PDA

Zobacz pełną wersję : Cos nie halo... Pomocy!



Rida
23-02-05, 23:21
Mam jakis dziwny problem z moja cifka... Zaczyna sie to tak ze ciezko strasznie odpala- rozrusznik kreci ale zaskoczyc nie chce, a jak juz zaskoczy to przerywa i tak jakby jej mocy brakowalo... Co to moze byc? Swiece? moze klemy zle dokrecilem? :D lub przeczyscc trzeba? Nei wiecie co to moze byc? gdzie szukac problemu? Aha nie dzieje sie to caly czas ale coraz czesciej ostatnio, szczegolnie na zimnym silniku i przy takiej pogodzie czyli jakas odwilz i ogolnie wilgotno... Pozdrawiam 8)

LIO
23-02-05, 23:30
sam sobie odpowiedziales na pytanie. Sprawdz wszystko co zwiazane z pradem, klemy, swiece, przewody, kopulke i palec rozdzielacza, modól zaplonowy......

rem36
23-02-05, 23:34
heh zaraz sie zacznie:)
co tam trzeba bylo sprawdzac hmm... chyba swiece i modoł :D :D :D

nie no na powaznie to generalnie jak jakis sproblem zwiazany jest z wilgocia to zwykle jest to wina ukladu zaplonowego, natomiast to ktory element jest zepsuty to juz indywidualna sprawa...


edit
widze LIO ze mnie ubiegles ale skoro juz napisalem to nie bede kasowal. pzdr

siemaR
23-02-05, 23:39
Klemy raczej odpadają, bo podobno kręci normalnie, a jak już odpali to nie powinien się dusić bo jest luźna klema - nie ciągnie wtedy prądu z aku - na dzień dobry to co pisał LIO, na 99% gdzieś łapie wilgoć - przewody WN i zobacz co się dzieje z aparatem - są preparaty którymi można popryskać przewody i aparat - tworzy się na nich siliconowa powłoka i pomaga,kosztuje kilkanaście zł i będziesz wiedział że to przez to, wtedy ewentualnie pomyślisz nad nowymi przewodami i uszczelnieniem aparatu.
EDIT: widzę że mnie obaj ubiegliście :lol:

Rida
23-02-05, 23:43
są preparaty którymi można popryskać przewody i aparat

a gdzie takiego czegos szukac? i jak to moze sie nazywac?

siemaR
23-02-05, 23:50
nazywa się jakoś Ignition Sealer, pierwszy lepszy link: http://www.kleenflo.pl/ks_spoik.htm szukać w sklepach moto i do kupienia w większości stacji - zapytasz o to i Ci powiedzą.

lukiasz
24-02-05, 00:05
1. wstawiaj auto do garazu
2. wiecej jezdzij wtedy nie bedzie łapał wilgoci
3. to nei jest na forum techincze tylko mam 10 lat i nie wiem czy moge juz kupic lizaka,
4. najpierw sprawdzaj czy np dokreciles klepe potem pytaj co dalej bo tu powoli robi sie jeden wielki smietnik

pozdr.

Rida
24-02-05, 12:55
1. wstawiaj auto do garazu
2. wiecej jezdzij wtedy nie bedzie łapał wilgoci
3. to nei jest na forum techincze tylko mam 10 lat i nie wiem czy moge juz kupic lizaka,
4. najpierw sprawdzaj czy np dokreciles klepe potem pytaj co dalej bo tu powoli robi sie jeden wielki smietnik

pozdr.
odp:
1. nie mam
2. malo nie jezdze
3. kolega to od poczatku uzytkowania civica wszystko o nim wiedzial?
4. to byl zart

pozdr

lukiasz
24-02-05, 13:05
wszytkiego to nawet japoniec ktor to skonstruowal nie wie ale najpierw robie wszystko zeby samemu dosc a jak juz kompletnie nie wiem to pisze :wink:

ARTX
24-02-05, 13:10
temat sie wyczerpal.. zaczynaja sie gejowskie sprzeczki ;)

ZAMYKAM