PDA

Zobacz pełną wersję : Tuleje tylnych wahaczy



Pstrokaty
20-07-06, 11:38
Witam,
mam 2 pytania odnośnie tulei wahaczy.

1. wiem, że mamy 3 tuleje z tyłu na stronę. "Cukierki" to tuleje wahacza wzdłużnego. Jak nazywają się pozostałe, gdyż wiem tylko, że jedne to są jakieś przy amortyzatorach?

2. wiem, że muszę wymienić te tuleje wahaczy przy amortyzatorach. Mechanicy u których do tej pory wszystko robiłem powiedzieli mi, że te pozostałe tuleje (poza "cukierkami") trzeba wymienić razem z całymi wahaczami (koszty masakryczne). Wydaje mi się, że to jakaś ściema!! Czy może mnie ktoś uświadomić??

tomekk
20-07-06, 12:59
Mechanicy źle Ci powiedzieli - te tuleje występują osobno. Dopiero co pisałem komuś, bo też o to pytał. Kup najlepiej w ASO - droższe od lipnych zamienników o jakieś kilka złotych, a różnica kolosalna. Oszczędność na zamiennikach tylko pozorna. Ja do EG5 płaciłem chyba 45PLN za sztukę.

LIO
20-07-06, 15:00
1. wiem, że mamy 3 tuleje z tyłu na stronę. "Cukierki" to tuleje wahacza wzdłużnego
3 tuleje to masz na strone ale w wahaczu poprzecznym dolnym.
Cukierek duzy to masz na wahaczu wzdluznym i jeszcze chyba 2 małe oraz maly cukierek na górnym wahaczu i jedna "zwykla" tulejka.


Jak nazywają się pozostałe, gdyż wiem tylko, że jedne to są jakieś przy amortyzatorach?

cukierek to jest nazwa potoczna (slang warsztatowy). Nie ma jakichs nazw, sa ewentualnie numery czesci, albo poprostu okreslasz miejsce osadzenia danej tulejki w zawieszeniu, aby to wytlumaczyc. Zatem na wahaczu poprzecznym masz łączącą oba wahacze (wzdluzny i poprzeczny), drugą pod amortyzatorem i trzecią montowaną w gniazdo mocowania wahacza do podwozia.


powiedzieli mi, że te pozostałe tuleje (poza "cukierkami") trzeba wymienić razem z całymi wahaczami (koszty masakryczne). Wydaje mi się, że to jakaś ściema!! Czy może mnie ktoś uświadomić??

albo ściemnili, albo nie wiedzą, albo źle zrozumiałeś.
Prawda jest taka że wszystkie z tyłu są wymienne. Najlepiej jest wymontować wahacz i przez prase wyciskać stare i wsadzać nowe.
Skoro tulejki są dostępne na sztuki, to muszą się wymieniać prawda ?

Pstrokaty
20-07-06, 16:32
Panowie,
generalnie domyślałem się, że ściemniaja, ale chciałem się upewnić.
Źle raczej nie zrozumiałem, bo u nich wymieniałem "cukierki" o czym im powiedziałem, że na pewno nie chodzi o te tuleje. W każdym bądź razie sami mówicie, że wszystkie tuleje można wymienić bez zmiany wahacza, więc pomyłka wykluczona.
Wykluczone jest, że nie wiedzą, gdyż specjalizują się w Hondach.

Najbardziej wkur... mnie, że robiłem u nich już kilka rzeczy (a tani nie są) i generalnie powinni już mnie uznawać za stałego klienta i taką ściemę puszczają.

W ogóle to już się nauczyłem, że w tej branży nie należy ufać nikomu, no chyba, że ma się to szczęście, że ma się znajomego. Trzeba pilnować, patrzeć na łapy i nie być zbyt miłym.

A najlepiej to samemu znać się na wszystkim - dizisiaj przyjdzie do mnie książka "Honda Civic - Sam naprawiam" ;))) Masakra!

LIO
20-07-06, 19:27
książka ta była podana gdzieś na forum w postaci pdf

m.leon
27-09-06, 15:43
mnie tez czeka wymiana tulejek w tylnym zawieszeniu, ile ich w koncu jest bo nie moge na forum tego znalezc i jaki jest sredni koszt.

michal750
27-09-06, 16:44
Opcja SZUKAJ Waszym przyjacielem
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=1902&start=0

TomekKujawiak
05-05-09, 13:13
Witam
Mam problem byłem w ASO hondy i powiedzieli że nie te największe tuleje nie występują osobno...
Powiedzieli że jesli podam numer katalogowy to moga załatwić...
MOŻE KTOŚ MA
MOJE AUTO CIVIC 1997 ROK COUPE EJ8
BĘDĘ NAPRAWDĘ WDZIĘCZNY ZA POMOC EWENTUALNIE WSKAZANIE GDZIE MOGE JE KUPIC..
pOZDRAWIAM

skolopendra
05-05-09, 17:13
nie występują osobno...

zmień aso i kup w następnym, cena ok 130 zł za sztukę

Randall
31-08-09, 11:57
Czy tulejki tylnego wahacza poprzecznego w Civicu EJ9 (są 3 sztuki) są takie same ? Bo juz nie wiem szukam wszedzie i niby jest jeden numer OEM.

Artek82
31-08-09, 12:57
można sprawdzić na stronie firmy bikopur żeby mieć pogląd czego szukać
są tam zamieszczone fajne schematy zawieszeń

kedzior.kedzior
31-08-09, 13:02
http://www.bikopur.pl/lang-pl/elementy-zawieszenia-poliuretan/honda-poliuretan/honda-civic-95-00-elementy-zawieszenia-poliuretan.html

Randall
01-09-09, 00:21
Jakoś nic tam nie wyczytałem, może ktoś jednoznacznie odpowiedziec na pytanie czy tuleje w tylnym wahaczu poprzecznym sa takie same ? A jesli nie to moze ktos ma numery OEM.

Tompro
01-09-09, 07:54
Czy tulejki tylnego wahacza poprzecznego w Civicu EJ9 (są 3 sztuki) są takie same ? Bo juz nie wiem szukam wszedzie i niby jest jeden numer OEM.

Jak jest jeden numer? Ta pod amorkiem będzie inna.


Jakoś nic tam nie wyczytałem, może ktoś jednoznacznie odpowiedziec na pytanie czy tuleje w tylnym wahaczu poprzecznym sa takie same ? A jesli nie to moze ktos ma numery OEM.

Ściągnij sobie EPC (Electronic Parts Catalogue) i tam masz wszystkie numery.

skolopendra
01-09-09, 08:55
Ściągnij sobie EPC (Electronic Parts Catalogue) i tam masz wszystkie numery.
Tompro jest teraz aktywny Raportuj zły post

dokładnie

http://hondatech.info/

Randall
01-09-09, 15:38
Dzieki, juz sciagam :)

pppawelek
01-09-09, 16:49
Jakieś półtora roku temu robiłem całe tylne zawieszenie, z tulei to wymieniłem tylko cukierki duże, a tak to kupiłem jakieś polskie wahacze i dużo taniej mnie wyszło niż każdą tuleję osobno bo jest ich naprawdę dużo:/ Z amortyzatorami kayaba i robocizną wyszło mnie jakieś 1100zł. Zrobiłem potem na nich 25tys i sprzedałem, ale z zawieszeniem nadal wszystko było ok:) Teraz w nowej znowu chyba będę musiał zrobić to samo:/

Randall
02-09-09, 10:58
EPC jeszcze nie zainstalowalem bo dopiero dzisiaj sciagnalem, a jestem w pracy. Ale wczoraj bylem w sklepie i znajomy powiedział ze tylne tulejki nie sa takie same w wahaczu poprzecznym. Powiedział ze od amora jest inna a dwie skrajne są takie same, podał mi nawet numer: 52365-SH3-000 ale szukałem po tym numerze i pokazuje tulejki do 4 i 5 gen. I dalej jestem w dupie :[

kedzior.kedzior
02-09-09, 12:03
do wahacza wzgłużnego tuleja tylna duży cukierek j54006a x2 L,P
do wahacza górnego mały cukierek j54002a (52393-SR0-004) x2 L,P
TULEJA WAHACZA TYLNEGO POPRZECZNEGO j54010a (52365-SH3-000) x4 L,P http://motohurt.info/sklep/product_info.php?products_id=92512
TULEJA WAHACZA TYLNEGO POPRZECZNEGO POD AMORTYZATOR 61501 (52622-SH3-010) x2 L,P http://motohurt.info/sklep/product_info.php?products_id=46534

podałem tobie linki do specyfikacji (w odnośniku- więcej informacji - masz wszystkie typy nadwozia wymienione do poszczególnych części)

voxuran
02-09-09, 12:46
Witam wszystkich. Moje autko czeka wymiana tulejek wachaczy przednich i wymiana końcówek drążków kierowniczych. Byłem w kilku sklepach i w pierwszym podali mi cenę za tulejki od 35 do 45 zł a w drugim powiedzieli że z przodu trzeba wymieniać cały wachacz więc jak to jest naprawdę? I jaki jest orientacyjny koszt takiej operacji (części + wymiana) auto z 92 r. d13b2

DawidJDM
01-01-18, 23:34
Czy przerabiał z Was ktoś temat i ma pewną informację na temat tego czy taki wahacz: https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3332203314140-J94025YMT-O4291-wahacz-zawieszenia-kola-tyl.html podejdzie do V EG ? Ze wszystkich opisów w hurtowniach czy allegro wynika że pasuje do Civica VI natomiast nie znalazłem żadnego z opisem do V, a przecież tam jest chyba niemalże bliźniacze zawieszenie tył prawda ? (sorry za odkop, ale nie lubię zakładać osobnych tematów z takimi drobnymi pytaniami :) )

xxxCHADZIAxxx
02-01-18, 01:03
Ludzie nie znacie strony JDMSHOP.EU tam gosc ma wszystko do hondy i nie tylko oem i tez rozne firmy piszcie lub dzwoncie to doradzi pozdro

DawidJDM
02-01-18, 07:57
Kurcze, szczerze mówiąc nie znałem tego sklepu. Dzięki za namiar, mail poszedł, zobaczymy co odpowiedzą ;)

xxxCHADZIAxxx
02-01-18, 12:33
to ciesze sie ze pomoglem :) ja kupuje z tego sklepu graty do hondy i polecam goscia jak najbardziej wszystko zgodne z opisem i rozne marki cześci polecam pozdrawiam