PDA

Zobacz pełną wersję : Osuszacz / skraplacz klimy ?



Wally
19-07-06, 21:23
Siema,

czy skraplacz (osuszacz) klimy jest czescia eksploatacyjna i podlega okresowej wymianie :?: Interesuje mnie czy ta czesc sie zuzywa, np. czy po kilkumiesiecznym odlaczeniu tego elementu i polozeniu w garazu na polke, moge spokojnie podlaczyc go do auta i bez "regeneracji" lub wymiany :?: Spotkalem sie z opinia ze nie nalezy odlaczac go od ukladu i ze po odlaczeniu szybko lapie wilgoc i pozniejsze podlaczenie mija sie z celem. Czy ktos wie jak do tej opinii podejsc :?:

Druga sprawa, czy jesli skraplacz faktycznie juz jest zuzyty, to czy mozna go jakos stwierdzic :?: Chodzi mi o to czy bez obaw moge wkrecic uzywany skraplacz do ukladu klimatyzacji i nawet jest jest zuzyty to nic zlego sie nie stanie (np. nie ucieknie gaz) :?: Jakie sa podstawowe funkcje takiego osuszacza i czy mozna jezdzic z uszkodzonym bez wciagania sie w koszta.

Uff. duzo ale mysle ze innym w przyszlosci tez sie przyda.

Pozdro

zwolak
20-07-06, 21:04
Osuszacz kosztuje grosze. Nie warto oszczędzać, bo możesz wprowadzić wilgoć do układu klimatyzacji, a to spowoduje korozję i w pewnym momencie sprężarka może zwyczajnie nie ruszyć. :sad:

Wally
21-07-06, 08:05
A jakiego rzedu to pieniadze i gdzie szukac bo np. w InterCarsie nie maja... JCauto :?:

Szider
21-07-06, 23:36
Z tego co mi wiadomo to przepelnienie osusacza moze uszkodzic uklad klimatyzacji. A w jakim jest stanie mozna sie przekonac przy tankowaniu klimy. Jesli z cisnieniami ukladu wszystko oki nie trzeba wymieniac.Nie polecam tez jezdzic do darmowego sprawdzenia do norauto przy auchan w komornikach pod poznaniem. Nie dosc ze wszystko bylo z moja klima oki ( braklo tylko troszke gazu) to oni polowe rzeczy chcieli mi wymieniac i wycenili na 600zl. Pojechalem do Nowicki Auto serwis i naprawde tanio i rzetelnie mi uzupelnil. Koles zna sie na autach wkoncu przygotowuje auta na wyscigi.

Wally
21-07-06, 23:47
Juz znalazlem w necie kilka firm sprzedajacych osuszacze - koszt ok 120-150pln, dzieki za info