PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynia biegów VI gen 1,4 do civica 1,5 vtec



majkibmw
20-01-10, 10:19
Witam! :D

Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest przełożenie skrzyni biegów z civica VI gen 1,4 do 1,5 vteca:rolleyes:? Głównie mi zależy aby skrzynia była krótka i szybka..Może ma ktos inne pomysły.. Jak to wygląda cenowo? Kilka razy słyszałem jadący samochod po tuningu, gdzie przy zmianie biegu wydawało specyficzny dźwięk, jak to sie nazywa fachowo i jakie to ma osiągi?? :) Proszę o szczegółowe informacje Dzieki z góry i pozdrawiam!

robert29
20-01-10, 10:39
najkrótsza skrzynia jest z d13 po 95r cenowo to zalezy od250zł powinienes dostac

Skoti
20-01-10, 10:59
Robert ma całkowitą racje z tą poprawką że z 95r a nie po 95r. Po 95 D13b2 już nie bylo. niektórzy nawet twierdzą że skrzynie z 94r też mają krótsze przełożenia ale tego nie jestem pewien

zakit
20-01-10, 11:28
specyficzny dzwiek przy zmianie biegu, czyli zapewne chodzi ci o takie pssst, to nazywa sie turbo i zawór blow off. zapewne wiesz ile kosztuje turbo :)

btw, tu masz taka fajna tabelke jaki silnik jaka skrzynie mial :)

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2496

najfajniejsza i tak jest hybryda czyli polaczenie 2 lub wiecej skrzyn w 1, najkrotsze przelozenia w 1 skrzyni, w d serii jest to FD 4,4 oraz 3 i 4 z CRX. ja taką wlaśnie mam :)

lozek
20-01-10, 14:47
Skrzynia od 1.4 też do najkrótszych nie należy ;)

Lepiej od D16Z6 weź skrzynie i będzie już fajnie jeździć. Będziesz miał więcej pieniędzy to zrobisz hybrydę z tej od D16Z6 wiec nic się nie zmarnuje ;)

skolopendra
20-01-10, 14:57
z tą poprawką że z 95r

tak lecz nie wiadomo które są z tego roku :D a dokładnie chodzi o krótsze FD

zakit
20-01-10, 15:51
tak lecz nie wiadomo które są z tego roku :D a dokładnie chodzi o krótsze FD

prawda, swego czasu szukalem bazy na hybryde, i znalezc na allegro skrzynie do 1.3 to nie problem, z tym ze kazdy pisze ze pasuje do 1.3 i 1.5, ale nikt nie pisze od jakiego silnika pochodzi, a nawet jesli napiszą ze od 1.3 to nie z ktorego roku :)

najlepiej kupic z ckpl, tu przynajmniej masz pewniaka :) ew hybryde.

teg
21-01-10, 02:07
Miałem w D15Z8 skrzynię od 1.4, miałem też od V gena jeszcze krótszą - porażka. Z oryginalną długą jeździ się jednak, o dziwo, lepiej - może i przyspieszenie było lepsze, ale ECONO działało do 88km/h czyli w trasie prawie nie działało, w mieście w zasadzie wcale. No i te przełożenia jakoś tak nie pasowały, w "oryginalnym 1.4 z oryginalną skrzynią" jeździło mi się dobrze, nie wiem w czym rzecz, ale po prostu źle dobrane przełożenia do mocy i momentu. I spalanie w mieście większe o 1,5l...

Nemereth
21-01-10, 09:57
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2496

Skrzynia S20 z D16Z6...
W tabelce widnieją aż 3 modele skrzyń S20. Dwie są przeznaczone fabrycznie dla Coupe... i teraz pytanie - zależnie od produkcji USDM / EU ? Jeśli tak to która z tych dwóch jest z USDM ?

pytanie drugie - Które modele skrzyń można podłączyć dla D16Z6? mam na myśli czy s40 będzie pasowała?

WaSSIL
21-01-10, 12:54
tak lecz nie wiadomo które są z tego roku a dokładnie chodzi o krótsze FD
no niestety jeśli, się nie wie z jakiego rocznika wyciągnięto skrzynie to później to już tylko zgadywanka

skolopendra
21-01-10, 15:48
zależnie od produkcji USDM / EU ? Jeśli tak to która z tych dwóch jest z USDM ?

dowiesz się jak rozbierzesz ją :D


podłączyć dla D16Z6? mam na myśli czy s40 będzie pasowała?

każda jedna

teg
22-01-10, 19:14
Częsty problem na szrotach - wyciągną, położą kilka S20 i S40 obok siebie i potem masz opcję - "wybieram bramkę nr...." ;) Dowiesz się po zamontowaniu, jak sprawdzisz obroty/prędkość :D