PDA

Zobacz pełną wersję : d16z6 sedan



tomciuh82
20-01-10, 18:53
witam
mam prośbe.
czy moglibyscie wyrazic swoje opinie o hondzie civic 5 gen d16z6 SEDAN.
Jak to jest ze spalaniem, osiagami?
wielka prosba bo mam jedną na oku.
pozdrawiam

SajmonLP
20-01-10, 19:16
silnik jak wiadomo jesli bedzie zdrowy to warto bo osiągi przyzwoite jak na 1.6, wiadomo to nie b seria ale rade daje. A skoro sedan to zapewne patrzysz pod kątem rodzinnym i przestrzennym? jeśli tak to myśle ze warto :)

Cegła
20-01-10, 21:55
spalanie, osiągi http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=11737

zabas
20-01-10, 22:57
jedną możesz u mnie podejrzeć w temacie :D
osiągi ? hmmm no tak ci powiem. sedan z tym silnikiem jest dość cichociemny, nie pozorny. osiągi myślę zę zadowalają każdego.
co chcesz wiedzieć dokładnie ? do tej pory pręd. max to 195km/h przy silniku sprzed remontu, biorącym olej i w totalnej serii a miejsca na obrotku było sporo jeszcze więc szacuje że i 215 by poszła.
spalanie - na moim przykładzie. max. nie wiem ale na vtecu jeżdząć non stop możę być wysokie.
średnie około 7litrów. minimalne jakie mi sie udało uzyskać to 5,8 ale przy mega spokojnej, emeryckiej jeździe.

na pewno musisz uważać na pobór oleju bo te silniki to chyba zawsze biorą. mi mimo wymiany uszczelniaczy i pierścieni tłokowych ubywa oleju minimalnie na vtecu ale zawsze coś. to jest ich bolączka raczej.
na pewno się spisywać będzie doskonale no i jest to jakaś baza na mody ciekawe również :)

rem1k
20-01-10, 23:21
spalanie srednio kolo 7,5 trzeba liczyc wiec tragedi nie ma...faktycznie cichociemny to on jest:) miejsca pod dostatkiem, ogolnie jest git tylko klimy mi brak:( zwroc szczegolna uwage na stan bo baaardzo ciezko znalezc cos w dobrym stanie niestety

Nemereth
21-01-10, 10:11
http://testy.mojeauto.pl/spalanie/model/Honda,Civic.html - bardzo ładnie zrobiony test ;)

Jednak nie ma co patrzyć na jakiekolwiek raporty, silniki mają swoje lata i są w różnym stanie więc nawet wypośrodkowanie danych może odbiec od Twoich oczekiwań. Najlepiej jest to sprawdzić po prostu na konkretnym egzemplarzu.

Taki przykładzik:

Coupe V Generation (analogicznie jest z sedanem):
Ja na baku (45L) zrobię do 700 km (D16Z6). Natomiast na przykład Ann jak zrobi 400 km to się bardzo cieszy (D15B7) :)

Kolega wspomniał o minimalnym spalaniu jakie mu się udało uzyskać... Może to trochę szokujące ale udało mi się uzyskać 4.2 Litra na 100 km (trasa 200 km - tankowanie przed i na koniec).

Także po prostu dopłać te 2-3 stówy ale przejedź się Hondą przed zakupem mniej więcej by określić spalanie o ile sprzedający na to pozwoli. Pewnie nie, z racji tego że albo żal mu auta/czasu albo okaże się że bierze sporo oleju, różnie bywa.