PDA

Zobacz pełną wersję : EJ1 Air Bag



Nemereth
18-01-10, 19:52
Witam,

Interesuje mnie czy poduszki powietrzne sa sterowane przez wlasny komputerek czy sa w jakis sposob podlaczone pod komputer glowny? Są tylko podpięte pod komputer poduch i do instalacji elektrycznej ?

Można odpiąć wtyczki nie wiem od zasilania? i po prostu będą tyle, że wmontowane w samochodzie?


Jak to jest analogicznie do AirBagów z ABS ?

Tompro
18-01-10, 20:14
Do SRS (poduszek) i ABS są osobne komputery. Przy odpięciu możesz od razu żarówke wyjąć z zegarów, bo będzie Ci cały czas świecić. Spokojnie zasilanie poduch możesz odpiąć.

Nemereth
18-01-10, 20:36
są gdzieś jeszcze te instalacje podpięte oprócz zasilania? Czy po rozpięciu zasilania można je już wymontować?

Czy to, że zarówka w szafie będzie świecić nie znaczy, że są one jeszcze gdzieś podpięte?

Tompro
18-01-10, 20:38
Są podpięte do zasilania, zegarów (kontrolka) i do kiery idzie klakson przez wiązke.

Nemereth
18-01-10, 22:02
Kontrolka w zegarach sterowana jest impulsem czy masą ? Bo już nie wiem ocb, czemu kontrolka się będzie świecić skoro tym steruje "odpięty" komputer poduch. Nie jest ona pośrednio sterowana kompem głównym ?

MaTeUsZ_V212
18-01-10, 22:23
Czy to, że zarówka w szafie będzie świecić nie znaczy, że są one jeszcze gdzieś podpięte?
Nie

Nowy Kubi
19-01-10, 16:56
chcesz odpiąć poduszki czy kompa?
Komp jest na tunelu z przodu, instalacje od srs są osobne i mają żółte peszle
a w ogóle to o co chodzi i po co odpinać na stałe?

Nemereth
19-01-10, 17:09
Zastanawiam się nad kierunkiem mojej coupety, wygląd czy performacne... przy wyglądzie to by było co najwyżej śmiganie do pracy więc poduszki by były. Ugodowo można coś zdziałać ale montaż i demontaż dla wagi... tak z Ciekawości zapytałem jakby to było, jak to działa.

piroman
19-01-10, 17:18
demontaż dla wagi...
bez obrazy ale może zdemontuj sobie hamulce, tak dla wagi:confused:
myślisz że ile uzyskasz KM demontując poduszki:rolleyes:

Nemereth
19-01-10, 18:18
1-2 KG, tylna kanapa, boczki itd to się uzbiera... ale nie roztrzęsajmy się nad tym to tylko rozkminka. Zastanawiałem się jak to jest z poduszkami wiec zapytalem.

piroman
19-01-10, 18:25
Zastanawiałem się jak to jest z poduszkami wiec zapytalem.
spoko

1-2 KGodchudzenie auta o tyle nic Ci nie da a nigdy nie wiadomo czy poduszka sie nie przyda

Nemereth
19-01-10, 18:28
Napewno przy codziennej jeździe dobrze je mieć. Przy performance już nie koniecznie aczkolwiek nigdy nie wiadomo.

Póki co nie mam ich w coupe, wiec myślę w którą stronę z civiciem iść i czy je założyć i jaki z tym byłby problem.

pwl
19-01-10, 18:34
Czyli co, nie masz poduszek, ale zastanawiasz się co by było jakbyś je miał i chciał je zdjąć? Nie ogarniam Cię... Historia podobna do tej z silnikiem xD Nie mam i raczej trudno go dostać, ale jak go załozyć do Coupe?

vtec
19-01-10, 19:40
Po co Ci odchudzanie auta, przecież C/J seria sobie spokojnie poradzi z autem z airbagami !