PDA

Zobacz pełną wersję : kopci na bialo,odp.dla nowego ktory pomylil działy



lyski1981
23-01-10, 11:25
no więc tak.wszystko zależy w jakich ilościach zjada olej i jaki silnik to jest.
jeśli d seria to koszty remontu wachaja sie w granicach 1500-2000zł,czy na ori częściach czy zamiennikach.
i w jakim zaktesie prędkości obrotowych lyka ten olej i czy ma vitka?jeśli na niskich to raczej dół silnika jeśli na wysokich to gora,tak czy siak robić mosisz cały bo zawsze jest ryzyko że jak zrobisz jedno to wysra się 2.
biały gęsty-skumulowany dym to uszczelka pod glowica sie wysrala.
jeśli zaś masz silnik b seri np b16 itd. to koszty w granicach 2500-4000 zł
ceny w obu przypadkach są rożne a to dla tego w jakim stanie jest silnik.
to tak ogolnikowo,jeśli chodzi o części to lepiej ori ale co do zamiennikow itp to niech się reszta wypowie i masz osoby na foum ktore są w stanie tobie zalatwić tniej niż w serwisie a wtedy koszta troche spadają
ale jeśli masz np. d15b2 czy d13 to lepiej popytać na forum o to czy ktoś ma sprzedać "nowy silnik"
bo to koszt okolo 500do800zł ewentualnie kolo 1500 ale to już b16 i masz vitka wtedy i jednostkę bardziej rozwojową.
jeśli sie mylę niech mnie ktoś poprawi:D
to mówilem ja lyski

JulekCIVIC
23-01-10, 12:03
z tymi cenami to chyba zes troche przesadzil... jak lyka olej D seria to do wymiany masz pierscienie (170zl TP lub podone) uszczelniacze (70zl) uszczelke pod glowice (120zl) ewentualnie prowadnice zaworowe(170zl) plus olej(150zl) planowanie(ja mam za 40zl) koszty czesci wahają sie od 500(zalezy czy wszystko wymieniasz) do 800zl no to chyba nawet jak jakis zaklad to nie wezmie 1000zl za robote.... a jak wezmie to lepiej nie naprawiac tylko wstawiac następny silnik, sytuacja w B seri wyglada podobnie ale obrobki silnika sa drozsze i niektore czesni wiec liczmy 1300zl plus robota majstra, wiec polecam samemu sie szkolic i robic Hanie bo najtaniej wychodzi :)
jak sie myle to niech mnie ktos poprawi :D

lyski1981
23-01-10, 12:13
juluś ja podalem ceny od do tak z robotą i częsciami,a takie pierdoły jak planowanie,owalizacja mogateż wejść w grę,tzn. pierwsza na pewno reszta takich zabiegów opcjonalnie,ale ceny podalem może trochę zawyżone ze względu na to jaki mechanik by mial mu to robić i co by mial wymieniać i jaki stan silnika po rozlożeniu.to i tak narazie jest gdybanie,a jak wiadomo gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem:D,dlatego ceny podałem takie a nie inne,wiadomo może zalatwic sobie tnie i części i gowna to wszystko jest zależne co i jak o to mi bardsziej chodzilo jak bym mial konkretnie pisać co i ile gdzie itp. pewno by wyszło taniej ale nie wiemy czy chlopak ma mechanika czy chce dać do serwisu ........

JulekCIVIC
23-01-10, 13:08
:D no czaje czaje ale jak jakis nowy urzytkownik by to zobaczyl to powie ze w cholere z ta honda bo mnie zjedzą remonty :P

awigdackp
23-01-10, 14:43
Może banalne pytanie ale czy pierścienie tłokowe w d-serii do każdej pojemności są takie same?

Kris21
24-01-10, 19:23
Zimą to chyba każde auto kopci na biało :D przynajmniej przez jakiś czas..

SajmonLP
24-01-10, 19:29
moj ej9 nie bierze ani grama oleju a daje na bialo bo kazdy przelot tak sie zachowuje!

Nemereth
24-01-10, 20:21
Może banalne pytanie ale czy pierścienie tłokowe w d-serii do każdej pojemności są takie same?

Pierscienie sa zalezne indywidualnie, czy tuleje byly ruszane czy nie itp sprawy... Dane fabrycznych masz podane w ktoryms temacie na forum.


Zimą to chyba każde auto kopci na biało :D przynajmniej przez jakiś czas..

Nawet cały czas :)


moj ej9 nie bierze ani grama oleju a daje na bialo bo kazdy przelot tak sie zachowuje!

Jakby brał olej to już nie na biało tylko czarno :)

SajmonLP
24-01-10, 20:32
Jakby brał olej to już nie na biało tylko czarno
a raczej na niebiesko :) to nie diesel

Kris21
24-01-10, 21:05
a raczej na niebiesko :) to nie diesel


No to jak dla mnie nazwa tematu jest co najmniej beznadziejna i trochę mija się z prawdą jeśli przy braniu oleju spaliny mają kolor inny niż biały :rolleyes:

Nemereth
24-01-10, 21:29
Tak, masz racje ze troche post kolegi a nazwa tematu to dwie bajki
To normalne ze hondy dymią na biało w zimie i w wilgotne dni i z tym nic sie nie robi.

Naprawiac trzeba jak kopci na biało bo ubywa plyn chlodniczy przez walnieta uszczelke glowicy.

SajmonLP
24-01-10, 21:45
ale w tym momencie widać ubytki płynu chłodniczego. Tak tylko zapobiegawczo pisze, ze białe "kopcenie" zimą na przelocie to norma ;-)dla zdrowych silników, no i tych zajechanych również.

lyski1981
24-01-10, 23:59
wpislem taki temat jak jakis nowy zadal pytanie w innym dziale.tzn. dal właśnie taki tytuł i poprostu dla ulatwienia szukania to zrobilem.wiem że zimą kopci na biało bo para wilgoć itp. ale w swoim poprzednim temacie wlaśnie tak zostało zadane pytanie itd.
ale kolega chyba nie skożystał z pomocy

Kris21
25-01-10, 18:50
A powiedzcie mi drodzy koledzy jeżeli po wykręceniu świecy znajduję się na niej olej to co to może oznaczać? Przy wymianie świec mechanik powiedział że przy jednej taka sytuacja była...

Nemereth
25-01-10, 21:30
Uszczelniacze mogą być do wymiany.

Kris21
25-01-10, 22:35
To nawet tak źle się nie zapowiada ;) Na pewno też będe miał do wymiany uszczelke od pokrywy zaworów bo to chyba największy szkopół.. pociekło nieźle na silnik a chyba już od czasu kiedy właścicielem był koleś przede mną to tego nie zrobił.. A właśnie jeszcze takie pytanko.. bo przy wyższych obrotach typu 4,5- 6 tys czuję choć nie zawsze olej w kabinie powodem może być ta uszczelka od pokrywy zaworów? bo gdzieś na forum obił mi się już taki temat i coś było związane z olejem który gdzieś się wydostał na zewnątrz.

Nemereth
25-01-10, 23:05
Uszczelniacze zaworów albo pierścienie mogą być.

Uszczelka pokrywy zaworów w zamienniku to jakies 25 zł a jeździ i jeździ i jet git :)


bo przy wyższych obrotach typu 4,5- 6 tys czuję choć nie zawsze olej w kabinie powodem może być ta uszczelka od pokrywy zaworów? bo gdzieś na forum obił mi się już taki temat i coś było związane z olejem który gdzieś się wydostał na zewnątrz.

Fakt był taki temat a przyczyną był wydech na którym olej czy coś się przypalało i dawało do kabiny.

Kris21
27-01-10, 13:15
Dziękować za pomoc ;) Ten 'Nowy' nie skorzystał ale ja dzięki temu mogłem dowiedzieć się tego co mnie najbardziej nurtowało.. :D