PDA

Zobacz pełną wersję : Łożysko...?



michu_gno
23-07-06, 23:10
Witam!

Od pewnego czasu slysze ze niestety łożysko mam do wymiany w prawym przednim kole. Chcialem sie dowiedziec bo oczywisice kazdy mechanik ma inna teorie, czy wystarcz same łożysko dostac czy musi byc tez piasta? Moze jakies wskazowki, na co zwracac uwage, ceny i wszystkie mozliwe informacje. Na dzien dzisiejszy zaproponowal mi jakis majster bez szkoly :) 100zl robocizny + 299 łożysko, czy to duzo czy normalka ? (niestety on stwarzal wrazenie malo czajacego baze, a szczegolnie jak podszedl do auta i sie spytal jaki to model hundaya ...

Czy moze ma ktos numer katalogowy tego łożyska (moze byc pomierzone w praktyce i spisany numer z rantu łożyska) , czy bedzie to taki sam: 44300-s04-a01 (co wazne dla mnie wymiary : 101x85x96 waga 0,96) jesli numer katalogowy i wymiary graja to sam dobiore jakis tani odpowiednik lozyska ze zwyklego sklepu metalowego po taniosci :) z tym ze oczywiscie lozysko o odpowiedniej klasie! Jest to civic bez abs-u

Pozdrawiam!

Danio
03-08-06, 10:29
witam!Nr katalogowy takiego łożyska to 4703-03-7434E koszt takiego łożyska to ok 200zł dostępne jest ono w sieci Inter Cars.

Danio
03-08-06, 10:29
witam!Nr katalogowy takiego łożyska to 4703-03-7434E koszt takiego łożyska to ok 200zł dostępne jest ono w sieci Inter Cars.

ceelx
03-08-06, 10:54
w focie jest dostepne 7 szt. takiego lozyska (piasty) 220 zl wychodzi po rabatach klubu i to jest chyba raczej piasta.firma skf, ale to nie ma znaczenia bo wymienialem u siebie z tylu i w pudelku siedzialo dokladnie to samo co zdjalem z auto (org)
a po drugie po co placic komus stowacza jak to jest pol godz roboty :roll: przynajmniej z tylu, bo z przodu nie wymienialem ;)

ceelx
03-08-06, 10:54
w focie jest dostepne 7 szt. takiego lozyska (piasty) 220 zl wychodzi po rabatach klubu i to jest chyba raczej piasta.firma skf, ale to nie ma znaczenia bo wymienialem u siebie z tylu i w pudelku siedzialo dokladnie to samo co zdjalem z auto (org)
a po drugie po co placic komus stowacza jak to jest pol godz roboty :roll: przynajmniej z tylu, bo z przodu nie wymienialem ;)

pompek
03-08-06, 13:25
no właśnie... mi coś huczy z przodu... mam wrażenie, że to łożysko... ale jak byłem w warsztacie przy okazji czego innego i powiedziałem o tym, to podnieśli mnie, kazali wrzucić na piątkę rozpędzić koła a potem wyłączyć silnik... stwierdzili, że to może być również skrzynia biegów... ale ja tak sobie myślę, że jak by to była skrzynia, to po wysprzęgleniu huczenie by ustawało... czy się mylę?

pompek
03-08-06, 13:25
no właśnie... mi coś huczy z przodu... mam wrażenie, że to łożysko... ale jak byłem w warsztacie przy okazji czego innego i powiedziałem o tym, to podnieśli mnie, kazali wrzucić na piątkę rozpędzić koła a potem wyłączyć silnik... stwierdzili, że to może być również skrzynia biegów... ale ja tak sobie myślę, że jak by to była skrzynia, to po wysprzęgleniu huczenie by ustawało... czy się mylę?

ceelx
03-08-06, 13:36
no wlasnie wtedy bys sie dowiedzial czy to lozysko czy skrzynia

ceelx
03-08-06, 13:36
no wlasnie wtedy bys sie dowiedzial czy to lozysko czy skrzynia

pompek
03-08-06, 14:10
no wlasnie wtedy bys sie dowiedzial czy to lozysko czy skrzynia
jeżeli moje rozumowanie jest słuszne to już wiem, że to nie skrzynia bo huczenie po wysprzęgleniu nie ustaje...

pompek
03-08-06, 14:10
no wlasnie wtedy bys sie dowiedzial czy to lozysko czy skrzynia
jeżeli moje rozumowanie jest słuszne to już wiem, że to nie skrzynia bo huczenie po wysprzęgleniu nie ustaje...

ceelx
03-08-06, 14:22
tzn ze lozysko :d

ceelx
03-08-06, 14:22
tzn ze lozysko :d

michu_gno
04-08-06, 21:58
wiec moge podsumowac:

Łozysko mnie kosztowało 129 zl, (niby sredniej jakosci jak mozna łożyska tak klasyfikowac:)
wymiana, i tu najlepsze bo 40 zl ! Uwazam ze dla niego pełen respekt :)

pozdrawiam

michu_gno
04-08-06, 21:58
wiec moge podsumowac:

Łozysko mnie kosztowało 129 zl, (niby sredniej jakosci jak mozna łożyska tak klasyfikowac:)
wymiana, i tu najlepsze bo 40 zl ! Uwazam ze dla niego pełen respekt :)

pozdrawiam

barti
02-10-07, 22:24
Przyłącze sie do pytania które jak widac było juz jakis czas temu.
Czy moze ma ktos wymiary łozyska do EK3 D15Z6 ???
Po ostanich zakupach jakie zrobilem w BHMD I InterCarsie jestem mocno rozczarowany wiedza sprzedających. i nie chciał bym znowu spotkac się z sytuacja ze kupiec łozysko ale od innej hondy.

ceelx
03-10-07, 08:12
przod , tyl ?? masz abs czy nie ??

barti
04-10-07, 15:51
Oki, sorki. Uciekło mi to uwadze.
Dokładnie to mi chodzi o przednie koło bez ABS

ceelx
04-10-07, 16:13
wymiarow ci nie podam ale moge ci podac nr skf-u : VKBA 3246

barti
04-10-07, 22:16
Dzieki za pomoc. dzisiaj zaryzykowałem i cos kupiłem. Zoabczymy co z tego bedzie

No i okazało się że znowu zle mi sprzedali. Tym razem bylo za małe.
Prawidlowe lozysko wedlug katalogu JC Auto to z hondy po 97 roku.
Jak dorwę suwmiarkę do zmierzę i podam wymiary dla inny zainteresowanych

lobuz52
18-10-07, 17:41
witam!Nr katalogowy takiego łożyska to 4703-03-7434E koszt takiego łożyska to ok 200zł dostępne jest ono w sieci Inter Cars.
czyli mam rozumieć, ze z przodu wymienia sie samo łożysko? bo nie wiem czy jestem ślepy albo głupi czy nie napisaliście....

matss17
21-02-09, 17:13
Nie znalazłem nigdzie, wiec pisze tutaj z czystym sumieniem, bo to odpowiedni temat :) Mam następujący problem. Lewe przednie koło ma luz, Kiedy podniosę samochód na podnośniku i kiwam kołem to chwieje się razem z tarczą i rusza Sie też półośka. Luz jest dość spory, bo kiedy gwałtownie ruszam kołem to tarcza uderza o klocki. Na oko jakieś 5-10 mm luzu. Słychać stukanie przy najeżdżaniu na dziury mechanik stwierdził, że to sworzeń gałki wahacza no i wymienił. Niestety nadal to samo. Co obstawiacie, piasta + łożysko???

Tompro
21-02-09, 17:27
Nie znalazłem nigdzie, wiec pisze tutaj z czystym sumieniem, bo to odpowiedni temat :) Mam następujący problem. Lewe przednie koło ma luz, Kiedy podniosę samochód na podnośniku i kiwam kołem to chwieje się razem z tarczą i rusza Sie też półośka. Luz jest dość spory, bo kiedy gwałtownie ruszam kołem to tarcza uderza o klocki. Na oko jakieś 5-10 mm luzu. Słychać stukanie przy najeżdżaniu na dziury mechanik stwierdził, że to sworzeń gałki wahacza no i wymienił. Niestety nadal to samo. Co obstawiacie, piasta + łożysko???

Jeżeli ci się nakrętka nie odkręciła to wygląda na łożysko. Niech ktoś wejdzie pod auto i patrzy czy jak ruszasz to lata też cały wahacz czy nie. Ale mi to wygląda na łożysko. Z przodu nie musisz piasty zmieniać, wystarczy same łożysko. Jak kupiłem zestaw pod 262mm na przód też latały piasty jak głupie, zmieniłem tylko łożyska i jest super.

matss17
21-02-09, 17:31
Podniosłem go sciągnąłem koło i wacchacz nie lata. Tylko tarczocha... Sróba wygląda na nieco wykreconą ale cholera by to strzeliła, nie mam takiej nasadki wielkiej :/ Jadę do mechera żeby pozyczył nasadki :P Zaraz napisze czy sie poprawiło

Tompro
21-02-09, 18:02
Nie chce cię martwić, ale jeżeli jeżdziłeś jakiś czas z odkręconą nakrętką to łożysko mogło już dostać po dupie i może się okazać do wymiany. Na razie dokręć nakrętkę i zabij na tym rowku blache, żeby się nakrętka sama nie odkręcała. Jak łożysko nie będzie wydawać niepokojących dźwięków to powinno jeszcze być ok.

matss17
21-02-09, 18:07
Łożysko jest ok, poprostu to była wina sworznia że się tłukło, jednak po poskładaniu mechanik nie dokrecił nakrętki i stąd ponowne stukanie tyle ze tym razem piasty... Przynajmniej mam taką nadzieje zaraz jadę do niego

Tompro
21-02-09, 18:11
No to powinno być ok. Tylko niech pamięta o zabiciu tej blaszki przy nakrętce bo się odkręci.

matss17
21-02-09, 20:26
Dokręciłem i jest lepiej :) Nie zabilem blaszki bo już ciemno, zrobię to jutro

Tompro
21-02-09, 20:44
No to super. Tylko pamiętaj o tym zabiciu.

matss17
23-02-09, 21:06
http://img239.imageshack.us/img239/8554/559646141.jpg (http://img239.imageshack.us/my.php?image=559646141.jpg)
http://img239.imageshack.us/img239/559646141.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img239/559646141.jpg/1/)


Czy ten element metalowo gumowy jest wymienny. Czy cały górny wachacz trzeba wymienic?? bo właśnie tam jest luz.

Tompro
24-02-09, 06:22
Jest to sworzeń wahacza górnego i jest wymienny.

matss17
24-02-09, 17:50
Spoko, juz wiem. Są zestawy naprawcze.. odrazu zrobie obydwie strony :)

szkari
24-03-09, 11:14
Podepnę się pod temat. Otóż byłem wczoraj na wymianie oleju i w czasie jak olej się zlewał to mechanik zaczął oglądać koła. Jak sprawdził prawe tylnie to stwierdził, że strach jeździć. Koło miało trochę luzów jak się nim ruszało. Po czym stwierdził że to łożysko uwalone, czyli generalnie cała piasta do wymiany. I tu mam pytanie, czy przy takich objawach to na pewno jest piasta ? Czy mogą być uwalone jeszcze jakieś inne cześci zawieszenia ? Wole się upewnić zanim kupie dwie piasty na tylnią oś. Jak myślicie czy jechać jeszcze do jakiegoś mechaniora od zawieszenia, upewnić się i dopiero zamawiać cześci ? Czy śmiało moge zamawiać te piasty i fru do mechanika zanim koło odpadnie ?
Co do samych piast. Dzwoniłem do dwóch sklepów
http://www.hondatanio.pl - nowa japan cos tam - 180 PLN , używka 100 PLN
http://www.japancars.krakow.pl/ - 342 PLN
Skąd taka różnica cen ? warto brać używke ? Nie ukrywam, że musze się troche oszczędzać z kasą

Tompro
24-03-09, 11:30
Niech ktoś wejdzie pod auto i patrzy czy jak ruszasz kołem to lata ono wraz z wahaczami czy tylko samo koło. Jeżeli samo to łożysko uwalone. Ceny są dość duże bo łożyska tylne są zintegrowane z piastą. Ja jakiś rok temu za japoński oryginał ale nie w ASO dałem troche ponad 300 zł.

marcocivic1
24-03-09, 13:16
skrzynia nie powinna. zgaszenie nie pomoze i tak beda huczec tryby w ukladzie roznicowym normalka, lozysko ma charakterystyczny huk ktory na zakretach czesto ostaje. z przodu jest same lozysko wymienne koszt ok80 plus robocizna nie wiecej jak 60 prosta robota.musisz zminic mechanika jak ci takie ceny wali:)

nie wiem nie pisalem na tym forum a tu moj opis jest sorki:)

Tompro
24-03-09, 13:21
skrzynia nie powinna. zgaszenie nie pomoze i tak beda huczec tryby w ukladzie roznicowym normalka, lozysko ma charakterystyczny huk ktory na zakretach czesto ostaje. z przodu jest same lozysko wymienne koszt ok80 plus robocizna nie wiecej jak 60 prosta robota.musisz zminic mechanika jak ci takie ceny wali:)

nie wiem nie pisalem na tym forum a tu moj opis jest sorki:)

Tu chodzi o tylne łożysko ;)

marcocivic1
24-03-09, 13:30
slusznie nie powinna byc skrzynia. lozysko wytepuje bez piastyok80pln i robocizna mysle ze nie wiecej jak 60. musisz zmienic mechanika jak ci takie ceny spiewa. jeszcze jak lozysko huczy to na zakretach ustepuje ale nie zawsze oczywiscie:)

tylne jest z piasta wymiana bajecznie prosta lozysko mozna kupic za 160 z JC. nie wiem czemu pisze na forum o lozysku a odp jest gdzie indziej. z mojej strony wszystko Pozdrawiam

postaram sie jeszce raz Jesli jest to przod to same lozysko ok80 pln i wymiana ok60 piasty nie trzeba

juz nie wiem o co chodzi pisze na innym forum tu wyswietla

matss17
27-03-09, 10:17
Zrobione, japońskie zamienniki wraz z robocizną kosztowały 240 zł