góry tylko 3-5 cm, i znowu. I tak muszę zamykać okno po trochu i zajmuje to chyba z minute zeby zamnkąć całkiem. Może wiecie co powinienem zrobić? (Wiem strzelić se za to w łeb :o) Może nowy guźik?
pozdro

Nemereth
24-01-10, 23:10
z tym że guzik od okna kierowcy ma jak by dwa kliknięcia (jak ten do zrobienia zdjęcia w cyfrówkach)

najlepiej zdemontuj boczek zobaczysz co tam jest, ewentualnie osuszysz przeczyscisz styki i powinno byc ok.

Poszukaj najlepiej w dziale elektrycznym forum, może tam coś konkretnego się znajdzie. Bo wg mnie to nic innego jak wilgoć/woda w srodku drzwi. Albo przez wilgoc ciezej idzie i silownik uznaje ze juz zamkniete i odpuszcza albo nie wiem. Wiem ze jak sie pusci button to szybka minimalnie jeszcze do gory podciagnie wiec moze wtedy sie robi luzniej i "swierze kopniecie" podnosi wyzej niz poprzednim razem.

To tylko moja teoria, mogę się bardzo w tym mylić.

subbler
25-01-10, 14:59
najlepiej zdemontuj boczek zobaczysz co tam jest

A czego miałby tam szukać ;) wystarczy, że odkręci uchwyt z z przełącznikami - trzyma się na jednej śrubce ;) odepnie wtyczki, weźmie do domu i dokładnie przeczyści/wysuszy/ itd itp albo pożyczy od kumpla 100% sprawne i podmieni na chwilę i będzie wiedział w czym kłopot. Nie ma sensu zdejmować boczek, zrywać folie żeby sobie na mechanizmy popatrzeć w te mrozy :D

Piatek
25-01-10, 21:22
zciag, zagrzej zeby odparowało, wydmuchaj i nie którzy eletrycy mówią ze WD40 nie zaszkodzi a moze pomóc, spróbuj prysnąc po przyciskach i stykach

Nemereth
25-01-10, 22:11
A czego miałby tam szukać wystarczy, że odkręci uchwyt z z przełącznikami

Wystarczy :) ja wolałbym odkręcić i osuszyć to tu to tam skoro okno było otwarte noc i padało... a przyciski szyb to nie jedyna instalacja w drzwiach:>